Skocz do zawartości

Sprzedaż samochodu ze zmienionym silnikiem.


xajer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się do Państwa z prośbą otóż całkiem nie dawno wymieniłem silnik w samochodzie lecz całkowicie na inną pojemność , samochodem tym wogóle nie jeżdżę , miałem w planach zmienić dane w dowodzie rejestracyjnym jednakże cała procedura troszkę mnie przerosła finansowo , oczywiście ubezpieczyciel jest poinformowany o zainstniałej sytuacji. Teraz chcę sprzedać pojazd z wymienionym już silnikiem i jak to rozwiązać aby nie narazić się na przykre konsekwencje z tego tytułu ? Jak napisać umowę sprzedaży ? Z danymi z dowodu z adnotacją o wymienionym silniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xajer napisał(a):

Witam. Zwracam się do Państwa z prośbą otóż całkiem nie dawno wymieniłem silnik w samochodzie lecz całkowicie na inną pojemność , samochodem tym wogóle nie jeżdżę , miałem w planach zmienić dane w dowodzie rejestracyjnym jednakże cała procedura troszkę mnie przerosła finansowo , oczywiście ubezpieczyciel jest poinformowany o zainstniałej sytuacji. Teraz chcę sprzedać pojazd z wymienionym już silnikiem i jak to rozwiązać aby nie narazić się na przykre konsekwencje z tego tytułu ? Jak napisać umowę sprzedaży ? Z danymi z dowodu z adnotacją o wymienionym silniku ?

@koNik to chyba do ciebie pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, xajer napisał(a):

Witam. Zwracam się do Państwa z prośbą otóż całkiem nie dawno wymieniłem silnik w samochodzie lecz całkowicie na inną pojemność , samochodem tym wogóle nie jeżdżę , miałem w planach zmienić dane w dowodzie rejestracyjnym jednakże cała procedura troszkę mnie przerosła finansowo , oczywiście ubezpieczyciel jest poinformowany o zainstniałej sytuacji. Teraz chcę sprzedać pojazd z wymienionym już silnikiem i jak to rozwiązać aby nie narazić się na przykre konsekwencje z tego tytułu ? Jak napisać umowę sprzedaży ? Z danymi z dowodu z adnotacją o wymienionym silniku ?

A może pojechać na stację diagnostyczna, diagnosta wystawi papier z informacją o tym co zostało zmienione i kupujący będzie mógł od razu zarejestrować z nowymi danymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, xajer napisał(a):

Teraz chcę sprzedać pojazd z wymienionym już silnikiem i jak to rozwiązać aby nie narazić się na przykre konsekwencje z tego tytułu ? Jak napisać umowę sprzedaży ? Z danymi z dowodu z adnotacją o wymienionym silniku ?

 

Albo kasujesz ten post i udajesz, że wszystko jest fabryka, albo wbijasz zmieniony silnik w DR. Nr silnika zazwyczaj nie jest nigdzie uwzględniany i mało kto się zajmuje grzebaniem w numerach silnika. Kolega sprzedał kiedyś auto ze zmienionym silnikiem bez kłopotu, lecz wcześniej kupił je już ze zmienionym silnikiem bez śladu w papierach. Plus taki że płacił niższą składkę mimo że miał większy silnik. Gorzej jak trafisz zbyt uczciwego człowieka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne rozumię wszystko. Ja zresztą też kontaktowałem się z ubezpieczycielem to tam sami powiedzieli jeżeli nie ma zmiany w DR oni nie zaktualizują polisy i mam sprzedać pojazd jak już wyżej wspomniałeś jako fabryka :) 
Także wszystko czaję i dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, xajer napisał(a):

Nie no jasne rozumię wszystko. Ja zresztą też kontaktowałem się z ubezpieczycielem to tam sami powiedzieli jeżeli nie ma zmiany w DR oni nie zaktualizują polisy i mam sprzedać pojazd jak już wyżej wspomniałeś jako fabryka :) 
Także wszystko czaję i dziękuję za odpowiedzi.

To jakieś wartościowe auto czy za czapkę śliwek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś 15lat temu legalizowalem 1,2 w SC. Potrzebna była umowa K-S nowego silnika i przegląd rozszerzony na okręgowej czy jak tam się nazywa ta NIE podstawowa SKP. I z tym wbili mi w dowód zmianę pojemności silnika w WK.
Numery silnikow nie były potrzebne.


pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xajer napisał(a):

Nie chcę tu na lewo i prawo rozgłaszać co to za samochód ale rzadko spotykany na polskim rynku akurat z tym silnikem który tam wsadziłem.

 

Nie , nie to nie passat swapowany z 1.6 na 1.9 tdi 😂

To skoro coś lepszego to po prostu zrób ten przegląd i załatw sprawę do końca. Chyba należy się to przyszłemu nabywcy👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, xajer napisał(a):

No właśnie nie jest to takie proste

prościzna

11 godzin temu, xajer napisał(a):

gdzie na stacji nie pytam to chcą rzeczoznawce

nie ma potrzeby jeśli wiesz co to za silnik i podasz jego typ, pojemność , moc. badanie dodatkowe pt zmiany konstrukcyjne za 83 zł plu ew okresowe za 99 zł na okręgowej stacji kontroli ( np u mnie 😀), potem WK lub  dać kwity nabywcy. musiałbym poznać więcej szczegółów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.04.2023 o 11:59, leszcz napisał(a):

Ja jakieś 15lat temu legalizowalem 1,2 w SC. Potrzebna była umowa K-S nowego silnika i przegląd rozszerzony na okręgowej czy jak tam się nazywa ta NIE podstawowa SKP. I z tym wbili mi w dowód zmianę pojemności silnika w WK.
Numery silnikow nie były potrzebne.


pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

ja speccjalnie poczekałem z legalizacją gdy silnik był już częścią zamienną (bo zgubiłem fakturę :] nie musiałem nic przedstawiać tylko badanie na okręgowej SKP za jakieś 20 czy 30 zł (właściciel SKP stwierdził zmianę pojemności wg mojego oświadczenia :] )

WK najpierw się bultał o fakturę, ale ponieważ byłem 2 czy 3 dnia obowiązywania nowych przepisów to odesłałem młodą larwę do kierownika żeby ją dokształcił i po 5 minutach wróciła dokształcona i chciała tylko wyniku badania i dowodu opłąty  :] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.