Skocz do zawartości

Mini cooper classic doświadczenia


dirkdiggler

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów miałby coś sensownego do powiedzenia na temat mini cooper classic. Doswiadczenia osobiste, zawody, oczarowania.

Co jest łatwe a co trudne do ogarniecia.

Forum mini dotyczace klasykow  od dłuższego czasu leży.

 

To że niezaleznie w jakimkolwiek stanie sie kupi to i tak sie zaraz zepsuje i zgnije to wiem 😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz stan nie auto.
Szukaj czegos co ma nie zgnita blache, nie jest po wypadku. Mechanike zrobisz w jakis normalnych cenach.

Te auta sa stare i nie ma czegos takiego jak newralgiczne punkty. Całe auto jest jednym newralgicznym punktem :/))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, TWENTIS napisał:

Kupujesz stan nie auto.
Szukaj czegos co ma nie zgnita blache, nie jest po wypadku. Mechanike zrobisz w jakis normalnych cenach.

Te auta sa stare i nie ma czegos takiego jak newralgiczne punkty. Całe auto jest jednym newralgicznym punktem :/))))

 

To wiadomo, ale czasami są supernewralgiczne miejsca specyficzne dla modelu, trudne w odbudowie, tykajace bomby, albo niedostępne.

Auto pod restaurację wiec i tak wszystko bedzie rozkrecone.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TWENTIS napisał:

Jak rozbierasz to pytanie bez sensu.

Sam robisz czy warsztat?

Pytanie nie jest bez sensu bo mimo rozbiórki odbudowa może zabrać 100 jak i 300 roboczogodzin. 

 

Warsztat bedzie robił, a auto bedzie najprawdopodobniej z Włoch bo wiecej mini lhd niż we Włoszech nie ma nigdzie. Oczywiscie z przyzwoitym rokowaniem blacharskim.

 

Kandydat 1

https://www.autoscout24.pl/oferta/mini-others-morris-850-1965-benzyna-zielony-64ff36c6-e04e-4a13-97a6-5001e28d7672?utm_source=web-native-share&utm_campaign=share

 

Kandydat 2 

https://www.autoscout24.pl/oferta/mini-1300-british-open-benzyna-zielony-60cd6545-8d2c-4a2e-b175-04bf76f6a00e?utm_source=web-native-share&utm_campaign=share

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 lat temu najmłodsze auta w rankingach awaryjności stały na samym końcu z liczbą około 40% ;] nie zastanawiaj się nad newralgicznymi dziwnymi rozwiązaniami, bierz, rób i się ciesz jak Ci to sprawi radość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2020 o 22:08, dirkdiggler napisał:

Czy ktoś z forumowiczów miałby coś sensownego do powiedzenia na temat mini cooper classic. Doswiadczenia osobiste, zawody, oczarowania.

Co jest łatwe a co trudne do ogarniecia.

Forum mini dotyczace klasykow  od dłuższego czasu leży.

 

To że niezaleznie w jakimkolwiek stanie sie kupi to i tak sie zaraz zepsuje i zgnije to wiem 😀

 

 

Kiedyś się napaliłem, pojechałem na spota chłopaków Mini i się odpaliłem. 

 

Jednak to ni było auto dla mnie. :(

 

Maleństwo straszne i niestety za duży jestem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu rozgryzam stare miniaki. 

 

W sumie najchętniej bym przytulił mk1 z małymi lampami z tyłu i zapachem starego żuka, im starszy tym chętniej. Tyle że niewiele jeszcze wiem o tych autach. 

 

Aut na rynku na sprzedaż w PL jest tylko kilka, forum skupiające klasyczne mini jakby umarło kilka lat temu i chyba rozszerzę tereny poszukiwań aut do Włoch, Holandii, gdzie jest spora szansa na auto któe jeszcze nie doświadczyło rąk polskiego restauratora🙃

Jednak chciałbym być piewszym który robi remont, a nie poprawiać po poprzednikach.

 

Co ciekawe we Włoszech Innocenti robiło klona mini przez kupę lat. I nietrudno o pomyłkę jak ktoś dopiero wchodzi w temat jak ja. Stąd tyle "mini" we Włoszech, które prawdziwymi mini nie są 🙂 Ot ciekawostka.

 

Innocenti mini różnią się nieco od oryginału ale jeszcze nie dotarłem do informacji czy to dobrze czy źle😀 Właśnie próbuję to rozwikłać.

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu rozgryzam stare miniaki. 
 
W sumie najchętniej bym przytulił mk1 z małymi lampami z tyłu i zapachem starego żuka, im starszy tym chętniej. Tyle że niewiele jeszcze wiem o tych autach. 
 
Aut na rynku na sprzedaż w PL jest tylko kilka, forum skupiające klasyczne mini jakby umarło kilka lat temu i chyba rozszerzę tereny poszukiwań aut do Włoch, Holandii, gdzie jest spora szansa na auto któe jeszcze nie doświadczyło rąk polskiego restauratora
Jednak chciałbym być piewszym który robi remont, a nie poprawiać po poprzednikach.
 
Co ciekawe we Włoszech Innocenti robiło klona mini przez kupę lat. I nietrudno o pomyłkę jak ktoś dopiero wchodzi w temat jak ja. Stąd tyle "mini" we Włoszech, które prawdziwymi mini nie są  Ot ciekawostka.
 
Innocenti mini różnią się nieco od oryginału ale jeszcze nie dotarłem do informacji czy to dobrze czy źle Właśnie próbuję to rozwikłać.
cdn

Wlosi poprawili troche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.