Skocz do zawartości

Talisman kombi - trzeci stop nie działa


fosfor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzisiaj zauważyłem, że nie działa trzeci stop :OZupełnie nie świeci.

On ma osobny bezpiecznik?

 

Dziwi mnie trochę, że nie pojawił się żaden komunikat o awarii na desce.

 

EDIT:

bezpiecznik pod kierownicą sprawdziłem, jest ok. Lampa się bardzo słabo świeci, ale jakiś prąd do niej dociera. Co mogę sprawdzić, zanim pojadę do serwisu?

Edytowane przez fosfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krisker napisał(a):

Zanim zaczniesz wszystko rwać zerknij, czy jest masa. Najlepiej na wciśniętym stopie (jak się lampa żarzy) zmierzyć napięcie pomiędzy złączem masy najbliżej lampy (może w złączu) a karoserią (nie klapą). Powinno być bliskie zera.

Dzieki.

Lampy, czyli stopy w reflektorach bocznych? Tam świecą dobrze, mimo to mierzyć?

Samego stopu, złącza ani przewodów nie widzę (poza peszlem po lewej stronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krisker napisał(a):

Nie, jak świecą dobrze, to bez sensu. Jak nie ma dostępu do złącza lampy trzeciego stopu, to lipa. Jaki jest kod modelu? Możesz dać VIN bez ostatnich kilku cyfr.

Dzięki.

2017, grandtour., 1.6 benzyna, ta niższa wersja (nie wiem czy ma nazwę)

Vin poszedł na priva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem całość, jest trochę śrub, ale w sumie nic ciężkiego. Zrobię manual na spokojnie.

Niestety, sama lampa wydaje się ok.

P{omiar na aucie pokazuje -6,5V bez wciśniętego hamulca i 7,5V z wciśniętym. Nie widzę uszkodzenia na przewodach biegnących od wiązki do stopu, gdzie może być coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krisker napisał(a):

-6.5V? Jak to zmierzyłeś?

Multimetrem, napięcie stałe w zakresie do 20V. Jak zamienie sondy/bieguny to znaki w pomiarze będą odwrotnie.

 

Edit: tam powinno być 12-13V, czy 8V przy wciśniętym hamulcu?

Edytowane przez fosfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimetrem, napięcie stałe w zakresie do 20V. Jak zamienie sondy/bieguny to znaki w pomiarze będą odwrotnie.
 
Edit: tam powinno być 12-13V, czy 8V przy wciśniętym hamulcu?
Chyba Ci się pomiar nie udał.
Zresztą. Ja miałem pełne 13V a lampka nie swiecika. Mierzone właśnie multimetrem.
Dopiero zwykła żaróweczka powiedziała że coś nie ale.


Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fosfor napisał(a):

Multimetrem, napięcie stałe w zakresie do 20V. Jak zamienie sondy/bieguny to znaki w pomiarze będą odwrotnie.

 

Edit: tam powinno być 12-13V, czy 8V przy wciśniętym hamulcu?

 

Czyli mierzyłeś pomiędzy masą a zasilaniem we wtyku lampy i wyszło -6.5V bez wciskania hamulca i 7.5V z wciśniętym? Jeśli tak, to zmierz to samo, ale masę podepnij gdzieś indziej (najlepiej do karoserii, nie do klapy). Jeśli będzie 0V bez hamulca i 12V z hamulcem, to problem może być właśnie z masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WaWeR napisał(a):

Chyba Ci się pomiar nie udał.
Zresztą. Ja miałem pełne 13V a lampka nie swiecika. Mierzone właśnie multimetrem.
Dopiero zwykła żaróweczka powiedziała że coś nie ale.


Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

Dwa piny w złączu, sonda do każdego pinu. Ustawienie multimetru raczej ok. Co mogłem popsuć?

 

5 minut temu, Krisker napisał(a):

 

Czyli mierzyłeś pomiędzy masą a zasilaniem we wtyku lampy i wyszło -6.5V bez wciskania hamulca i 7.5V z wciśniętym? Jeśli tak, to zmierz to samo, ale masę podepnij gdzieś indziej (najlepiej do karoserii, nie do klapy). Jeśli będzie 0V bez hamulca i 12V z hamulcem, to problem może być właśnie z masą.

Dzięki, dobry pomysł, tak zrobię.

Jak będzie problem z masą, to mogę to jakoś sensownie naprawić, czy trzeba pruć całe auto i wymieniać całe wiązki? Korci mnie podpięcie dodatkowego kabelka pod masę i podciągnięcie go do wtyczki :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jak rozwiązało to Renault - czy są oddzielne masy do każdej lampy, czy jedna masa podłączona do klapy (jeśli metalowa) i poszczególne odbiorniki biorą masę z klapy. Może być jakiś kabelek przetarty lub pęknięty wewnątrz przelotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krisker napisał(a):

To zależy, jak rozwiązało to Renault - czy są oddzielne masy do każdej lampy, czy jedna masa podłączona do klapy (jeśli metalowa) i poszczególne odbiorniki biorą masę z klapy. Może być jakiś kabelek przetarty lub pęknięty wewnątrz przelotki.

tyle co widziałem to wiązka wyglada ok, ale tylko pod pierwszą gumkę zajrzałem.

Zamówiłem też nową lampę, zobaczę czy ona zadziała.

No nic, zmierzę i zobaczymy. najwyżej podepnę na chwilę i zobaczę czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogles popsuć? Nic.
Zmierzyłeś natomiast tylko napięcie i to w dziwnym zakresie.
Nic to nie mówi o prądzie.
Pewnie zgobila się Masa. Jakiś tam uplyw jest ale za maly

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jednak mierzyłem coś nieprawidłowo. Ponowny pomiar pokazał 6,5V bez hamulca i 7,5V z wciśniętym pedałem. Mierzyłem w kostce i z masą na klapie - wyniki były identyczne.

 

Ostatecznie wymieniłem lampę na inną i działa. Dzięki Wam za pomoc!

 

Zrobię na spokojnie manual demontażu lotki i wrzucę w temat, ale pewnie dopiero za parę dni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.