Skocz do zawartości

Pokój nastolatka


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę dostosować pokój syna i niedługo później córki do ich wieku. Meble typowo dziecięce przestają spełniać swoją rolę i właściwie wypadałoby wyposażyć pokoje jak dla dorosłego. Problem, że taki pokój to i sypialnia, i pokój dzienny w jednym i mam zagwozdkę co zrobić z łóżkiem. Z jednej strony wkurza mnie rozgrzebane ciągle łóżko, a z drugiej zdaje sobie sprawę z tego, że rozkładane sofy, fotele czy inne kanapy nigdy nie będą równie wygodne co pełnoprawny materac.

 

Jak macie to rozwiązane u siebie? Podrzucicie jakieś przykłady? Pokoje mają rozsądne rozmiary, więc nie muszę jakoś bardzo kombinować żeby zmieścić co potrzeba, ale wpadły mi w oko łóżka chowane w szafie. Użytkuje ktoś może takowe?

 

tapatalked

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, luccass napisał(a):

 

Muszę dostosować pokój syna i niedługo później córki do ich wieku. Meble typowo dziecięce przestają spełniać swoją rolę i właściwie wypadałoby wyposażyć pokoje jak dla dorosłego. Problem, że taki pokój to i sypialnia, i pokój dzienny w jednym i mam zagwozdkę co zrobić z łóżkiem. Z jednej strony wkurza mnie rozgrzebane ciągle łóżko, a z drugiej zdaje sobie sprawę z tego, że rozkładane sofy, fotele czy inne kanapy nigdy nie będą równie wygodne co pełnoprawny materac.

 

Jak macie to rozwiązane u siebie? Podrzucicie jakieś przykłady? Pokoje mają rozsądne rozmiary, więc nie muszę jakoś bardzo kombinować żeby zmieścić co potrzeba, ale wpadły mi w oko łóżka chowane w szafie. Użytkuje ktoś może takowe?

 

tapatalked

 

 

 

Pokój 18m2 mieszka w nim chłopak 4klasa.

20230407_182658.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luccass napisał(a):

 

Muszę dostosować pokój syna i niedługo później córki do ich wieku. Meble typowo dziecięce przestają spełniać swoją rolę i właściwie wypadałoby wyposażyć pokoje jak dla dorosłego. Problem, że taki pokój to i sypialnia, i pokój dzienny w jednym i mam zagwozdkę co zrobić z łóżkiem. Z jednej strony wkurza mnie rozgrzebane ciągle łóżko, a z drugiej zdaje sobie sprawę z tego, że rozkładane sofy, fotele czy inne kanapy nigdy nie będą równie wygodne co pełnoprawny materac.

 

Jak macie to rozwiązane u siebie?

Ja to rozwiązałem mentalnie. Mentalnie olałem bałagan w pokoju dziecka do pewnego poziomu "rozsądku". Zdrowszy jestem ja i zdrowsze jest dziecko :) Sam przecież też święty nie jestem. Zasadniczo przecież nie siedzisz w jego pokoju, to co Ci za różnica? Od mniej więcej 5 klasy drzwi pokoju dziecka i tak są notorycznie zamknięte, więc nawet tego nie widzisz.

 

Technicznie młody otrzymał wskazówki i narzutę na łóżko i nawet jako tako to działa, jak nie wstanie zbyt późno 😄

 

Godzinę temu, luccass napisał(a):

 

Podrzucicie jakieś przykłady? Pokoje mają rozsądne rozmiary, więc nie muszę jakoś bardzo kombinować żeby zmieścić co potrzeba, ale wpadły mi w oko łóżka chowane w szafie. Użytkuje ktoś może takowe?

 

tapatalked

 

 

 

O ile ja się orientuję, aby łóżko "zamknąć do szafy" trzeba je pościelić i to dosyć skutecznie, aby to wszystko się nie zsypało. Więc jak młode będzie zdyscyplinowane aby ścielić, to utrudnianie mu życia chowaniem łóżka do szafy jest bez sensu. Jak nie będzie - to nie będzie też składać łóżka bo po prostu nie da rady.

Edytowane przez s_krzychu
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s_krzychu rozwiązanie z narzutą ma teraz. Młodemu jak to młodemu, skakanie z kumplami po tym łóżku nie przeszkadza, ale może za kilka lat będzie wolał usiąść jak człowiek na czymś co nie ma pościeli pod tyłkiem.
Sam miałem w rodzinnym domu taki rozkładany duży fotel i właściwie rozkładany był tylko na noc.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, luccass napisał(a):

@s_krzychu rozwiązanie z narzutą ma teraz. Młodemu jak to młodemu, skakanie z kumplami po tym łóżku nie przeszkadza, ale może za kilka lat będzie wolał usiąść jak człowiek na czymś co nie ma pościeli pod tyłkiem.
Sam miałem w rodzinnym domu taki rozkładany duży fotel i właściwie rozkładany był tylko na noc.

tapatalked
 

No ale aby zrealizować powyższy cel wystarczy zwykły tapczan z przestrzenią na pościel do schowania. I u moich młodych to już byłby za duży wysiłek (mimo iż ich tapczany mają takie możłiwości)  :) ale ja tez nie znoszę organicznie ścielenia łóżka więc ich rozumiem.

 

Zwykły tapczan ma tą przewagę nad czymś wbudowanym, że masz możliwość łatwego przestawiania a nawet wymiany/naprawy jak jest potrzeba. Wskazywana przez Ciebie alternatywa "łóżko w szafie" nie spełni powyższego celu "posiedzieć bez pościeli". Sam sobie trochę odpowiadasz na pytanie ;]

 

P.S. Inna sprawa, że obecna młodzież spotyka się poza domem. Nie spotykają się w domu "na herbatkę i pogaduchy". Jak mają siedzieć w domu, to i tak najczęściej przy kompie, a to oznacza, że każdy siedzi - we własnym domu i gadają przez komunikator. Jak chcą się spotkać bezpośrednio to podwórko/centra handlowe (zależnie od wieku). Mówię tu o wieku 10+.

 

My zaczęliśmy od piętrowych łóżek (do spania) pod którymi młode miały właśnie taki składany fotel do siedzenia z kolegami (a fotel był rezerwowym spaniem "dla babci"), w rezerwie był worek sako jako dodatkowe siedzenia, etc, etc. Tak by "można było posiedzieć z kolegami".  Było to może użyte raz, czy dwa - "bo było dostępne". Skończyło się tak, że nie chciało się młodym włazić na piętro (nie jest to naprawdę wygodne, zwłaszcza jak się zachce w nocy) więc coraz częściej spali na rozłożonym fotelu co nie było ani zdrowe dla kręgosłupa, ani wygodne no i oczywiście skończyło się permanentnie rozwaloną pościelą, bo na tym fotelu nie było jej jak po ludzku złożyć.  Więc obecne spania "tapczanowe" są ewolucją - po łóżku na piętrze + rozkładany fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Muszę dostosować pokój syna i niedługo później córki do ich wieku. Meble typowo dziecięce przestają spełniać swoją rolę i właściwie wypadałoby wyposażyć pokoje jak dla dorosłego. Problem, że taki pokój to i sypialnia, i pokój dzienny w jednym i mam zagwozdkę co zrobić z łóżkiem. Z jednej strony wkurza mnie rozgrzebane ciągle łóżko, a z drugiej zdaje sobie sprawę z tego, że rozkładane sofy, fotele czy inne kanapy nigdy nie będą równie wygodne co pełnoprawny materac.
 
Jak macie to rozwiązane u siebie? Podrzucicie jakieś przykłady? Pokoje mają rozsądne rozmiary, więc nie muszę jakoś bardzo kombinować żeby zmieścić co potrzeba, ale wpadły mi w oko łóżka chowane w szafie. Użytkuje ktoś może takowe?
 
tapatalked
 
 
Zobacz na sofę w Ikei, model Gralviken. Mam takie dwie, e córki i syna, tylko inny odcień szarości. Wygodna do siedzenia, a do spania rozkladasz lub nie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na sofę w Ikei, model Gralviken. Mam takie dwie, e córki i syna, tylko inny odcień szarości. Wygodna do siedzenia, a do spania rozkladasz lub nie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Nie są za miękkie i za niskie te poduchy robiące za oparcia?

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są za miękkie i za niskie te poduchy robiące za oparcia?

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

A widziałeś nastolatka, który siedzi prosto na łóżku, że ma znaczenie miękkość poduszek? :) Pamiętam, że jak przymierzałem się do nich w Ikei to były okej. Aktualnie każdy dzieciak odstawił jedna poduchę na poddasze, używają po jednej, a głównie to pewnie na leżąco korzystają z łóżek. A samo spanie mega wygodne.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2023 o 11:07, SpoconyRyszard napisał(a):

Już grzeje ich z tymi cenami.

Córa miała identyczne plus biurko w komplecie zawieszane i kilka lat temu wszystko koło 1000 płn kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.