Skocz do zawartości

Klimatyzacja HEIKO


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma jakieś doświadczenie z tą firmą? Rozważam montaż w mieszkaniu w bloku i dostałem ofertę na taką jednostkę HEIKO  C1
JS035-C1 / JZ035-C1

Gwarancja 5 lat, eksploatacja pewnie będzie niska bo historycznie patrząc to dni gdy się przyda to pewnie z 30 w roku 😉

Bardziej kaprys niż bezwzględna potrzeba, ale ponoć idzie ocieplenie.

Brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, technix napisał(a):

Cena 

A jakie znaczenie ma cena jak jak pytanie było o firmę? Poniżej 3 kpln brutto na fakturze z montażem.

Jak tanio to brać a jak drogo to nie ?

Edytowane przez Randar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PawelWaw napisał(a):

zobacz co ile obowiazkowy serwis zeby utrzymac te 5 lat gwarancji.

ja sie niezle nacialem z gree, serwis co pol roku a nie musze pisac ile kosztuje ?

Mam to na uwadze 👍.  Za parę dni przyjdzie gość na ostateczne rozmowy o cenie i wtedy go wyspowiadam z całości 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

zobacz co ile obowiazkowy serwis zeby utrzymac te 5 lat gwarancji.

ja sie niezle nacialem z gree, serwis co pol roku a nie musze pisac ile kosztuje ?

Nie naciąłeś się.

Każdy producent wymaga NAJRZADZIEJ co 6 m-cy przegląd.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2023 o 16:49, Randar napisał(a):

Ktoś ma jakieś doświadczenie z tą firmą? Rozważam montaż w mieszkaniu w bloku i dostałem ofertę na taką jednostkę HEIKO  C1
JS035-C1 / JZ035-C1

Gwarancja 5 lat, eksploatacja pewnie będzie niska bo historycznie patrząc to dni gdy się przyda to pewnie z 30 w roku 😉

Bardziej kaprys niż bezwzględna potrzeba, ale ponoć idzie ocieplenie.

Brać?

Odpowiadam

https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-split-heiko-c1-3-5-kw-pilot-12242845025

🤦

1270 zł netto

A ja myślałem, że Gree jest tanie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię.

Komu Ty chcesz to wmówić?

Instalatorowi wymienionych przez Ciebie marek?

Może Twój instalator poprostu bierze na klatę gwarancję bez przeglądu.

P.S. ja też jak widzę, że ktoś mało używa i nie ma sensu robić przeglądu to poprostu klikam w systemie że zrobiony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu cytuję maila z ofertą. Dostałem 3 propozycje, z rozbieżnością cenową do przełknięcia. Zapytałem autora propozycji co poleca. Powiedział, że w sumie ze wszystkim ma dobre doświadczenia, ale zwrócił uwagę na koszty serwisowania.

 

Ale z ciekawości zajrzałem do warunków gwarancji na www i rzeczywiście Gree i Aux piszą o dwóch rocznie. Także ciekawostka :)

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, technix napisał(a):

Odpowiadam

https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-split-heiko-c1-3-5-kw-pilot-12242845025

🤦

1270 zł netto

A ja myślałem, że Gree jest tanie 🤣

Bo klimatyzator to nie jest już rocket science. Firmowe są drogie, bo oni robią badania, a tańsi wykonawcy kopiują za darmochę rozwiązania, których wymyślenie kosztowało miliony.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałbym najtańszy z opcją że jak padnie to wymieniam na nowy. Tego generalnie się nie naprawia.

Ja mam u siebie w domu i firmie kasai, kupowane 4 lata temu po 1200-1300zł. Działają bezbłędnie bez serwisów poza czyszczeniem filtrów. Jak padną to zmienie na następne.

Edytowane przez dunkin
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dunkin napisał(a):

brałbym najtańszy z opcją że jak padnie to wymieniam na nowy. Tego generalnie się nie naprawia.

Ja mam u siebie w domu i firmie kasai, kupowane 4 lata temu po 1200-1300zł. Działają bezbłędnie bez serwisów poza czyszczeniem filtrów. Jak padną to zmienie na następne.

Też się ku temu skłaniam ... tym bardziej, że nie będzie nic wkuwane w ściane tylko w korytkach po ścianie. Montaż praktycznie bezinwazyjny poza kilkoma otworami pod kołki rozporowe i jeden przewiert 5cm przez ściane na balkon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one wszystkie mają taką samą budowę i takie same kompontenty. LG i inne Toshiby to inna półka jakościowa, ale też cenowa.

Jak montaż bezinwazyjny, nie masz 2 lewych rąk to kupuj na aledrogo, wynajmij pompę próźniową i zostań bohaterem w swoim domu ;) wtedy wogóle nie szkoda wymienić po kilku latach jak padnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.