-
maciekCC obserwuje zawartość Golf VII po 3 latach eksploatacji
-
Golf VII po 3 latach eksploatacji
To i ja się podzielę wrażeniami z eksploatacji golfa 7,5 gti z roku 2018. Przebieg na tą chwilę to 115000km. Z rzeczy eksploatacyjnych wymieniłem olej w silniku (9 razy, nie korzystam z oryginalnego oleju tylko leje Penrite) olej w skrzyni DSG po 60 tys km, klocki przód tył po 50 tys km, po 100 tys km tarcze i klocki przód i tył. Świece po 60 tys. Dochodzą jakieś filtry, płyn hamulcowy itp - rzeczy typowo eksploatacyjne. Drugi komplet opon letnich na zmianę z zimowkami ( pierwszy komplet) . Z rzeczy nieplanowanych to łożysko przedniego koła ( moja wina - wpadłem w dużą dziurę ) ale wymienione na gwarancji. Średnie spalanie na krótkich warszawskich odcinkach to 10 litrów. Jak się postaram to i poniżej 7 litrów zejdę. Ale nie do tego ten samochód służy [emoji6]. Z rzeczy upierdliwych - dwa razy w guziku świateł awaryjnych odkleił się czerwony trójkącik ( rozebrałem , wkleiłem) . Połamały się dwa przyciski w drzwiach kierowcy od otwierania szyb ( tuż po gwarancji - niestety nie uznali - a zaznaczam, że normalnie je traktowałem). Raz odłączył się plasticzek od sterowania nawiewem w kratce ( rozebrałem , wcisnąłem na miejsce) Z rzeczy dodatkowych aktywowałem android auto i dołożyłem hak oryginalny. I to by było na tyle. Co ciekawe według ubezpieczyciela od dwóch lat wartość samochodu rośnie. Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
-
Golf VII po 3 latach eksploatacji
a może chcielibyście takie samo podsumowanie po 5 latach golfa gti z 2018 ? mogę skrobnąć kilka słów
-
Środek do usuwania owadów z maski
Kup sobie allegrini go-go insect. Spryskać na chłodnym lakierze, poczekać minutę ,półtorej i zmyć podciśnieniem. Używam od kilku lat, nie zauważyłem skutków ubocznych. Wosków też nie podjada.
-
Polerka przedniej szyby?
Tlenek ceru, pad filcowy oczywiście polerka rotacyjna i idzie coś zniwelować. Prace wykonuje się na mokro więc całość poza szybą radzilbym dobrze zabezpieczyć folią bo później ciężko domyć.
-
Kosmetyki do pielęgnacji i zabezpieczenia samochodu
Proponuję dwie opcje : 1. Wizyta na kosmtykaaaut.pl - tam masz takie kompendium wiedzy , że nie idzie tego przerobić albo Jak nie chcesz się doktoryzować to obejrzyj sobie ofertę firmy ADBL, Good stuff czy shiny garage. Co byś nie wybrał z powyższych będzie dobrze. Mają w swojej ofercie wszystkie środki których potrzebujesz. Ja osobiście preferuję ADBL.
-
Ceramika - samodzielnie
Od razu możesz sobie wykreślić z listy dwa punkty których ceramika nie spełni tj, ochrona przed odpryskami oraz powstawanie rys. Z mojego doświadczenia kładzenie ceramiki bez korekty lakieru mija się z celem. Nie będzie efektu łał -no chyba że ma nie być. No i sama powłoka K2 to produkt raczej low end
-
VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km
Nie wiem czy występowało. Brałem to co było na placu. Podobno jak masz pakiet zimowy to wtedy jest ten czujnik. Mnie to nie przeszkadza że go nie ma, podałem to jako przykład dziwnej konfiguracji. Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
-
VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km
Poważnie. Podobno zależy to od świateł. Jak nie masz spryskiwaczy reflektorów to nie masz i czujnika. Ot das auto. Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
-
VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km
Tak już wiem , w maluchu nie było[emoji38]. Nie żebym za nim tęsknił w sensie za czujnikiem bo od marca wypsikalem do dziś 1 zbiornik. Ale wydawało mi się to że jest oczywistą oczywistością [emoji106] Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
-
VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km
No dobra masz mnie [emoji16]. Nigdy nie miałem malucha. Ale fakt pozostaje faktem że golf takiego czujnika nie mam. Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
-
VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km
Wszystko na swoim miejscu w tej części pojazdu. Natomiast podaje rozwiązanie zagadki - otóż samochód nie dysponuje czujnikiem poziomu płynu spryskiwacza. Kurtyna. Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
-
VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km
A tego to nie wiem . Jeszcze do tego przebiegu kiedy doszedłem żeby patrzec czy filtr jest czy go nie ma:). Ale dalej to nie to. Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
-
VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km
To akurat jest. Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
-
VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km
To ja trochę lekki offtopic ale pozostajemy przy marce i modelu. Golf 7 GTI - w samochodzie za grubo ponad 100 tyś zł nie ma w podstawowym wyposażeniu -??? I tu zagadka dla Was. Dodam dla ułatwienia że nawet w maluch był. Jak to dzisiaj usłyszałem przy okazji przeglądu to mnie po prostu obezwładniło. Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
-
[KzAK] Nowy kompakt z mocniejszym silnikiem i fajnie wyposażony
jest też RS 230KM
maciekCC
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta