Skocz do zawartości

Srebrna folia pod podłogówkę...


tomkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki ma sens poza ochroną przed wyciekiem (przed czym i tak zabezpiecza folia pod warstwą styro)?

 

Bo ta ekstra srebrna folia po kilku latach wygląda tak:

IMG_20230305_104556.jpg.f2671e4709dca0b8e28e26e9d6055d3a.jpg

Edytowane przez tomkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gondoljerzy napisał(a):

No, niby ma sens, bo ma ograniczać emisję ciepła z wylewki podłogowej w warstwę ocieplenia. Chodzi o emisję w formie promieniowania, bo emisji przez przewodzenie nie ograniczy.

Tak. Jak widać teoretycznie.

Pierwszy raz musiałem odkuć kawałek wylewki jakieś 3 lata temu. I już po tym czasie folia była przezroczysta. Tak więc pic na wodę fotomontaż.

Pamiętam, że folia była z kategorii tych  "markowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gondoljerzy napisał(a):

Ciekawe. Może aluminium było napylone/naniesione na zewnętrznej stronie folii i się wytarło?  Wylewka ma przecież ,,pływać" po styropianie. Odkuwałeś na krawędzi płyty podłogowej, czy gdzieś na środku?

Teraz z brzegu. Kiedyś w zasadzie na środku. To wygląda tak, jakby "srebrne" zostało "zeżarte" w wyniku jakiejś reakcji z wylewką. To co zostało srebrne, było zawinięte "do środka" i nie miało kontaktu z betonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomkowski napisał(a):

Jaki ma sens poza ochroną przed wyciekiem (przed czym i tak zabezpiecza folia pod warstwą styro)?

 

Bo ta ekstra srebrna folia po kilku latach wygląda tak:

IMG_20230305_104556.jpg.f2671e4709dca0b8e28e26e9d6055d3a.jpg

dobrze, że piszesz. Właśnie jestem przed etapem podłogówki, kupię wówczas maty plastikowe na wklikiwanie - szybkie i  może lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomkowski napisał(a):

To wygląda tak, jakby "srebrne" zostało "zeżarte" w wyniku jakiejś reakcji z wylewką. To co zostało srebrne, było zawinięte "do środka" i nie miało kontaktu z betonem.

Na szybko w internecie znajduję, że aluminium nie koroduje szybko w środowisku o pH w zakresie od 4 do 9. Tymczasem świeży beton ma pH rzędu 12. Tylko, czy folia nie powinna chronić tej warstewki aluminium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia pod rurkami podłogówki ma jedno zadanie główne - zabezpieczenie przez wlewaniem się wylewki pomiędzy płyty styropianu, oraz drugorzędne: ułatwienie układania rurek dzięki rastrowi. Nie ma znaczenia jej kolor. Nie ogranicza przewodzenia ciepła, nie wpływa na feng-shu, itd. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomkowski napisał(a):

Tak. Po grzyba walą na to to sreberko? 

Cena ;)

 

Podłogówkę i wylewki robiliśmy w II połowie 2016, zostało mi pół rolki folii i sama z siebie nic się nie zmieniła. Dwa tygodnie temu wystawiłem na olx i już nie pęta mi się ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.