Skocz do zawartości

Plandeka do przykrywania drewna - zakup


Fryzuryn

Rekomendowane odpowiedzi

Drewno już całkiem suche czy raczej surowe, niedawno pozyskane?

Jeśli całkiem suche to mozna przykryć szczelnie. Dobra plandeka-taka na paki tirów czy dostawczaków jest bardzo droga, ceny od 20 zeta w górę za m2. Można też kupić używkę.

Jak ma być tanio to jakąś chińską-w sumie, upraszczająć, są ich 3 rodzaje niebieska (szajs), zielona (też szajs choć trochę lepsza) i srebrna (ta jeszcze ujdzie)-więc tylko ta srebrna może być brana pod uwagę...

Jeśli jednak drewno mokre to moze lepiej zastosować fliz, będzie oddychać.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Godzinę temu, sherif napisał(a):

Nie wiem jak Wy to przykrywacie, ale odkupiłem od kumpla drewno kominkowe co z 3lata leżało na paletach, przekryte plandeką. Nasypane, nie układane. Większość drewna czarna, część z mchem, strasznie pokręcona.

Za szczelnie okryta, tylko z góry być powinna a reszta przewiew

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Artur_W_wa napisał(a):

Za szczelnie okryta, tylko z góry być powinna a reszta przewiew

Tylko to było z 3mp, wiec luzów sporo było. Rozumiem, że na górze gdzie była plandeka to tak się zrobiło, ale ze niemal wszystkie kawałki tak wyglądają to słabo.

Ja zawsze kupuje sezonowane i układam w szopie, więc nie mam większych doświadczeń w materii drewno-plandeka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak układałem jesienią/zimą tarcicę na więźbę dachową do wyschnięcia  to starszyzna odradzała przykrycie czymkolwiek. Drewno przetarte na taki ułożyłem starannie z przekładkami i palując długie płotwy i krokwie żeby ich nie pokręciło. Nad pryzmą zrobiłem coś w stylu dachu i narzuciłem folię budowlaną. Ale tylko od góry, boki były otwarte, czyli wiatr chulał. Pięknie się wysuszyło i nie podkręcało. To samo z drewnem opałowym. Pod dachem, żeby nie zlało, ale przewiew musi być. Jak zmoknie to wyschnie. Jak śnieg przyprószy to też wyschnie. Jak opatulisz to wilgoć nie ucieknie .

Więc nad pryzmą drewna zrób prostą knstrukcję żeby plandeka, czy folia nie leżała szczelnie nad drewnem. Kilka otworów na cyrkulację powietrza zostaw. Inaczej zbutwieje.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.