Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

[skuter] Kask otwarty

Featured Replies

Napisano

Cześć!

Poczyniłem niedawno zakup mojego pierwszego pierdzikółka - wybór padł na Hondę PCX. Teraz mam plan zakupić jakiś fajny kask otwarty. Chciałbym cos nietuzinkowego, więc nie-białego, nie-czarnego, nie-matowoczarneg itp. Wpadł mi w oczy taki model:

casco-nolan-n21-asso-doble-visor-abierto

 

Nolan N21 ASSO

ale okazuje się, że jest mocno juz niedostępny, nawet za granicą.

 

Możecie podpowiedzieć jeszcze jakieś podobne kaski za normalne pieniądze (500-700zł), które by jakoś fajniej wyglądały?

 

Drugie pytanie: gdzie w Warszawie jest spory wybór kasków? Byłem wczoraj w 4ride.pl, ale ceny tam mają raczej słabe.

Napisano

idź na targi motocyklowe w Nadarzynie, to sobie pooglądasz różne i może coś wybierzesz

Napisano
  • Autor

Trochę mi się nie chce tracić tyle czasu (do Nadarzyna mam 50km), żeby znaleźć dwa kaski (dla mnie oraz dla małżonki). Tłum tam będzie pewnie niemiłosierny a ja nie jestem jakimś tam fanem dwóch kółek. Ja po prostu mam skuter i potrzebuję do niego dwa kaski - czysto utylitarne podejście.

Ja bym chciał - sklep z dużym wyborem + cenami z Internetu. Wiem.... utopia...... 😉

Napisano

Nie wiem jak w Warszawie sklep wygląda itp, ale zobacz czy zadzwoń do M&M motocykle. 

  • 2 tygodnie później...
Napisano
Dnia ‎13‎.‎02‎.‎2019 o 22:44, Bartłomiej napisał:

Trochę mi się nie chce tracić tyle czasu (do Nadarzyna mam 50km), żeby znaleźć dwa kaski (dla mnie oraz dla małżonki). Tłum tam będzie pewnie niemiłosierny a ja nie jestem jakimś tam fanem dwóch kółek. Ja po prostu mam skuter i potrzebuję do niego dwa kaski - czysto utylitarne podejście.

Ja bym chciał - sklep z dużym wyborem + cenami z Internetu. Wiem.... utopia...... 😉

Teraz kasków jest jeszcze mało po sklepach, bo sezon nie ruszył, a na zimę nikt nie chciał blokować kasy... Więc albo targi (do przymiarki) jak ktoś wyżej napisał i zakup via net, albo poczekaj na ruchy w sklepach... BTW na kasku chyba nie warto oszczędzać.

Warto też, żeby przy wyborze pierwszego kasku ktoś ogarnięty Ci doradził na miejscu.

 

Edytowane przez Blues

Napisano
  • Autor
21 godzin temu, Blues napisał:

Warto też, żeby przy wyborze pierwszego kasku ktoś ogarnięty Ci doradził na miejscu.

Kask już mam, dla siebie wybrałem Nolana z serii N21 (otwarty) a dla żony jakiegoś integrala HJC. Bardzo fajne kaski, po korzystaniu z kasku w skuterze elektrycznym (na wynajem), jestem zaskoczony wyciszeniem oraz dopasowaniem. Doradzali mi w sklepie, mierzyłem chyba z 6 różnych modeli.

Ja już zacząłem jeździć korzystając z ładnych słonecznych dni w tym tygodniu.

 

Teraz skut poszedł na przegląd, bo mam parę uwag co do jego pracy. Od przyszłego tygodnia, jeśli tylko pogoda dopisze, będę nim jeździł do pracy. Frajda z jazdy a przede wszystkim skrócenie czasu dojazdu - są nie do opisania! To jest moje największe WOW jaka na razie.

 

Teraz planuję kolejne zakupy, chciałbym je jakoś uporządkować pod względem istotności, bo budżet nie jest z gumy:
- kurtka

- zapięcie

- kufer

- szyba

Jak ktoś ma jakieś sugestie, co kupować w pierwszej kolejności, to proszę się nie krępować. Ja jestem zielony jak szczypiorek. 😉

Napisano
1 godzinę temu, Bartłomiej napisał:

Kask już mam, dla siebie wybrałem Nolana z serii N21 (otwarty) a dla żony jakiegoś integrala HJC. Bardzo fajne kaski, po korzystaniu z kasku w skuterze elektrycznym (na wynajem), jestem zaskoczony wyciszeniem oraz dopasowaniem. Doradzali mi w sklepie, mierzyłem chyba z 6 różnych modeli.

Ja już zacząłem jeździć korzystając z ładnych słonecznych dni w tym tygodniu.

 

Teraz skut poszedł na przegląd, bo mam parę uwag co do jego pracy. Od przyszłego tygodnia, jeśli tylko pogoda dopisze, będę nim jeździł do pracy. Frajda z jazdy a przede wszystkim skrócenie czasu dojazdu - są nie do opisania! To jest moje największe WOW jaka na razie.

 

Teraz planuję kolejne zakupy, chciałbym je jakoś uporządkować pod względem istotności, bo budżet nie jest z gumy:
- kurtka

- zapięcie

- kufer

- szyba

Jak ktoś ma jakieś sugestie, co kupować w pierwszej kolejności, to proszę się nie krępować. Ja jestem zielony jak szczypiorek. 😉

Co to jest zapięcie?

 

Napisano

Jeśli chodzi o zapicie które naprawde jest skuteczne to trzeba wydac dość sporo wiec ja poszedłem inna drogą kupiłem zwykły gruby łańcuch i porządna kłódke żeby łańcuch nie uszkadzał koła (bo łańcuch zapinam na kole) na łańcuch naciągnołem duża koszulke termokurczliwa i za niecałe 40pln mam uważam porzadne zabezpieczenie o wiele mocniejsze niże te chińskie badziewia za 50-60pln ktore można kupić w necie. Mysle że od tego powinieneś zacząc bo po co ci reszta jak ci skuter ukradną

Napisano
1 godzinę temu, bolekatepl napisał:

Jeśli chodzi o zapicie które naprawde jest skuteczne to trzeba wydac dość sporo wiec ja poszedłem inna drogą kupiłem zwykły gruby łańcuch i porządna kłódke żeby łańcuch nie uszkadzał koła (bo łańcuch zapinam na kole) na łańcuch naciągnołem duża koszulke termokurczliwa i za niecałe 40pln mam uważam porzadne zabezpieczenie o wiele mocniejsze niże te chińskie badziewia za 50-60pln ktore można kupić w necie. Mysle że od tego powinieneś zacząc bo po co ci reszta jak ci skuter ukradną

Jedyne łańcuchy, które budzą moje zaufanie to Pewag. Niestety z dobrą kłódką nie jest to tania sprawa. Należy pamiętać, że zabezpieczenie jest tak dobre jak najsłabszy w nim element. 

 

P.S.

Czasem dziwię się jak ktoś motocykl warty +/- 30 k zł. przypina łańcuchem za 50 zł...

Napisano

Moj motocykl nie jest wart wiecej jak 5 tys :phi:

Napisano

A nejlepszym zabezpieczeniem przy droższych sprzetach nie jest AC? 

 

Napisano
  • Autor

Od kiedy to AC zabezpiecza przed kradzieżą?

Polisa może co najwyżej złagodzić stratę finansową, ale jakoś nie spodziewałbym się, żebyś odzyskał wartość pojazdu w całości.

Napisano

Ja natomiast nie spodziewam się aby jakiekolwiek zabezpieczenie uchroniło dwukołowca przed kimś kto chce go sobie zabrać ;)

  • 2 miesiące później...
Napisano
Dnia 3.03.2019 o 10:50, bolekatepl napisał:

Moj motocykl nie jest wart wiecej jak 5 tys :phi:

Uff..ale ulga moj 13 letni pierdziped wart max 3700 bo ma nowe opony :))

 

Napisano

jak premium to SHOEI RJ-PLATINUM ale wiem, że nie Twój budżet, więc IMO najlepiej wyjdziesz na jakimś Acerbisie, np. Aria, ale nie wiem czy Ci stylistycznie podejdzie (za to na pewno jest bezpieczny, bo za te pieniądze, to możesz tylko jakiegoś niehomologowanego Chińczyka kupić; Aria to jakieś 300 zł). pozdr

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.