Skocz do zawartości

Szlifierka kątowa


Tre-Bor

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę po majówce kupić nowego diax'a 125mm. Lidlowski Parkside poległ(siwy dym) po cięciu 4 pręta fi 10mm. Im mocniejsza, tym lepsza.

Tym razem zwiększę budżet 200-300zł. Już chyba nie chcę chinki, tylko teraz chyba wszystko z ChRL.

 

https://allegro.pl/oferta/stanley-szlifierka-katowa-125-fatmax-fmeg220-850w-13218902175

Pochodzi to chociaż przez okres gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tre-Bor napisał(a):

Muszę po majówce kupić nowego diax'a 125mm. Lidlowski Parkside poległ(siwy dym) po cięciu 4 pręta fi 10mm. Im mocniejsza, tym lepsza.

Tym razem zwiększę budżet 200-300zł. Już chyba nie chcę chinki, tylko teraz chyba wszystko z ChRL.

 

https://allegro.pl/oferta/stanley-szlifierka-katowa-125-fatmax-fmeg220-850w-13218902175

Pochodzi to chociaż przez okres gwarancji?

Pewnie tak, ja mam od paru lat małą makite 720 W. Kupiłem ją ze względu na poręczność, super do pracy jedną ręką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, volf6 napisał(a):

Na zielonych Bosch piszą niby ''Made in Hungary'' a jak jest faktycznie? 

W każdym razie mam taką zieloną 750W  i jak na razie sprawuję się ok. choć w cenie do 300 zeta to kupisz już z serii niebieskiej profesjonalnej.

Moja makita jest rumunska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął coś takiego. Nie wiem jak Ty używasz, ale dla mnie podstawa to regulacja obrotów - wtedy można znacznie rozszerzyć funkcjonalność urządzenia:

https://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/szlifierki-polerki-strugi/szlifierki-katowe/szlifierka-katowa-przewodowa-125-mm-850w-wev-850-125-metabo,p571755,l437.html?&&gclid=CjwKCAjwo7iiBhAEEiwAsIxQEa56vcufz-4HGgS48U1ObHG7pvsbk33QdU6U7PiS_u7acHDyyEBpHxoCxegQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Edytowane przez bergerac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tre-Bor napisał(a):

Regulacja obr must have.

Ostatnie 2 szt. które zajechałem ją posiadały, korzystałem.

U mnie w boschu ta regulacja obrotów zawsze po jakimś czasie skakała. Często z 5 na 7. Makita mam 720W i o dziwo katując ja przy cięciu prętów fi32 działa dalej. Chyba chińczyk ale jakoś se radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojteq85 napisał(a):

U mnie w boschu ta regulacja obrotów zawsze po jakimś czasie skakała. Często z 5 na 7. Makita mam 720W i o dziwo katując ja przy cięciu prętów fi32 działa dalej. Chyba chińczyk ale jakoś se radzi.

U mnie makita jest "Romania" (chyba 2018 czy coś koło tego). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja obr must have.

Ostatnie 2 szt. które zajechałem ją posiadały, korzystałem.

https://allegro.pl/oferta/szlifierka-katowa-1200w-115mm-1046-skil-regulacja-12444500248

I chyba nic lepszego w tym budżecie nie znajdę.

Miałem z 15 lat temu dużego Skila, wiernie pracował długie lata.

Jakość wykonania też kiedyś była inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 30.04.2023 o 18:56, Tre-Bor napisał(a):

 

Miałem z 15 lat temu dużego Skila, wiernie pracował długie lata.

Jakość wykonania też kiedyś była inna.

Ostatecznie zakupiłem 2 x Skil, duży i mały.

Duży nie wytrzymał miesiąca i 15 minut szlifowania i cięcia kątownika 30x30.

Zjaral się. Nie można już ufać marce, wszystko PRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.