Skocz do zawartości

2.0 tsi 190 wibracje, rzężenie Przy zatrzymaniu.


MaserTi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Pacjent arteon 2.0 tsi 190. Przebieg 91 tys km.
Problem albo że skrzynia albo z silnikiem.
Przy całkowitym zatrzymaniu mam problem z wibracjami samochodu. Występuje nagły spadek obrotów co powoduje rzeżenie słyszalne na zewnątrz i odczuwalne w środku.
Objawy występują praktycznie zawsze. Czasami się zdarzy, że zatrzyma się idealnie.
Co zostało zrobione:
Wymieniony olej w skrzyni,
Regulacja/adaptacja sprzęgieł,
Wymieniona odma,
Wymienione świece,  cewki,
Wymienione poduszki silnika wszystkie.
Nie stwierdziłem żadnej poprawy.
Skrzynia do roboty?
Ma ktoś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MaserTi napisał(a):

Talerzyki wymienione. A zaworek? Przybliżysz coś?

no talerzyk wciska ten zaworek, aby przestawić wałek

w sytuacji gdy zaworek chodzi z oporami albo się blokuje to wałek ma złe ustawienie i silnik grzechocze

 

chłop z EKG ostatnio na YT wrzucil, drugi albo trzeci raz o tych zaworkach i talerzykach

na początku nawet pokazuje jak ten silnik chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MaserTi napisał(a):

Strzelam, że w serwisie vw to sprawdziliśmy ale ręki nie dam sobie uciąć.

Dzisiaj sprawdziłem nq obd, że jak spada tak z obrotów to wynoszą one ok 650.

Normalnie na biegu jałowym ma ok 750.

zerknij na te wałki jak na filmiku czy to co jest zalecone przez ECU dzieje sie w silniku czy te wałki nie sa przestawione

na neutralu tez sie dzieje jak sie zatrzymasz? w sensie zatrzymujesz sie na D i sie trzesie na neutralu rozpinasz silnik i jest to samo?

 

sproboj odpiac wtryskiwacze MPI i pochechłać trochę by sprawdzić czy to moze nie ktorys wtrysk MPI wariuje

powinien sie wtedy przepiac na wtrysk bezposredni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 09:39, Cinos napisał(a):

zerknij na te wałki jak na filmiku czy to co jest zalecone przez ECU dzieje sie w silniku czy te wałki nie sa przestawione

na neutralu tez sie dzieje jak sie zatrzymasz? w sensie zatrzymujesz sie na D i sie trzesie na neutralu rozpinasz silnik i jest to samo?

 

sproboj odpiac wtryskiwacze MPI i pochechłać trochę by sprawdzić czy to moze nie ktorys wtrysk MPI wariuje

powinien sie wtedy przepiac na wtrysk bezposredni

Tak oglądam ten ekg i nie wiem czy mi umknęło, ale kojarzysz czy mowil po jakim przebiegu to pada, w sensie talerzyki od vanosa?

Bo ostatnio grzebał w golfie i mówił m.in o odmie, że auto ma 100kkm i puszcza olej w dolot.

Ja mam w 2.0 tsi 120kkm i wszędzie sucho, talerzyków nie odkręcałem ale silnik chodzi ok, więc chyba nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chalek napisał(a):

Tak oglądam ten ekg i nie wiem czy mi umknęło, ale kojarzysz czy mowil po jakim przebiegu to pada, w sensie talerzyki od vanosa?

Bo ostatnio grzebał w golfie i mówił m.in o odmie, że auto ma 100kkm i puszcza olej w dolot.

Ja mam w 2.0 tsi 120kkm i wszędzie sucho, talerzyków nie odkręcałem ale silnik chodzi ok, więc chyba nie ma sensu.

ten golf to jakis nieszczesliwy byl chyba

 

nie wspominal przebiegu, sadze i tak ze wiele ma wpływ regularnosc zmiany oleju i tryb jazdy uzytkownika

 

uszkodzona odma potrafi wydawac dziwne dzwieki po zgaszeniu i wywali checka, ale jak auto zre olej to mozna pomyslec czy to moze nie odma

 

jak chodzi git to nie ma co ruszać, zmieniać olej, co jakis czas płukanka, moze przy 160kkm zajrzec w rozrzad jak ząbki i tyle

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2023 o 07:59, MaserTi napisał(a):

Dzisiaj sprawdzone.

Jak wrzucam na N przed zatrzymaniem to obroty stabilnie jak nigdy dotąd i żadnych wibracji ani nic z tych rzeczy.

Zatrzymuje się tak jak powinien.

Skrzynia?

ja bym zajrzał do dwumasy

albo spróbował manualem sprawdzic np wrzucajac 6 bieg i pełen sandał bez redukcji (nie do kickdown), czy zacznie rzucac buda

 

sorry, ze dopiero teraz, ale nie dostalem zadnej notyfikacji i zajrzalem z ciekawosci w wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 20.02.2023 o 12:25, Cinos napisał(a):

ja bym zajrzał do dwumasy

albo spróbował manualem sprawdzic np wrzucajac 6 bieg i pełen sandał bez redukcji (nie do kickdown), czy zacznie rzucac buda

 

sorry, ze dopiero teraz, ale nie dostalem zadnej notyfikacji i zajrzalem z ciekawosci w wątek

Spoko, nie ma problemu. 

Takie nowe spostrzeżenie.

Wsadzony race chip czyli box i przypadłość zmniejszyła się o jakieś 70%.

Chwilowo temat raczej olewam ale zerknę z tym 6 biegiem jak sugerujesz i zobaczę co wyjdzie.

Dzięki za pomoc 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.03.2023 o 16:06, MaserTi napisał(a):

Spoko, nie ma problemu. 

Takie nowe spostrzeżenie.

Wsadzony race chip czyli box i przypadłość zmniejszyła się o jakieś 70%.

Chwilowo temat raczej olewam ale zerknę z tym 6 biegiem jak sugerujesz i zobaczę co wyjdzie.

Dzięki za pomoc 👍

Co za box wsadziłeś? Czemu nie klasyczny chip.?

Edytowane przez Chalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.