Skocz do zawartości

Chiński SonOff i różnicówka


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś pisałem, że nie lubię się z SonOff i mam problem z jednym obwodem gdzie jest tego typu gniazdko do ładowania samochodu. Chodzi o szybkie on/off + pomiar EN.

Problem jest tego typu, że co jakiś czas przy on/off wywala różnicówkę. Myślałem, że to problem z Gosundem, czy jak się to nazywa. Sprzedawca wymieniał mi x2 razy gniazdko bo w poprzednich wywalało zawsze.  W obecnym wywala co 8-10razy :bzik:. Ostatnio przetestowałem też innego Sonoff który u rodziców pracuje bezproblemowo od ponad roku. Podobnie za którymś razem wywaliło.

Próbowałem też w innym obwodzie, pod inną różnicówką - jest ok. Samo gniazdko ok, na przewodach 3x2.5mm2.

Czyżby różnicówka szwankowała ? Warto wymieniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, open napisał(a):

 

A bez tego sonoffa podłączałeś?

Jaki masz pobór na tej ładowarce? Te gniazdka pewnie max są do 2.5-3.6 kW

Tak, na pusto też wywala.

Ładowarka to zaledwie 2.2kW, gniazdko jest do 3.5kW. Bez SoNoff nigdy wywaliło, bo to nie jest problem w odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał(a):

Kiedyś pisałem, że nie lubię się z SonOff i mam problem z jednym obwodem gdzie jest tego typu gniazdko do ładowania samochodu. Chodzi o szybkie on/off + pomiar EN.

Problem jest tego typu, że co jakiś czas przy on/off wywala różnicówkę. Myślałem, że to problem z Gosundem, czy jak się to nazywa. Sprzedawca wymieniał mi x2 razy gniazdko bo w poprzednich wywalało zawsze.  W obecnym wywala co 8-10razy :bzik:. Ostatnio przetestowałem też innego Sonoff który u rodziców pracuje bezproblemowo od ponad roku. Podobnie za którymś razem wywaliło.

Próbowałem też w innym obwodzie, pod inną różnicówką - jest ok. Samo gniazdko ok, na przewodach 3x2.5mm2.

Czyżby różnicówka szwankowała ? Warto wymieniać ?

Zamień RCD miejscami w rozdzielni, albo zrób pomiary tej RCD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory ssonOFf

do grzejnika wzialem jakiegos " PWR"
ponic wytrzymuje wyzsze ciagle obciazenie ( choć i tak rozmawiamy o wartosciach zdaje sie do 3600W zamiast 2kW)...

mowie o czyms takim https://allegro.pl/oferta/sonoff-power-smart-switch-wifi-energy-consumption-12107462330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, technix napisał(a):

Zamień RCD miejscami w rozdzielni, albo zrób pomiary tej RCD 

Jak zrobić pomiary ?

 

Muszę poszukać ile kosztuje takie zabezpieczenie, bo może taniej będzie je poprostu wymienić.

 

21 godzin temu, mayster_tcz napisał(a):

Może ma jakiś filtr, który ma za dużą upływność 

Możliwe. Tylko, dlaczego na innym obwodzie nie wywaliło ? Mam też jakieś stare które używam to choinki na zewn - nigdy nie było problemu.

17 godzin temu, Fili_P napisał(a):

ktory ssonOFf

do grzejnika wzialem jakiegos " PWR"
ponic wytrzymuje wyzsze ciagle obciazenie ( choć i tak rozmawiamy o wartosciach zdaje sie do 3600W zamiast 2kW)...

Takie:

Gniazdko Neo WiFi TUYA WiFi 3680W 16A

 

Tu nie chodzi o moc, tylko o wywalanie zabezpieczenia nawet na pusto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sherif napisał(a):

Jak zrobić pomiary ?

 

Muszę poszukać ile kosztuje takie zabezpieczenie, bo może taniej będzie je poprostu wymienić.

 

Możliwe. Tylko, dlaczego na innym obwodzie nie wywaliło ? Mam też jakieś stare które używam to choinki na zewn - nigdy nie było problemu.

Takie:

Gniazdko Neo WiFi TUYA WiFi 3680W 16A

 

Tu nie chodzi o moc, tylko o wywalanie zabezpieczenia nawet na pusto.

 

No najprościej to miernikiem, ale to oczywiste.

Są inne sposoby, ale to już rzemiosło.

Kosztować, nie kosztuje dużo, ale lepiej najpierw zamienić RCD w rozdzielni miejscami, choć sądzę, że to nic nie da.

To wina odbiornika będzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.