Skocz do zawartości

Podłączenie krzyżowe grzejnika


kartonik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chcę zmienić podłączenie grzejnika (dwupłytowego) z dolnego na boczne, ponieważ bardzo słabo grzeje, głównie górą i przednią płytą. Grzejnik nie ma łatwego zadania z uwagi, że dopływ zasilania idzie z wysokości 1,5 do podłogi potem zakręca i dopiero jest podłączony, łącznie jakieś 3 m od głównego pionu. Przy dolnym podłączeniu zasilanie idzie przez bardzo cienką rurkę i myślę, że jak podłącze go bezpośrednio z boku to będzie miał dużo łatwiej, pominę wąskie gardło jakim jest ta cienka rurka. Zastanawiam się jeszcze czy nie lepsze będzie połączenie po przekątnej, grzejnik ma 1,2 m dł i 0,8 wysokości. Co fachowcy AK doradzą ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych grzejnikach mam już kryzy założone ale na ten grzejnik nie wiele to pomogło.
no ale to ze piszrsz ze grzeje gora i przednia plyta sigeruje ze jednak doplyw jest OK.
zdejmnij go latem calkiem wyplucz do jakies michy zobacz co z niego wypłynie....
przeplucz, przedmuchaj pod cisnieniem
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw zasilanie w spokoju - no może poza zmianą nastawy wkładki na większy przepływ, a ewentualnie powrót podłącz po przekątnej.

23 godziny temu, kartonik napisał(a):

Na innych grzejnikach mam już kryzy założone ale na ten grzejnik nie wiele to pomogło.

A jak pozostałe zamkniesz kompletnie to jest jakaś poprawa w tym jednym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 19:43, kartonik napisał(a):

Na innych grzejnikach mam już kryzy założone ale na ten grzejnik nie wiele to pomogło.

No to trzeba pompe co na wyższy bieg puścić, lub dać o wiekszej wysokosci podnoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując.

Na najwyższym biegu grzejnik oddaje ciepło całą powierzchnią ale na dłuższą metę jest to dla mnie nieakceptowalne ze względu na hałas, który przebywając w pokojach. Ponadto duże zużycie prądu tylko dla jednego grzejnika tez jest bezsensu.

Po zdjęciu grzejnika okazało się, że na zasilaniu jest mocno zakamieniony i raczej nie da się tej cienkiej rurki oczyścić.

Po podłączeniu zasilania z boku, grzejnik działa jak należy na I biegu pompki i tak już zostawiam.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kartonik napisał(a):

Po zdjęciu grzejnika okazało się, że na zasilaniu jest mocno zakamieniony i raczej nie da się tej cienkiej rurki oczyścić.

Po podłączeniu zasilania z boku, grzejnik działa jak należy na I biegu pompki i tak już zostawiam.

Grzejnik zakamieniony?

Przecież w układzie jest stale ta sama woda:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2023 o 11:38, kartonik napisał(a):

Podsumowując.

Na najwyższym biegu grzejnik oddaje ciepło całą powierzchnią ale na dłuższą metę jest to dla mnie nieakceptowalne ze względu na hałas, który przebywając w pokojach. Ponadto duże zużycie prądu tylko dla jednego grzejnika tez jest bezsensu.

Po zdjęciu grzejnika okazało się, że na zasilaniu jest mocno zakamieniony i raczej nie da się tej cienkiej rurki oczyścić.

Po podłączeniu zasilania z boku, grzejnik działa jak należy na I biegu pompki i tak już zostawiam.

 

No to teraz już wiesz, co latem musisz zrobić z instalacją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są środki do płukania i odkamieniania całej instalacji CO. Ja kamienia nie mam prawie w ogóle, na razie układ otwarty, więc ciśnienia też nie ma, ale mimo to po wlaniu tego http://adey.pl/chemia/mc3-srodek-czyszczacy/ z zaworów przy grzejnikach zaczęło cieknąć przez parę dni po wymianie wody, po czym znów pewnie zaszło kamieniem. Płyn w układzie był miesiąc. Ten płyn działa tylko z ciepłą wodą w układzie, także jest to ostatni dzwonek żeby instalację wypłukać.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.