Skocz do zawartości

Problem z podłogą


el_diablo

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku tego roku robiłem całkowity remont łazienki (tzn. fachowiec robił). No i zaczynają płytki podłogowe chodzić, w ogóle w niektórych miejscach tak jakby podłoga zapadła się, ugina się, pojawiły się szczeliny na styku płytek podłogowych i ściennych.

Łazienka jest na piętrze. Podłoga można powiedzieć była robiona całkowicie od zera: styropian, instalacje, wylewka, siatka, płytki. Ogrzewania podłogowego nie ma, ale są rury do ciepłej wody i grzejnika.

Czego mogę się spodziewać? Złego styropianu, za cienkiej wylewki, jakichś wycieków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, el_diablo napisał:

Z tego co widziałem na fakturze to styropian EPS 100-037. Nie znam się, trudno mi ocenić wykonanie. Na pewno fachowiec chciał dopasował się do poziomu korytarza - może mu wyszły za cienkie warstwy...

obawiam się że problem leży jednocześnie w dwóch aspektach

mianowicie kiepskiej gęstość i styro pod posadzka który zaczął naturalnie siadać oraz zbyt cienka posadzka i pewnie nawet nie zazbrojona 

 

uratować tego nijak nie uratujesz ...jedynie skucie i zrobienie na nowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 4thelement napisał:

uratować tego nijak nie uratujesz ...jedynie skucie i zrobienie na nowo 

Tak podejrzewam.

Już mnie coś trafia na myśl o kolejnym sprzątaniu i dodatkowych szkodach przy okazji remontu poremontowego.

No i kwestia czy tym razem majstrowi się uda...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, el_diablo napisał:

Tak podejrzewam.

Już mnie coś trafia na myśl o kolejnym sprzątaniu i dodatkowych szkodach przy okazji remontu poremontowego.

No i kwestia czy tym razem majstrowi się uda...

 

przy okazji remontu miałem okazję zauważyć różnicę pomiędzy styro podłogowym Austrotherm a styro z marketu 

po pierwszym można było spokojnie chodzić nie pozostawiając śladów ...po drugim....styro zapadał się pod stopami

 

przy kladzeniu styro w kuchni w 2/3 zabrakło mi materiału a że godzina była późna to pozostał zakup yetico z marketu...

jak na razie nie widzę problemu który występował u Ciebie ale raz że zazbroilem posadzkę, dwa..min.grubosc to 6cm  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎11‎-‎03 o 01:53, mayster_tcz napisał:

Skuć i zrobić samemu, ewentualnie innego majstra wziąć.

Samemu zrobić to trzeba umieć. Zamierzam jednak tego co robił cisnąć, żeby poprawiał w ramach gwarancji. Nie widzę sensu płacić drugi raz za tą samą robotę, zwłaszcza że ryzyko dodatkowych zniszczeń jest, bo pewnie bez rozebrania kabiny prysznicowej się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, el_diablo napisał:

Samemu zrobić to trzeba umieć. Zamierzam jednak tego co robił cisnąć, żeby poprawiał w ramach gwarancji. Nie widzę sensu płacić drugi raz za tą samą robotę, zwłaszcza że ryzyko dodatkowych zniszczeń jest, bo pewnie bez rozebrania kabiny prysznicowej się nie obejdzie.

jeśli on kupował materiał to myślę że spokojnie nie będziesz musiał go zbytnio cisnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, el_diablo napisał:

Samemu zrobić to trzeba umieć. Zamierzam jednak tego co robił cisnąć, żeby poprawiał w ramach gwarancji. Nie widzę sensu płacić drugi raz za tą samą robotę, zwłaszcza że ryzyko dodatkowych zniszczeń jest, bo pewnie bez rozebrania kabiny prysznicowej się nie obejdzie.

Nie taki diabeł straszny. Trzeba kupić dobre styropian, np. eps 150, zrobić wylewkę i nic nie ma prawa siadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
3 godziny temu, el_diablo napisał:

Epilog:

Naprawione w ramach gwarancji. Wylewka była ok, okazało się, że klej praktycznie nie trzymał się płytek, a podłoża słabo.

Szczęście w nieszczęściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki czas minął od  wylania posadzki do położenia płytek? I jaka była temp. podczas prac. Jakiej firmy wylewka posadzkowa i klej do płytek. Jak szybko płytki zostały zafugowane po położeniu? I jak szybko było wchodzone na podłogę po jej położeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2018 o 14:50, 4thelement napisał:

przy okazji remontu miałem okazję zauważyć różnicę pomiędzy styro podłogowym Austrotherm 

Jak ocieplałem dom, to specjalnie z przedstawicielstwa do mnie transport załatwiałem, bo nikt tym nie handlował w okolicy.

Powodem tego było przeświadczenie, że jako jedyny trzymał kąty proste i elegancko płyty do siebie pasowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lessero napisał:

Jak ocieplałem dom, to specjalnie z przedstawicielstwa do mnie transport załatwiałem, bo nikt tym nie handlował w okolicy.

Powodem tego było przeświadczenie, że jako jedyny trzymał kąty proste i elegancko płyty do siebie pasowały

Ja miałem w ub roku Austrotherm fasada wprost z fabryki i porównałem to ze styro sprzed 15 lat który u mnie ma strychu jest zmagazynowany i potwierdziło się to co mówili mi dociepleniowcy że to już nie ten Austrotherm co kiedyś ...obecnie część płyt miała banana ...ten który mam nawet po tych 15 latach jest w sumie nieporownywalnie rowniejszy tyle że nie wiem na ile ma wpływ tak długi czas magazynowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, 4thelement napisał:

Ja miałem w ub roku Austrotherm fasada wprost z fabryki i porównałem to ze styro sprzed 15 lat który u mnie ma strychu jest zmagazynowany i potwierdziło się to co mówili mi dociepleniowcy że to już nie ten Austrotherm co kiedyś ...obecnie część płyt miała banana ...ten który mam nawet po tych 15 latach jest w sumie nieporownywalnie rowniejszy tyle że nie wiem na ile ma wpływ tak długi czas magazynowania 

Ocieplałem w latach 2008-2009, trzeba zaznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.