Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mycie kokpitu auta

Featured Replies

Napisano

Czołem, 

zjechały do mnie części auta/ auto w częściach/. 

Wyjęte wszystkie plastiki - jest okazja, żeby pozbyć się 50-letniego kurzu z zakamarków. I dwuletniego osadu z czasu leżenia w warsztacie.

Jak to zrobić ? 

Namoczyć w wannie z ludwikiem i delikatnie umyć gąbką ? 

Widziałem fora dla wariatów od pucowania śrubek 😂, ja taki nie jestem :)

Zakładam, że łatwiej umyć teraz, a po złożeniu doczyścić (na pewno zabrudzi się podczas montażu).

 

Czy olać i oddać detailerowi po złożeniu ?

D9F8152F-65FB-47B2-AEBE-D238DA743431.heic

Napisano

Ja osobiście bym tak zrobił jak piszesz tylko zamiast gąbki użyć pędzla/pędzelka. Po osuszeniu zabezpieczyłbym mimo wszystko jakimś dressingiem. Łatwiej będzie domyc po montażu do auta.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Napisano
48 minut temu, maciekCC napisał:

 zrobił jak piszesz tylko zamiast gąbki użyć pędzla/pędzelka.

 

i zamiast ludwika APC:oki:

Napisano
8 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

Czołem, 

zjechały do mnie części auta/ auto w częściach/. 

Wyjęte wszystkie plastiki - jest okazja, żeby pozbyć się 50-letniego kurzu z zakamarków. I dwuletniego osadu z czasu leżenia w warsztacie.

Jak to zrobić ? 

Namoczyć w wannie z ludwikiem i delikatnie umyć gąbką ? 

Widziałem fora dla wariatów od pucowania śrubek 😂, ja taki nie jestem :)

Zakładam, że łatwiej umyć teraz, a po złożeniu doczyścić (na pewno zabrudzi się podczas montażu).

 

Czy olać i oddać detailerowi po złożeniu ?

D9F8152F-65FB-47B2-AEBE-D238DA743431.heic 1 MB · 6 pobrań

Zależy co dokładnie chcesz umyć i radziłbym być ostrożny jeżeli chodzi o takie starocie. Swoją deskę rozdzielczą od Mustanga umyłem jakimś płynem kuchennym żony + benzyną ekstrakcyjną. Deska zrobiła się lepka i pojawiły się plamy. Na szczęście sytuacje uratował płyn K2 do tapicerki. Są specjalne płyny do winylu i tego typu powierzchni, bo tak na prawdę nie wiadomo z czego to było zrobione. Na forum odradzali mi doświadczeń z mocną chemią.

Pozostałe graty myłem też w płynie do wnętrza auta lub/i polerowałem, efekt zawsze było ok.

Edytowane przez sherif

Napisano

jeśli cała z plastiku (a nie np. owinięty paździerz) to zdemontować metalowe zaczepy (jeśli są) i do wanny z pędzelkiem. 

Napisano
18 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

Czołem, 

zjechały do mnie części auta/ auto w częściach/. 

Wyjęte wszystkie plastiki - jest okazja, żeby pozbyć się 50-letniego kurzu z zakamarków. I dwuletniego osadu z czasu leżenia w warsztacie.

Jak to zrobić ? 

Namoczyć w wannie z ludwikiem i delikatnie umyć gąbką ? 

Widziałem fora dla wariatów od pucowania śrubek 😂, ja taki nie jestem :)

Zakładam, że łatwiej umyć teraz, a po złożeniu doczyścić (na pewno zabrudzi się podczas montażu).

 

Czy olać i oddać detailerowi po złożeniu ?

D9F8152F-65FB-47B2-AEBE-D238DA743431.heic 1 MB · 15 pobrań

Może nietypowo i zaraz mnie tutejsi detailerzy zjedzą, ale zwykła szmatka z mikrofibry + szare mydło czyści plastiki naprawdę skutecznie i nie powoduje żadnych uszkodzeń itp.

Napisano

Ciepła woda, troszkę płynu do mycia naczyń, szmatka i myjesz. Na koniec jakiś detailer do plastików i będzie git. 

APC też ok, ale płyn do mycia naczyń każdy ma :)

Napisano
7 godzin temu, Vadero napisał:

Ciepła woda, troszkę płynu do mycia naczyń, szmatka i myjesz. Na koniec jakiś detailer do plastików i będzie git. 

APC też ok, ale płyn do mycia naczyń każdy ma :)

Jak mocno zapuszczone to nic to nie da .. próbowałem.

Napisano
18 godzin temu, sherif napisał:

Jak mocno zapuszczone to nic to nie da .. próbowałem.

Na mocno zapuszczone, brud ze smarów itp to już tylko APC, czasami nawet w wyższych stężeniach.

Napisano
51 minut temu, Vadero napisał:

Na mocno zapuszczone, brud ze smarów itp to już tylko APC, czasami nawet w wyższych stężeniach.

Smaru na desce nie miałem, taki niby zwyczajny, stary brud ale w wannie jak szorowałem to nie chciało zejść. Warto do tego stosować dedykowaną chemie.

Napisano
Czołem, 
zjechały do mnie części auta/ auto w częściach/. 
Wyjęte wszystkie plastiki - jest okazja, żeby pozbyć się 50-letniego kurzu z zakamarków. I dwuletniego osadu z czasu leżenia w warsztacie.
Jak to zrobić ? 
Namoczyć w wannie z ludwikiem i delikatnie umyć gąbką ? 
Widziałem fora dla wariatów od pucowania śrubek [emoji23], ja taki nie jestem [emoji4]
Zakładam, że łatwiej umyć teraz, a po złożeniu doczyścić (na pewno zabrudzi się podczas montażu).
 
Czy olać i oddać detailerowi po złożeniu ?
D9F8152F-65FB-47B2-AEBE-D238DA743431.heic
Jakiś czas temu kupiłem w Lidlu za ok. 70zl urządzenie do mycia gorąca para. Wlewasz wodę, czekasz do zagotowania A potem leci para że szczotek. W szoku jestem jak taka para bez chemii potrafi wyczyścić rzeczy, które wcześniej ciężko było doprowadzić do stanu idealnego.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Napisano
16 godzin temu, spad napisał:

Jakiś czas temu kupiłem w Lidlu za ok. 70zl urządzenie do mycia gorąca para. Wlewasz wodę, czekasz do zagotowania A potem leci para że szczotek. W szoku jestem jak taka para bez chemii potrafi wyczyścić rzeczy, które wcześniej ciężko było doprowadzić do stanu idealnego.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Też czyściłem myjką parową Karchera, ale trzeba być ostrożnym. Pożyczyłem koledze to w jego Reno plastiki przebarwiły się.

Napisano
  • Autor
W dniu 23.12.2020 o 10:56, Vadero napisał:

Ciepła woda, troszkę płynu do mycia naczyń, szmatka i myjesz. Na koniec jakiś detailer do plastików i będzie git. 

APC też ok, ale płyn do mycia naczyń każdy ma :)

 

Taki mam plan. Zobaczymy co to wyjdzie. Przed rozłożeniem nie było źle, teraz pewnie zakurzone mocno. 

Dziękuję za sugestie.

 

Z parą trochę się boję, bo możliwe, że ten plastik jest z 1971 ;). Za chwilę 50 urodziny.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.