Skocz do zawartości

Garaż i grzejnik IR


Olas1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, 

Ma to sens? Potrzebuję ogrzać do jakiś 15 stopni garaż jak idę majsterkować. Ma teraz dmuchawę TAKĄ i w miarę daje radę, ale jak to dmuchawa - słychać ją. 

Pomyślałem o czymś bezgłośnym, ale coś w TYM stylu nie ogrzewa tak sprawnie jak dmuchawa.

To może TAKIE skromne 450W da radę? 

Garaż ma jakieś 15m2. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, janusz napisał(a):

Obawiam się, że nie, chyba że bezpośrednio na siebie skierujesz. Garaż ocieplony? 

 

Drzwi ocieplone, ale ściany to cegła bez ocieplenia. To typowy szeregowy garaż. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mniejszej powierzchni zakupiłem takie coś 

https://allegro.pl/oferta/termostat-gniazdkowy-regulator-temperatury-ts05-7049044960

 

I takie coś 

https://allegro.pl/oferta/wertberg-panel-podczerwien-grzejnik-ir-outlet-b-12889554157

 

Ale ta powierzchnia to kibel z płyty warstwowej 2x1x2.5m

Ustawione na 5 stopni aby woda nie zamarzła.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2022 o 11:22, Olas1 napisał(a):

Panowie, 

Ma to sens? Potrzebuję ogrzać do jakiś 15 stopni garaż jak idę majsterkować. Ma teraz dmuchawę TAKĄ i w miarę daje radę, ale jak to dmuchawa - słychać ją. 

Pomyślałem o czymś bezgłośnym, ale coś w TYM stylu nie ogrzewa tak sprawnie jak dmuchawa.

To może TAKIE skromne 450W da radę? 

Garaż ma jakieś 15m2. 

 

 

 

Gorąco odradzam pozostawianie jakiegokolwiek grzejnika pozostawionego w garażu bez nadzoru.

Dopiero co mojemu znajomemu spalił się garaż, całe szczęście bez auta wewnątrz ale niestety z całą masą sprzętu i elektronarzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie generuje wysokiej temperatury. Zaletą takich "kwok" jest stosunkowo małe nagrzewanie się urządzenia - ciepło jest odbierane przez np. człowieka stojącego w jego "świetle". Poza tym nie ma sensu grzać tym pustego garażu, one świetnie nadają się do ogrzewania punktowego miejsca pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marko33 napisał(a):

 

Gorąco odradzam pozostawianie jakiegokolwiek grzejnika pozostawionego w garażu bez nadzoru.

Dopiero co mojemu znajomemu spalił się garaż, całe szczęście bez auta wewnątrz ale niestety z całą masą sprzętu i elektronarzędzi.

 

Grzeje gdy w nim jestem, nie cały czas. Nie stać mnie na takie luksusy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, punktak napisał(a):

Ale to nie generuje wysokiej temperatury. Zaletą takich "kwok" jest stosunkowo małe nagrzewanie się urządzenia - ciepło jest odbierane przez np. człowieka stojącego w jego "świetle". Poza tym nie ma sensu grzać tym pustego garażu, one świetnie nadają się do ogrzewania punktowego miejsca pracy.

 

O czym piszesz? 

Testowo kupiłem TAKIE coś i... 800W, grzało jakieś 1,5h i podniosło w garażu temperaturę z 3 do 9 stopni. Więcej nie chciało, ale odczucie było takie, że jest dużo cieplej. Nie ma to żadnego termostatu, ale wyłączam jak wychodzę z garażu i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Olas1 napisał(a):

 

Grzeje gdy w nim jestem, nie cały czas. Nie stać mnie na takie luksusy :) 

 

Zdaję sobie sprawę że jest pokusa żeby uruchomić chwilę wcześniej i przyjść kiedy już się lekko rozgrzeje i przed tym właśnie przestrzegam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marko33 napisał(a):

 

Zdaję sobie sprawę że jest pokusa żeby uruchomić chwilę wcześniej i przyjść kiedy już się lekko rozgrzeje i przed tym właśnie przestrzegam 

 

Oj bez przesady, szanse na to, że coś się zapali od takiej np. dmuchawy są jednak bardzo małe. Ale takiego słoneczka jak teraz kupiłem to raczej bym "bez opieki" nie zostawił. Wygląda to mega tandetnie i nieźle się nagrzewa. Wszystko głową i będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.