Skocz do zawartości

Zaizolować peszel, jak?


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam peszel co idzie z ogrodu, do piwnicy. Widzę że zaczyna mi cieknac woda z tego peszla do piwnicy.

Jak zaizolować peszel żeby woda do niego nie wchodziła.

Peszel na kabel elektro 40stka.dee7136ef89c6bb7512e73f2e398907e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba to ustabilizować. Zaprawa lub ostatecznie może być pianka.

Później może być uszczelniać dekarski, ale jak ma być profi to Soprema alsan flashing lub Icopal Siplast Elastic Pur i do tego włóknina zbrojącą.

Jest jeszcze całkiem fajny produkt Soudala - WASSER STOP nie ma wymaga włókniny bo ma w sobie włókna i jest dostępny w marketach budo w małych opakowaniach 1 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie z 1-szego postu jest od wewnątrz?
Jeśli jest możliwość to zawsze uszczelniamy od strony wody, czyli tam gdzie "wlata a nie gdzie wylata":oki:
Tak to jest wnętrze. Idzie na zewnątrz jakieś 7m. W tym peszlu mam kabel od sterowania zaworami do podlewania. Czym zaślepić ten peszel?
Bo szczerze mówiąc to go poprostu zakopałem w ziemii.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kiwal napisał:

Czym zaślepić ten peszel?

Niczym, nawet jak zaślepisz to i tak będzie się lało:jump:

Z tego co widać to "leci" po zewnętrznej stronie peszla, czyli woda dostaje się gdzieś na przejściu przez ścianę lub fundament, a nie leci środkiem peszla.

Jeśli tak, to tylko IMHO odkopanie peszla przy ściane (od zewnątrz) w miejscu przejścia i zaizolowanie przepustu w sposób jak podałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kiwal napisał:

Mam peszel co idzie z ogrodu, do piwnicy. Widzę że zaczyna mi cieknac woda z tego peszla do piwnicy.

Jak zaizolować peszel żeby woda do niego nie wchodziła.

Nie oblewać go wodą :) .

Skąd ta woda się w nim bierze ?

 

Peszle pod ziemią powinny być zakończone studzienkami, względnie mufami. Mam z 10 peszli i nigdy nic mi się z nich nie lało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym, nawet jak zaślepisz to i tak będzie się lało:jump:
Z tego co widać to "leci" po zewnętrznej stronie peszla, czyli woda dostaje się gdzieś na przejściu przez ścianę lub fundament, a nie leci środkiem peszla.
Jeśli tak, to tylko IMHO odkopanie peszla przy ściane (od zewnątrz) w miejscu przejścia i zaizolowanie przepustu w sposób jak podałem wyżej.
Dzięki. Masz racje ze to nie w środku tylko po leci.
Odkopać się nie da, bo mam to zalane betonem a na to założone płytki. Patrz zdjęcie. Peszel idzie od kamyków za basenem, wzdłuż muru, i wchodzi do piwnicy.
Tak wiec zacznę od środka. Zastanawiam się też czy może jakoś zaizolować łączenie płytek z murem? Jakiś silicon czy jest coś lepszego?fd1a73719f0fd8048cde462316661354.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oblewać go wodą  .
Skąd ta woda się w nim bierze ?
 
Peszle pod ziemią powinny być zakończone studzienkami, względnie mufami. Mam z 10 peszli i nigdy nic mi się z nich nie lało.
Jak wygląda taka studzienka dla peszla fi40?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kiwal napisał:

Jak wygląda taka studzienka dla peszla fi40?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Różnie.. mam nawet mała telekomunikacyjną, bo taką miałem :). Mam kilka z rur 150tek, bo takie zostały po kanalizacji + zaślepka od góry. W ziemi mam tylko peszle zakończone i zabezpieczone, które wrzuciłem przy okazji na wszelki wypadek i na razie nic tam poza pilotem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2020 o 17:57, Kiwal napisał:

 

Mam peszel co idzie z ogrodu, do piwnicy. Widzę że zaczyna mi cieknac woda z tego peszla do piwnicy.

Jak zaizolować peszel żeby woda do niego nie wchodziła.

Peszel na kabel elektro 40stka.dee7136ef89c6bb7512e73f2e398907e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Dławica czopowa na pędzel w ogrodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kiwal napisał:

Poza wylewka z betonu i kleju raczej nie

Czyli pod tym masz dziurę w ścianie, przez którą przechodzi peszel do środka domu.

Imho są dwie możliwości:

1. Woda leci po zewnętrznej stronie peszla i wpada do domu,

2. Brak izolacji pod płytkami powoduje wpływanie wody na styku ściany z płytkami i dalej po ścianie pod wylewką wpada do domu dziura na peszel, słabo to widzę bez demontażu płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.09.2020 o 23:06, sherif napisał:

Peszle pod ziemią powinny być zakończone studzienkami, względnie mufami. Mam z 10 peszli i nigdy nic mi się z nich nie lało.

 

Ale wodę w nich i tak będziesz miał z kondensacji ;] Mam peszle 40 zakończone z obydwu stron puszkami, peszle i puszki z obydwu stron nad ziemią. Lać się z nich nic nie leje, natomiast w części obniżonej stoi woda. Stwierdziłem, gdy po kilkunastu latach dociągałem do nich dodatkowy kabel. Wygoniłem ile się dało wody sprężonym powietrzem, gdy kilka lat później dokładałem jeszcze jeden kabel, woda znowu była ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład.

W ścianę.

https://www.hauff-technik.pl/pl/nadmiar/1/3

 

https://www.hauff-technik.pl/pl/nadmiar/1/1

 

Można innych firm poszukać i tańszych rozwiązań.

 

W peszel szukaj pod hasłem dławica czopowa, wkład uszczelniający, bo do takiej popierdułki jak 40 z głowy Ci nie podam.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.