Skocz do zawartości

Ślepy czy co?


volf6

Rekomendowane odpowiedzi

14 minutes ago, futrzak said:

 

Ma swój świat. Dzisiaj mnie gniotła i zganiała z pasa stara Felicia - w mieście zwanym Warszawą na  DK7 w kierunku S8. Tam są stosowne ograniczenia. O dziwo zjechała na DK 7 na Gdańsk i ją dopadłem. Jakoś warunki szybko mistrza zweryfikowały...

Ale swoją drogą to specjalność naszych kierowców, na ekspresówce równe 120 albo nawet 110 bo łolaboga pali dużo, kończy się S'ka i wyprzedza na zabój. 😕 Ja wolę 130 na S'ce i na spokojnie poza A/S.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AstraC napisał:

Ale swoją drogą to specjalność naszych kierowców, na ekspresówce równe 120 albo nawet 110 bo łolaboga pali dużo, kończy się S'ka i wyprzedza na zabój. 😕 Ja wolę 130 na S'ce i na spokojnie poza A/S.

 

Może jak czegoś nie rozumiem, ale:

1. S - dop.  w Polsce 120km/h, zazwyczaj jadę 110-120km/h

2. A- dop. w Polsce 140km/h, zazwyczaj jadę 120-130km/h

3. Inne - w zależności od drogi 90-100km/h, zazwyczaj jadę 90-100km/h, o ile sytuacja nie wygląda na na "dziwną". 

 

Może doprecyzuj o co Ci chodziło, bo takich "oszczędzaczy" spotykam na zwykłych trasach - 70-80 przez zabudowany i podobnie poza, ale wyprzedzić się nie da. Jadący 110km/h A czy S mi nie przeszkadza. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, futrzak napisał:

 

Kiedy to było, że niby setką jechali? Jeździłem kiedyś malaczem i jakoś takich akcji - nigdy. 

 

 

Około 20 lat temu, gdy DK7 za Grójcem miała wtedy jeden pas. A Tira lecącego 110 wg navi widziałem ostatnio w zeszłym roku, a takie lecące 130 i 140 to faktycznie bardziej 20 lat temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur_W_wa napisał:

Około 20 lat temu, gdy DK7 za Grójcem miała wtedy jeden pas. A Tira lecącego 110 wg navi widziałem ostatnio w zeszłym roku, a takie lecące 130 i 140 to faktycznie bardziej 20 lat temu. 

 

Hmmm, 110 w zeszłym roku? Ok, ale to wygląda jak opowieści o Yeti :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, futrzak napisał:

 

Hmmm, 110 w zeszłym roku? Ok, ale to wygląda jak opowieści o Yeti :hehe:

Niestety nie mam kamerki, ale jeżeli uważasz że nawigacja Google źle wskazuje prędkość z którą jedziesz to nic nie poradzę :buu:

A przypomniało mi się, w piątek rano na S8 jedna wanna jechała 99 a ja za nią od Górczewskiej do Połczyńskiej, i wyprzedzała na zakazie :old:

Edytowane przez Artur_W_wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur_W_wa napisał:

Niestety nie mam kamerki, ale jeżeli uważasz że nawigacja Google źle wskazuje prędkość z którą jedziesz to nic nie poradzę :buu:

 

Widzisz, dla mnie to na co się powołałeś nie jest nawigacją ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, futrzak napisał:

Normalnie, " nawigacja Google" nie jest dla mnie nawigacją. To taki ersatz nawigacji, a nie nawigacja. 

:oki:

Ale prędkość pokazuje troche dokładniej niż licznik, a na moje potrzeby Google wystarczy, i po Europie jak na ten moment prowadzi bez problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, futrzak said:

 

Może jak czegoś nie rozumiem, ale:

1. S - dop.  w Polsce 120km/h, zazwyczaj jadę 110-120km/h

2. A- dop. w Polsce 140km/h, zazwyczaj jadę 120-130km/h

3. Inne - w zależności od drogi 90-100km/h, zazwyczaj jadę 90-100km/h, o ile sytuacja nie wygląda na na "dziwną". 

 

Może doprecyzuj o co Ci chodziło, bo takich "oszczędzaczy" spotykam na zwykłych trasach - 70-80 przez zabudowany i podobnie poza, ale wyprzedzić się nie da. Jadący 110km/h A czy S mi nie przeszkadza. 

Nie no niech jedzie 110 na S'ce, nie mam z tym problemu, mam jednak problem jak na S'ce jedzie 110, a w drodze zwykłej i tereny zabudowane jedzie jak wariat i wyprzedza wszystko i wszędzie. :ok:

szczególnie widoczne tam gdzie drogę oddawano kawałkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AstraC napisał:

Nie no niech jedzie 110 na S'ce, nie mam z tym problemu, mam jednak problem jak na S'ce jedzie 110, a w drodze zwykłej i tereny zabudowane jedzie jak wariat i wyprzedza wszystko i wszędzie. :ok:

 

Ty masz problem? Od tego są służby, monitoring itd. Ło matko - nikt go nie namierzył? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AstraC napisał:

To było częste i raz nawet typ uciekł policji, jakieś A4 2.0TDI vs. Astra II pewnie 1.6. :(

 

Policji uciekł? Banda nieudaczników. Pewnie jeszcze im się keczup na spodniach rozmazał od wezwania :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, futrzak said:

 

A to nie wiem - ople nie są częścią moich zainteresowań ;l 

2.0TDI to bieda jest 140KM vs. wolnossąca benzyna 1.6 105KM.

Ale jak będą chcieli radiowozy 150KM+ to będzie kwik, choć te Astry już skasowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/17/2021 at 12:05 AM, futrzak said:

Może doprecyzuj o co Ci chodziło, bo takich "oszczędzaczy" spotykam na zwykłych trasach - 70-80 przez zabudowany i podobnie poza

sa tez tacy. ostatni moj przejazd DK7 to 3 takich. 3ci jakis vw transporter to sie wlokl za dwoma. 2gi jakis mistrz jazdy o kropelce w hyundaii i10, a 1szy gadal przez telefon w pandzie. 😀 poza zabudowany jechali 65-75. w zabudowanym ok 55-60 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/16/2021 at 11:04 PM, AstraC said:

Po raz kolejny mam wrażenie, że próbujesz swoje kompleksy łatać takimi twierdzeniami, jak jeżdżę po PL, również po DK7, a znam ją jak własną kieszeń od lat 15 jakoś, to piszesz waść pan bzdury.

Po pierwsze już widzę jak się orientujesz we wszystkich oznaczeniach na klapach samochodów, po drugie znów szczypie Cię diesel i znów dorabiasz teorię do wniosków.

Najczęściej, a w zasadzie tylko, na 3 wyprzedzają idioci, przekrój samochodów to jest tak szeroki, że w zasadzie ciężko znaleźć prawidłowość, od starych Golfow po nowiutkie Lexusy. Od dymiącego Passata TDI po elektryczne Porsche, od 50KM do 500 i więcej, po prostu nie ma zasady, a że zauważasz to chyba przez Ciebie zazdrość i kompleksy przemawiają.

mowisz?

ostatni moj przejazd. Clio dci - jak tylko byl chwilowo podwojny pas to gosc mial ze 130+, a wiem bo sam mialem ze 100-110 a mnie szybko wyprzedzal. oczywiscie teren niezabudowany - dop predk 90

przedostatni - golf 5 w tedeiku. jechalem za innymi 80-90, gosc polecial na oko ze 120-130 przy okazji przez 2 x podwojna ciagla, bo gdzies tam jakies male drogi włączają sie w DK7

innych akcji nie bylo

 

jezdze ta sama trasa 2-4 razy w tygodniu, moze bede podawal statystyki jakie auta wyprzedzaja z duzym przekroczeniem predkosci lub/i przekraczaniem podwojnej ciaglej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gregoryj napisał:

jezdze ta sama trasa 2-4 razy w tygodniu, moze bede podawal statystyki jakie auta wyprzedzaja z duzym przekroczeniem predkosci lub/i przekraczaniem podwojnej ciaglej

 

Ty wiesz co to jest statystyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.