Skocz do zawartości

Zastapic zasilacz bateriami


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki zasilacz (zdjęcie) który zasila 10 żarówek led. Jakie dokladnie te żarówki to nie wiem bo zamknięte w obudowie nieotwieralnej….

 

Teraz tak, nie mam w pobliżu gniazdka, dlatego pytanie- jak to zastąpić bateriami AA? Ile ich trzeba i co kupić żeby to zrobić

dc6d06953de2e7ca8931fe45e1e7301d.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jest taki zasilacz (zdjęcie) który zasila 10 żarówek led. Jakie dokladnie te żarówki to nie wiem bo zamknięte w obudowie nieotwieralnej….
 
Teraz tak, nie mam w pobliżu gniazdka, dlatego pytanie- jak to zastąpić bateriami AA? Ile ich trzeba i co kupić żeby to zrobić
dc6d06953de2e7ca8931fe45e1e7301d.jpg
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bateria AA ma ~1,5 V, więc musiałbyś połączyć 8 baterii szeregowo (plus z minusem). Czy to ma sens Dlaczego nie zasilacz? Ile godzin dziennie świecą te diody, bo może się okazać, że co chwilę będziesz baterie wymieniał.
P. S.
Przy takim napięciu pomyśl o jakimś akumulatorze 12V, to byś go tylko co jakiś czas ładował.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie max 5 min na dzień .

Oświetlenie miejsca do makijażu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak jak kolega wyżej wspomniał 3x aku 18650 jest wyjście, ale musiałbyś mieć ładowarkę. Masz może jakieś elektronarzędzie na akumulatory (10,8 V lub 12V bo to jest to samo)? Jak nie używasz go często to mógłbyś z niego aku używać i masz odrazu ładowarkę.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy przypadkiem ten zasilacz to nie jest zasilacz napięcia stałego, tylko PRĄDU stałego. Ledy lubią być zasilane stałym prądem.

W takim wypadku podpięcie baterii, czy akumulatorków, bez ustabilizowania prądu na 1260mA spowoduje uszkodzenie ledów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, JacWeg said:

Nie wiem, czy przypadkiem ten zasilacz to nie jest zasilacz napięcia stałego, tylko PRĄDU stałego

 

To zwykły chiński zasilacz impulsowy na 11.5V. Gdyby miał stabilizację prądu, to musiałby kręcić napięciem, a zgodnie z opisem napięcie jest stałe więc podany prąd to jest maksymalna wydajność. 

Inna sprawa, że przy prądzie rzędu 0.8-1A (bo nie sądzę, że zasilacz jest aż tak przewymiarowany) żadne baterie długo nie wytrzymają.

Może jakiś aku 12V / 7Ah tylko raz, że trzeba go czymś czasami naładować, a dwa - trzeba sprawdzić czy faktycznie nie przeciąży diod (diody powinny mieć w szeregu jakieś oporki, bo przy nieliniowej charakterystyce raczej ciężko trzymać prąd w ryzach), a bez ograniczenia ten 1V może robić różnicę. Podejrzewam jednak, że chińczyk to przewidział. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.