Skocz do zawartości

Ubezpieczenie OC wraz z nabytym autem


aviator

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, aviator napisał:

Kupując auto dostałem ubezpieczenie OC. Czy jeżeli go nie przepiszę na siebie po rekalkulacji to wygasa ono z automatu, czy muszę je wypowiedzieć? 

 

Tak jak napisał Maciej- wygasa, ale zwróć uwagę czy w momencie zakupu OC jest opłacone do końca

 

U mnie OC było płatne w 4 ratach, sprzedający zapomniał zapłacić 4 ratę a ja kupiłem jego auto miesiąc po terminie płatności ostatniej raty. Kupiłem od razu cały pakiet w innym TU ale nie wypowiadałem umowy bo stwierdziłem że sama wygaśnie, tyle że TU upomniało się o ostatnią składkę proporcjonalnie do sprzedającego (1/3) i do mnie (2/3).

 

Także jak masz już inne OC to lepiej ją wypowiedzieć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, aviator napisał:

Czyli nie muszę wypowiedzieć, ale lepiej to zrobić? 

Art 28. tej ustawy : https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20031241152/U/D20031152Lj.pdf

 

W praktyce:

1. Poinformować TU o nabyciu pojazdu (może to zrobić sprzedawca i pewnie to zrobi z radości, że pozbył się strupa i żeby nie mieć auta na siebie). TU albo zrobi rekalkulację  (Hestia tak robi inne TU różnie do tego podchodzą i nie zawsze każą sobie dopłacać) i liczyć się z tym, że jeśli ubezpieczenie było płatne w ratach to ich opłacenie  pozostanie w portfelu kupującego oraz opłacenie ewentualnej zmiany składki wynikającej z rekalkulacji.

2. Można kupić nowe OC od momentu zakupu pojazdu i nie bawić się w przenoszenie OC z poprzedniego właściciela i wypowiedzieć istniejącą polisę nie będzie wtedy żadnych dopłat od dotychczasowego ubezpieczyciela.

Które rozwiązanie jest lepsze dla Ciebie zależy od tego w jakim TU jest obecna polisa, jakie masz zniżki i jakie miał dotychczasowy właściciel i gdzie zamieszkujecie oraz to czy dotychczasowa polisa była opłacona w ratach bo to niestety generuje dodatkowe niespodzianki lub była zawierana przez komisanta dealera lub tym podobną instytucję, która ma indywidualne umowy z agencjami lub TU na opłatę takich polis :).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja jest taka, że jak nie zamierza się korzystać z otrzymanego z autem ubezpieczenia, trzeba go natychmiast wypowiedzieć. Ja zwlekałem dwa tygodnie i kosztowało mnie to 50 pln dopłaty do interesu. Jedyny plus, że wypowiedzenie umowy w UNIQA online trwa dwie minuty... 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.