Skocz do zawartości

Kocioł kondensacyjny a kocioł z zamkniętą komorą


HerrMajki

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, HerrMajki napisał:

Pytanie do fachowcoof:

Czy obecnie można kupić i zainstalować kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania (nie kondensacyjny)? 

Jeśli urządza Cię dwufunkcyjny to tak:

https://www.termet.com.pl/produkt/minimax-eco/8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Adam___ napisał:

Tylko , że Minimax ma otwartą komorę.

Z zamkniętą komorą nie robią już od kilku lat

To po co piszą, że aby mieć otwartą komorę należy dokupić jakiś zestaw?

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam___ napisał:

Potrzebny jest zestaw żeby podłączyć do układu otwartego.

Termet poniżej ciśnienia 0,8-0,9 bara to nie ruszy.

Ha, ha... no to nieźle dałem się podejść. ;]

Mimo wszystko podejrzewam, że te z zamkniętą komorą leżą jeszcze po hurtowniach i da się kupić.

Swój kupiłem jako leżak chyba 5-letni.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2020 o 11:17, HerrMajki napisał:

kupić i zainstalować kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania (nie kondensacyjny)? 

A tak z ciekawości, jest jakaś przesłanka, żeby takie coś zakupić?:nie_wiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2020 o 18:30, ccLot napisał:

A tak z ciekawości, jest jakaś przesłanka, żeby takie coś zakupić?:nie_wiem: 

Tańsze niż kondensat.

Chodzi o to czy nadal jest możliwość zakupu i montażu kotła z zamkniętą komorą spalania nie kondensacyjnego. Wiem, że atmosferyków już nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kotła z zamkniętą komora spalania i tak potrzebujesz inny komin niż do otwartej komory spalania.

Różnica w cenie między kotłem kondensacyjnym a zamkniętą komorą spalania byłaby na tyle niewielka , że nie ma sensu bawić się w zamkniętą komorę.

Pomijam fakt , że zamknięta komora ma większe ograniczenia w długości komina niż kondensat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adam___ napisał:

Do kotła z zamkniętą komora spalania i tak potrzebujesz inny komin niż do otwartej komory spalania.

Różnica w cenie między kotłem kondensacyjnym a zamkniętą komorą spalania byłaby na tyle niewielka , że nie ma sensu bawić się w zamkniętą komorę.

Pomijam fakt , że zamknięta komora ma większe ograniczenia w długości komina niż kondensat

Długość i przekrój komina to tylko kwestia mocy wentylatora. Nie ma znaczenia, czy kondensat, czy zamknięta komora.

 

20 godzin temu, HerrMajki napisał:

Tańsze niż kondensat.

Chodzi o to czy nadal jest możliwość zakupu i montażu kotła z zamkniętą komorą spalania nie kondensacyjnego. Wiem, że atmosferyków już nie można.

Kotły z zamkniętą komorą spalania są zabronione do wprowadzania do obrotu na terenie EU, gdyż przy takich samych wymaganiach na instalacje wodną i kominową oraz podobnej materiałochłonności przy produkcji mają znacząco niższą sprawność cieplną. Są po prostu urządzeniem bez sensu a ich niższa cena w gamie produktów wynikała tylko z polityki cenowej producenta.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.