Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Reduktor do wymiany/regeneracji

Featured Replies

Napisano

Po 150kkm na LPG reduktor (BRC) wymaga regeneracji bądź wymiany.

Gaziarz powiedział, że regeneracja to koszt 300-350 zł, ale może nie być możliwa ze względu na stan reduktora i wówczas koszt wymiany do 700 zł. Przy okazji zapytałem o koszt wymiany butli, bo niebawem kończy się homologacja - 500-550 zł. Ceny normalne, czy poszukać innego speca? 

Napisano

sprawdź ile kosztuje taki reduktor i wymień sam

Edytowane przez Waldek40

Napisano

A co to za reduktor?
Genius 1200/1500?
Toto nowe kosztuje 350

Napisano
Dnia 8.03.2019 o 17:02, Waldek40 napisał:

sprawdź ile kosztuje taki reduktor i wymień sam

przed zakupem niech sprawdzi czy ma takie same wejścia pod czujnik od temp bo były rożne - stary i nowy typ...

Napisano
1 godzinę temu, binges napisał:

przed zakupem niech sprawdzi czy ma takie same wejścia pod czujnik od temp bo były rożne - stary i nowy typ...

ja jestem właśnie po samodzielnej wymianie reduktora i wtryskiwaczy, zmieniłem reduktor  ac ro1 na kme tur i z listwy w01 na w01bfc, oraz musiałem wymienić czujnik temperatury bo nie pasował z jednego do drugiego parownika, kosztowało mnie to 370zł

 

Edytowane przez Waldek40

Napisano
  • Autor
Dnia 8.03.2019 o 17:06, WaWeR napisał:

A co to za reduktor?
Genius 1200/1500?
Toto nowe kosztuje 350

Dokładnie - Genius 1200 :)

 

reduktor.jpg.7add9dfacd078e0ba9fd989d8ce4b1ce.jpg

 

Dnia 9.03.2019 o 18:27, binges napisał:

przed zakupem niech sprawdzi czy ma takie same wejścia pod czujnik od temp bo były rożne - stary i nowy typ...

A po czym to poznać?

 

Czy po wymianie, trzeba coś regulować, czy powinno to działać na zasadzie plug'n'play ?

Napisano
A po czym to poznać?

 

Czy po wymianie, trzeba coś regulować, czy powinno to działać na zasadzie plug'n'play ?

Obawiam sie ze przynajmniej trzeba ustawic cisnienie na reduktorze. Na takie jak bylo we starym ustawione.

Czyli lepiej podjechac przynajmniej na regulacje, chyba ze sam ogarniesz.

 

https://allegro.pl/oferta/brc-genius-mb-1200-sq-reduktor-z-czujnikiem-temp-7856120795?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

W komplecie z czujnikiem. Niezłe sobie gazman woła

  • 4 miesiące później...
Napisano
  • Autor

Odgrzewam koleta ;)

 

Reduktor w końcu wymieniony, pojeździłem jakieś dwa tygodnie i zaczęły się problemy z zapalaniem po postoju. Nie jakieś wielkie, ale zapala dopiero za drugim-trzecim razem. Co więcej, po uruchomieniu kopci na biało. Jak kiedyś miałem dwusuwa, to rano nie robił takiej zadymy. Chwilę po ruszeniu, albo jak postoi minutę i się nagrzeje to dymienie mija. Jeździ normalnie, nie szarpie, nie kopci, nie pali więcej niż zwykle, nie zaobserwowałem też jakiegoś dużego ubytku płynu chłodzącego. Czy to może mieć jakiś związek z nowym reduktorem czy zbieg okoliczności i problemu szukać gdzie indziej?

 

Dzisiaj to wyglądało tak:

... niestety wiatr był od d...y strony ;)

 

Napisano

 za dużo tego dymy, powąchać czym śmierdzi ten dym benzyna czy płynem czy olejem, ta końcówka tłumika coś strasznie drży, nie słychać żadnych cichych detonacji z tłumika?

Edytowane przez Waldek40

Napisano
  • Autor
42 minuty temu, Waldek40 napisał:

 za dużo tego dymy, powąchać czym śmierdzi ten dym benzyna czy płynem czy olejem, ta końcówka tłumika coś strasznie drży, nie słychać żadnych cichych detonacji z tłumika?

 

Zapach to na mój gust płyn. Tylko dlaczego po czasie ustępuje? Drży na zimnym, później się uspokaja. Z resztą nie tylko wydech, ale i silnik. 

 

 

Napisano

uszczelka pod głowicą? pali benzynę z płynem i drży silnik, silnik się nagrzewa i może pękniecie się zasklepia ? zrób test na zawartość CO2 w układzie chłodzenia

Edytowane przez Waldek40

Napisano
  • Autor
19 godzin temu, Waldek40 napisał:

uszczelka pod głowicą? pali benzynę z płynem i drży silnik, silnik się nagrzewa i może pękniecie się zasklepia ? zrób test na zawartość CO2 w układzie chłodzenia

 

Niedawno była wymieniana uszczelka pod głowicą  w Uniaczu, Punciak pozazdrościł i stwierdził ze też chce nową ;)

A tak na poważnie, silnik kiedyś zaliczył zrzut płynu chłodniczego i lekko się przegrzał, więc uszczelka dostała w kość, a 190 kkm na karku też swoje robi. 

Trzeba sprawdzić i jeśli to upg, to zrobić, zanim będzie wyglądać tak:

 

upg.jpg.08b049f0208be5ed29788f92d02919ba.jpg

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.