Skocz do zawartości

Problem z lodowka


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Lodowka whirpool https://www.neo24.pl/chlodziarka-whirlpool-arc-8140-1-ix.html z osobna zamrazarka. Zamrazarka chlodzi ok, natomiast wyglada, ze w glownej komorze nie ma chlodzenia. Nie ma info o jakims bledzie.

 

Dodam, ze kilka dni temu byla w okolicy awaria pradu i kilkokrotnie wl/wyl zasilanie. Nie wiem, czy to tylko zbieg okolicznosci, czy cos sie pryz okazji tych wylaczen nie przepalilo?

 

Jakies sugestie co moglo pasc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zinger napisał:

Jakies sugestie co moglo pasc?

Mój Indesit tak miał, że po dłuższym zaniku napięcia (gdy temperatura spadła poniżej jakiejś tam wartości) "nie potrafił sam wstać".

Jako 1 agregatorowy chłodził na pół gwizdka w obu komorach.

By zacząć działać potrzebował kopa w postaci resetu z kompa serwisowego.

Pomogła wymiana płyty głównej (o dziwo za darmo wszystko było choć lodówka dawno po gwarancji).

Też podejrzewam, że płyta uszkodziła się przez częste zaniki napięcia (można rzec, że trochę z mojej winy, nie zauważyłem że N się upala).

I tak nic więcej w życiu Indesita nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
Jakies sugestie co moglo pasc?


A od dawna ja masz? Mój indesit niby nofrost trzeba było całkowicie rozmrozić bo chłodzenie zanikło, tylko nie pamiętam czy w całej lodówce czy tylko w głównej komorze. Stało się to po roku używania. Od tamtej pory spokój

Wysłane z mojego RMX2086 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nofrost to może przepustnica zamarzła lub ułamała się. Częsty przypadek w Samsungach.

Jak tylko zamarzła to odmroź (tam za tymi obudowami zbiera się jednak lód) i jak podeschnie to włącz znowu. Jak nie chcesz czekać i nie boisz się to rozbieraj i zaglądaj.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2021 o 12:38, kamileeek napisał:


 

 


A od dawna ja masz? Mój indesit niby nofrost trzeba było całkowicie rozmrozić bo chłodzenie zanikło, tylko nie pamiętam czy w całej lodówce czy tylko w głównej komorze. Stało się to po roku używania. Od tamtej pory spokój

Wysłane z mojego RMX2086 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jakies 10 lat? Do tej pory nie bylo zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu dojechal majster. Co on sie nie nacmokal jak to zarabista lodowka, ze jeszcze wszystko porzadnie wykonane, do tego da sie latwo rozebrac itp, srubki z nierdzewki i w ogole, ze teraz to straszne gowno robia, w wiekszosci nierozbieralne i nienaprawialne, liczone na kilka lat i do kosza.

Po czym zabral sie do roboty i po jakichs 30min kminienia doszedl do wniosku, ze cos sie z modulem sterujacym porobilo i nie podaje sygnalu do chlodzenia, bo z kontrolera w drzwiach tez sie jej nie dawalo uruchomic.

Na dowod podpial na krotko, lodowka ozyla i po chwili w zamrazalniku bylo juz -12. 

Zabral plyte, kontroler i powiedzial, ze bedzie probowal ratowac. A jak sie nie uda to trzeba bedzie nowy modul zamawiac.

Czekam na wiadomosc.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.