Skocz do zawartości

Wreszcie ładny prius


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Ralph78 napisał(a):

Niekoniecznie, jest jeszcze Skoda Octavia PHEV, Superb PHEV i VW Passat GTE. Nie jestem jednak do końca przekonany o tą technologię. Toyota daje mi pewność jeśli chodzi o bezawaryjność ergo koszty utrzymania.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka
 

A czemu nie EV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie wspomniałeś  o kupowaniu dla przyjemności... ??
Przyjemne z pożytecznym Nie wiem czy koszty utrzymania czy ewentualna awaryjność, nie spędziłyby mi snu z powiek i zabiły jakąkolwiek przyjemność. Ogólnie koszty utrzymania to primo a secundo to radość z prowadzenia i posiadania nowego gadżetu

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rado_ napisał(a):

Pytanie jak często jest to czasem i jaka to trasa. Tego nie wiem, a paliwo zawsze kosztuje, szczególnie benzyna. Odnoszę się do ceny zakupu 50 tys euro.

 

Przy tak małych przebiegach i sporadycznych trasach w ogóle nie bawiłbym się w posiadanie auta. Dojazd do pracy taksówką, a na sporadyczne wyjazdy wynajmowałbym różne ciekawe auta, a nie męczyłbym się Pruisem. I to wszystko za ułamek ceny Priusa i zupełnie bezproblemowo pod względem eksploatacji.  

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak często jest to czasem i jaka to trasa. Tego nie wiem, a paliwo zawsze kosztuje, szczególnie benzyna. Odnoszę się do ceny zakupu 50 tys euro.
Średnio raz na 6 tygodni jesteśmy w Dublinie czyli tam i z powrotem trochę ponad 400km. W lecie jak jest pogoda w weekendy wyjazdy na różne wycieczki, hike itp, staramy się ogarnąć max do 80 km w jedną stronę.
Zakupy, praca, treningi dziecka itp to bardziej jazda dookoła komina. Średnio 15kkm rocznie, sporadycznie jak w zeszłym roku wyjazd do Walii, gdzie w tydzień zrobiliśmy prawie 3kkm.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przy tak małych przebiegach i sporadycznych trasach w ogóle nie bawiłbym się w posiadanie auta. Dojazd do pracy taksówką, a na sporadyczne wyjazdy wynajmowałbym różne ciekawe auta, a nie męczyłbym się Pruisem. I to wszystko za ułamek ceny Priusa i zupełnie bezproblemowo pod względem eksploatacji.  
Spójrz na post wyżej, auto musi być i koniec kropka. Pytanie tylko czy rzeczywiście zakup za 50k euro to nie fanaberia

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ralph78 napisał(a):

Spójrz na post wyżej, auto musi być i koniec kropka. Pytanie tylko czy rzeczywiście zakup za 50k euro to nie fanaberiaemoji6.png
 

 

Fanaberia, ale przecież w motoryzacji w 90% chodzi właśnie o to, o radość z gadżetu :oki: A to już kwestia indywidualna, ja osobiście za 50k EUR wybrałbym coś zdecydowanie ciekawszego. Przy takich przebiegach koszt paliwa jest mało istotny, natomiast radocha z jazdy już tak. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Ralph78 napisał(a):

Średnio raz na 6 tygodni jesteśmy w Dublinie czyli tam i z powrotem trochę ponad 400km. W lecie jak jest pogoda w weekendy wyjazdy na różne wycieczki, hike itp, staramy się ogarnąć max do 80 km w jedną stronę.
Zakupy, praca, treningi dziecka itp to bardziej jazda dookoła komina. Średnio 15kkm rocznie, sporadycznie jak w zeszłym roku wyjazd do Walii, gdzie w tydzień zrobiliśmy prawie 3kkm.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka
 

Faktycznie hybryda chyba najlepsza. Oczywiście, że nie zawsze patrzy się tylko na koszty zakupu, ale jeżeli ten koszt jest w tych samych widełkach dla auta spalinowego, hybrydy, czy elektryka, to wybór jest większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.