Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

LPG do Focusa Mk2 2008 1.6 100km

Featured Replies

Napisano

Ktoś ma może bezpośrednie doświadczenie z zagazowaniem tego silnika? Dużo negatywnych opinii jest w internecie w związku z wypalaniem się gniazd. Z drugiej strony znajdują się egzemplarze zagazowane i jakoś jeżdżą, ile tak jeżdżą .... tego już nie wiem. Może problem jest wyolbrzymiony.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Napisano
Dnia 2.12.2019 o 21:08, elciapek napisał:

 

Ktoś ma może bezpośrednie doświadczenie z zagazowaniem tego silnika? Dużo negatywnych opinii jest w internecie w związku z wypalaniem się gniazd. Z drugiej strony znajdują się egzemplarze zagazowane i jakoś jeżdżą, ile tak jeżdżą .... tego już nie wiem. Może problem jest wyolbrzymiony.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

co prawda miałem 1 z 1.8 i zrobione na reduktor TUR, wtryski Bartki. Przejechałem 40 000, luzów nie sprawdzałem - chodził OK i sprzedałem. Montaż u Łukasza w GD (Vanos).

  • 2 miesiące później...
Napisano

Tak. Znajomy zrobił Escortem 1.6 90 KM (praktycznie identyczny silnik) 700k km na prymitywnej instalacji podciśnieniowej. Po tym przebiegu Escort poszedł na śmietnik bo go ruda zjadła. To potwierdza wartość prawd ludowych o lpg w Fordach :) :) :) 

Napisano
54 minuty temu, Dren napisał:

Tak. Znajomy zrobił Escortem 1.6 90 KM (praktycznie identyczny silnik) 700k km na prymitywnej instalacji podciśnieniowej. Po tym przebiegu Escort poszedł na śmietnik bo go ruda zjadła. To potwierdza wartość prawd ludowych o lpg w Fordach :) :) :) 

 

Tam były szklanki ?

Bo silnik jednak trochę się zmieniał, pierwsze zetec miały hydrauliczne popychacze, potem płytki i wreszcie szklanki już chyba jako duratec 

Stare ople też jeździły na gazie, a potem zrobiono szklanki i do 50kkm ludzie nie dojeżdżali

 

Więc trzeba sprawdzić konkretny silnik

 

Ja  focusem MK2 1.8 zrobiłem 120kkm i nic się działo, znajomy miał MK1 1.6 i 200kkm też bez problemu.

IMO opinia powstała z czasów 2gen, przy sekwencji mieszanka jest bardziej optymalną i silnik mniej cierpi

 

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.