Skocz do zawartości

[KzAK] e84 X123d xDrive


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dziury w całym ;] obecne auto jeździ dobrze, sprzedawać nie chcę, ale trochę mnie świerzbi i od czasu do czasu wpadnie mi coś w oko.

 

Aktualnie spodobało mi się tytułowe X1 w wersji 204 KM xDrive

Samochód widziałem na ulicy. Ot, wózek na zakupy. Ale aktualnie nic większego nie potrzebuję.

 

Pytanie:

- jak się toto nadaje do jazdy po mieście (klekot)

- jakieś mankamenty (software, hardware)?

- jak wygląda serwis (drogo, trudno)?

 

Jak obecnie wygląda niezawodność BMW? Z opinii znajomych właścicieli, to raczej marnie (od eksplodujących turbin które robią sieczkę z silnika w e61, przez problemy z elektryką i parujące reflektory w e91, pękające felgi w X6, beznadziejny napęd w F01 który nie radzi sobie zimą z podjazdami, na padających skrzyniach nowszych 7er nie kończąc), ale może mieli po prostu pecha bo kupili auto w salonie albo premium selection i normalnie takie rzeczy się nie zdarzają ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdym N47, trzeba w pewnym momencie wziąć pod uwagę wymianę napędu rozrządu. Jest z tyłu, od strony skrzyni biegów, koszt 3000-4000 zł za całość.

W 23d masz też ryzyko uszkodzenia „małej” turbiny. Nie zaszkodzi przyjrzeć się klapkom w dolocie. X1 E84 nie jest IMO super drogie w obsłudze, bo trochę części (a zmienników jest od groma) pasuje m.in. od E90 i E87.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Imho Lepiej już 330xd 😁 r6 i jedno turbo a fun podobny.

Oglądałem kiedyś takie x1 w tej wersji na mega fullu panorama sporty duże cic mpakiet. Samo auto mi przypadło nwet do gustu choc jest delikatnie kobiece ( patrzyłem dla żony). 

Silnik N więc tak jak pisał kolega wyżej dokładnie rozrząd sprawdzić. Koszty nie są z tego co kojarzę dramatyczne.

 2x turbo a silnik tez był w 1er e87.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.