Skocz do zawartości

Dziura w ścianie po drążku do podciągania. Jak poprawić?


spad

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zamontowalem sobie rozporowy drążek do rozciągania, taki rozporowy, gdzie rozpiera się to na dokreconych do sciany uchwytach. Pech chciał, że po jednej stronie fachura wyrównał płytą g-k klejoną na placki do porothermu. Przy rozpieraniu drążka płyta poddała się. Efekt tego taki, że mam dziurę głęboką na ok. 5cm. Chciałbym to naprawić, ale jednocześnie ponownie w tym miejscu dać drążek. Jak to zrobić, żeby wytrzymalo? Myślałem czy nie użyć kotwy chemicznej, zalać dziurę z osadzonym kółkiem i jeszcze ciut do środka pod płyte tam gdzie są szczeliny. Spełni to swoje zadanie, utrzyma potem drążek?

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

dddf37f87d64497aabe3eeec3ed76604.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, spad napisał:

Jak to zrobić, żeby wytrzymalo?

Oczyściłbym z lużnych kawałków i szczelnie zabetonował. Na wierzch gładź i farba.

Podcwarunkiem, że tam w środku jest nośne podłoże?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja numer dwa ( pytanie czy porotherm wytrzymaale i na to jest sposób) U mnie tak aluminiowa listwę dawali na ocieplenie styropianowe żeby nie zostało zgniecione. Tniesz kawałek rurki o średnicy trochę mniejszej.wklejasz na cokolwiek, w porotherm kółek - może być kotwa chemiczna ) dociskas rozkręcając drazek-przy okazji zasłaniasz drążkiem otwór. Jeśli bois się o porotherm to rurkę nacinasz po kawałku z jednej strony jak pizzze i odginasz te kawałki 1/8 na ile tam chcesz 0,5 cm, 1cm. ( Robi się taki jakby stojak na pień choinki świątecznej tyle że tu idzie w poziomie stopa na porotherm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, spad napisał:

po jednej stronie fachura wyrównał płytą g-k klejoną na placki do porothermu.

Tak na marginesie, bo może czegoś nie rozumiem. Co to za rura na zdjęciu w środku dziury?

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Joki napisał:

Oczyściłbym z lużnych kawałków i szczelnie zabetonował. Na wierzch gładź i farba.

Podcwarunkiem, że tam w środku jest nośne podłoże?

 

Co masz na myśli nośne podłoże. Ogólnie jest to bok ściany, gdzie standardowo idzie futryna. Ściana z porothermu, wyrównana płytą g-k na placki zaprawy. Czasami jest jakaś szczelina pomiędzy g-k a porothermem, czasami jej nie ma. Płyta miała tylko wyrównać krawędź ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał:

Co masz na myśli nośne podłoże. 

Co jest od spodem? Cały czas zastanawiało mnie co sterczy ze ściany i czy nie jest to przypadkiem koniec tej rurki, który wylazł z drugiej strony?

;)

Skoro to tylko kołek w porothermie to tak jak napisałem. Zabetonować i tyle. Można jeszcze wzmocnić krawędzie łącznia betonu i płyty siatką przy szpachlowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to poszerzył (co najmniej x2) i dopiero zabetonował. Zwiększysz w ten sposób powierzchnię i będzie mniejsze prawdopodobieństwo, że dokręcając drążek wepchniesz całość głębiej.

Podciąganie też nie jest ćwiczeniem statycznym (choć na takie wygląda). Wystarczy, że się szarpniesz wisząc na drążku i, chwilowo, obciążenie mocowań może wzrosnąć kilkukrotnie.

I nawet jeśli nic nie wyrwiesz, to ściana w tym miejscu pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.