Skocz do zawartości

Gniazdko zdalnie sterowane, ale poza siecią lokalną


ANalfabeta

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, ANalfabeta napisał:

Hej,

Kupiłem gniazdko sterowane przez aplikację z telefonu.
Działa świetnie, ale do ideału brakuje mi możliwość sterowania będąc poza lokalną siecią.

 

Jak to rozwiązać ?

 

a jakie to gniazdko ?

vpn pewnie rozwiaze problem u ciebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ANalfabeta napisał:

Hej,

Kupiłem gniazdko sterowane przez aplikację z telefonu.
Działa świetnie, ale do ideału brakuje mi możliwość sterowania będąc poza lokalną siecią.

 

Jak to rozwiązać ?

 

Co to za gniazdko, albo jaką aplikacją się to obsługuje? :hmm:

Dziwne, bo zwykle to jest odwrotnie - można sobie sterować z dowolnego miejsca przez Internet; a bez Internetu, czyli w lokalnej sieci, to już nie wszystkie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdko to pewnie chińskie cudo występujące pod różnymi nazwami, a w tym przypadku to Lamex LXU407

Wg opisu powinno działać jedynie, gdy telefon i gniazdko są w tej samej sieci wifi, ale u siebie mam 3 różne routery spięte w 1 lan i działa niezależnie.

Aplikacja, która to obsługuje to Smart Life https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tuya.smartlife&hl=pl&gl=US

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ANalfabeta napisał:

Gniazdko to pewnie chińskie cudo występujące pod różnymi nazwami, a w tym przypadku to Lamex LXU407

Wg opisu powinno działać jedynie, gdy telefon i gniazdko są w tej samej sieci wifi, ale u siebie mam 3 różne routery spięte w 1 lan i działa niezależnie.

Aplikacja, która to obsługuje to Smart Life https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tuya.smartlife&hl=pl&gl=US

 

Ja bym to w pierwszej kolejności otworzył i zobaczył czy tam jakiegoś normalnego softu się wgrać nie da. Nie potrafię znaleźć info co tam w środku siedzi.

Jak w otworze na bolec uziemiający widać wkręt, to otwarcie tego jest banalne - może się skusisz;)

Nie wiem jaki to był koszt, ale może po prostu kup inne gniazdko - coś sprawdzonego jak np. Gosund SP111

W wielu w gratisie dostaniesz jeszcze pomiar energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomkowski napisał:

Ja bym to w pierwszej kolejności otworzył i zobaczył czy tam jakiegoś normalnego softu się wgrać nie da. Nie potrafię znaleźć info co tam w środku siedzi.

Po podanym linku widać, że działa to na "normalnym sofcie", czyli Tuya :oki:

 

@ANalfabeta Mam kilka urządzeń działających na Tuya / Smart Life (to to samo) - wszystkie bez problemu działają przez Internet :ok: Sprawdziłeś dobrze? Jak objawia się "niedziałanie" poza lokalną siecią?
Dodatkowo jak kiedyś tutaj pisałem, a było to dla mnie zaskoczeniem, działały również gdy zdechł mi Internet w routerze.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja.... Witki opadają 🤣

Testy robiłem na lampce u syna w pokoju (test zasięgu z routera)

 

I gdy przyszło do testów na komunikacji GSM z telefonu to akurat w tym momencie młody się wpienił migającym oświetleniem i wyjął wtyczkę z gniazdka 😄

 

I tak moje test spełzły na niczym.

 

Ja pierdykam, ale wstyd :D

  • Lubię to 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2022 o 15:33, ANalfabeta napisał:

Hej,

Kupiłem gniazdko sterowane przez aplikację z telefonu.
Działa świetnie, ale do ideału brakuje mi możliwość sterowania będąc poza lokalną siecią.

 

Jak to rozwiązać ?

Klaudyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2022 o 20:43, tomkowski napisał:

Nie wiem jaki to był koszt, ale może po prostu kup inne gniazdko - coś sprawdzonego jak np. Gosund SP111

W wielu w gratisie dostaniesz jeszcze pomiar energii.

Takie dokładnie mam i działa jak powinno :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.06.2022 o 15:33, ANalfabeta napisał:

Hej,

Kupiłem gniazdko sterowane przez aplikację z telefonu.
Działa świetnie, ale do ideału brakuje mi możliwość sterowania będąc poza lokalną siecią.

 

Jak to rozwiązać ?

Pobaw sie czymś co sie zwie ZigBee nie tylko gniazdka odpalisz z fona

U mnie  zainstalowałem 2 kamery 3 czujniki ruchu, oświetlenie w ogrodzie i czujniki temperatury Pracuje nad zdalnym podlewaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.