Skocz do zawartości

Tarcza do cięcia gresu


Andon

Rekomendowane odpowiedzi

Pełna:

2011991861_1pena.jpg.36ce59379816a203ed0de0fcde281af2.jpg

 

"turbo"

a)2turbo.jpg.f5ce8adcd42095f781c3609dedfb83c9.jpg

b) 3turbo.jpg.033c6f6058b27e4645976dd6631eb6c1.jpg

 

Zwykłe, proste cięcie, grubość gresu 8 mm, długość kilkanaście płytek 60 cm (łącznie może z 12 - 15 mb) ręczną szlifierką kątową, na sucho.

Która będzie najlepsza?

Edytowane przez Andon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andon napisał(a):

Która będzie najlepsza?

b) bo taką mam. Mam też a). Wolę b.

 

24 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

Kup maszynę do cięcia na mokro. Nie są drogie.

Używałeś? Ja kiedyś kupiłem taką za 450 (chyba z dedry). Sprzedałem po pierwszych paru próbach. Szczerbiła jak wściekła. Tempo takie, że przy jednej płytce (zwykłej) piwo zdąży się odgazować :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomkowski napisał(a):

 

Używałeś? Ja kiedyś kupiłem taką za 450 (chyba z dedry). Sprzedałem po pierwszych paru próbach. Szczerbiła jak wściekła. Tempo takie, że przy jednej płytce (zwykłej) piwo zdąży się odgazować :P

Teść używał jakiejś taniej - ale kupował dobre tarcze diamentowe. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gondoljerzy napisał(a):

Zajeździsz się. Ostatnio ciąłem szlifierką dwie płytki grubego, podłogowego gresu. Jakieś 1-1,5m cięcia zajęło mi ponad godzinę.

A w temacie: gładka tarcza jest zwykle przeznaczona do cięcia na mokro.

Niewiele ponad 10 m2 kuchnia, plytki 60x60. Nie powinno być tragedii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz maszynkę do cięcia na mokro z dobrą firmową tarczą i ogarniesz temat w 2 godziny.

Kupiłem taką kilka lat temu za 400 zł, dokupiłem tracze za 200 zł i od tamtej pory świetnie się spisuje.

Nigdy nie szczerbiła nawet gdy odcinałem paski po parę mm szerokości.

Trzeba się nauczyć i wyczuć z jaką przedkościelną ciąć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andon napisał(a):

Na jednorazowe występy jeszcze w bloku chyba nie ma sensu 

Oczywiście że tak. Nie słuchaj paplania o maszynach na mokro. Jak robię łazienkę, to zawsze tnę na sucho. Jakakolwiek maszyna by nie była, podstawą jest tarcza.

Polecam taką. Krawędź jest prawie jak oryginał:

https://sklep.biel-fliz.pl/product/PROFESJONALNA-TARCZA-115-MM-DO-CIECIA-NA-SUCHO-s6

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blue_ napisał(a):

Oczywiście że tak. Nie słuchaj paplania o maszynach na mokro. Jak robię łazienkę, to zawsze tnę na sucho

Mam tanią maszynkę na mokro, cos tam przetnie, ale na długich cięciach jest ryzyko że jak się prosto nie zacznie, to potem się nie da naprostować, tarcza się zatrzymuje itp. Ogólnie katorga.

Długie płytki 120 cm ciałem normalnie na sucho, szlifierką 125 mm z bardzo dobrą tarczą diamentowa za coś koło 100 zł. Jak krawędź miała być idealnie, to zostawiałem 1-2 mm naddatku, po czym szlifowałem taka zarąbista tarczą do kamienia kupiona za 8 zł. Krawędź jak fabryczna.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.