Skocz do zawartości

B+E czy B96 opinie


technix

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sherif napisał(a):

wystarczył Ci sam kurs, żeby zdać ? Długo się czeka na egzamin (w Waw)?

 

Tak. Na kursie nauczyłem się manewrować przyczepą (pierwszy raz w życiu to robiłem). 

Nauczyłem się też jeździć po mieście i zwracać uwagę na aspekty które są istotne jadąc zestawem.

Dodatkowo dostałem ogrom wiedzy jak się zachowywać i czego nie robić na egzaminie (nie przechodzić nad dyszlem, mieć własne rękawiczki do sprzęgania przyczepy itp).

Ale ważne jest też szczęcie i przyjazne podejście egzaminatora. Najwyższą zdawalność ma WORD Ostrołęka, najniższą Warszawa - warto to uwzględnić.

 

Na egzamin B+C w Warszawie czeka się miesiąc (tylko na Odlewniczej). Gdzie indziej tydzień. Można sobie sprawdzić i dostępność terminów w dowolnym WORD w kraju. I zapisać się on-line na egzamin: https://info-car.pl/new/

 

Dla niektórych istotny może być wybór szkoły jazdy - chodzi o lokalizację placu manewrowego. Nie chciałem jeździć przez całą Warszawę w godzinach szczytu (z Ursynowa na Żerań) i wybrałem ośrodek który ma plac manewrowy na Stegnach.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
W dniu 31.05.2023 o 09:33, piter19731 napisał(a):

przecież to wiadomo od zarania dziejów ( 80 km/h na A i S, na zwykłych drogach jednojezdniowych 70 km/h)

 

Dla jednych tak, dla innych nie... prawko zdawałem w zeszłym tysiącleciu i nie byłem tego świadomy 🙄

Ostatnio zdawałem B+E, a potem A. Cieszę się że odświeżyłem wiedzę 🤩

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2023 o 12:27, slawekw napisał(a):

 

Tak. Na kursie nauczyłem się manewrować przyczepą (pierwszy raz w życiu to robiłem). 

Nauczyłem się też jeździć po mieście i zwracać uwagę na aspekty które są istotne jadąc zestawem.

Dodatkowo dostałem ogrom wiedzy jak się zachowywać i czego nie robić na egzaminie (nie przechodzić nad dyszlem, mieć własne rękawiczki do sprzęgania przyczepy itp).

Ale ważne jest też szczęcie i przyjazne podejście egzaminatora. Najwyższą zdawalność ma WORD Ostrołęka, najniższą Warszawa - warto to uwzględnić.

 

Na egzamin B+C w Warszawie czeka się miesiąc (tylko na Odlewniczej). Gdzie indziej tydzień. Można sobie sprawdzić i dostępność terminów w dowolnym WORD w kraju. I zapisać się on-line na egzamin: https://info-car.pl/new/

 

Dla niektórych istotny może być wybór szkoły jazdy - chodzi o lokalizację placu manewrowego. Nie chciałem jeździć przez całą Warszawę w godzinach szczytu (z Ursynowa na Żerań) i wybrałem ośrodek który ma plac manewrowy na Stegnach.

Pytanie mam, a właściwie dwa:

1. Jaką max. długość może mieć zestaw na B a jaką na B+E?

2. Gdzie w Europie, obowiązuje też E do B? Czy warunki są takie same jak u Nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, technix napisał(a):

Pytanie mam, a właściwie dwa:

1. Jaką max. długość może mieć zestaw na B a jaką na B+E?

2. Gdzie w Europie, obowiązuje też E do B? Czy warunki są takie same jak u Nas?

1. B, B+E do 18,5m, ciągnik rolniczy z 3 przyczepami do 22m

2. Wszędzie, ogranicza cię tylko 7 T DMC zestawu. W niektórych krajach Eu jest zakaz jazdy w niedzielę, dotyczy samochodów ciężarowych z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volf6 napisał(a):

Jak z 3 przyczepami?

Max to 2 przecież:hmm:

 3 pojazdy, ciągnik i 2 przyczepy

Pomyliłem się 😉

 

XXI. WARUNKI TECHNICZNE DOPUSZCZAJĄCE POJAZD DO RUCHU

2. Dopuszczalne podstawowe parametry i dane techniczne pojazdów:
2.1. Dopuszczalna liczba pojazdów w zespole pojazdów: 3, a zespół ciągnięty przez inny pojazd silnikowy niż ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny – 2 pojazdy
2.2. Dopuszczalna długość pojazdu pojedynczego – 12 m
2.3. Dopuszczalna długość zespołu pojazdów: dwa: pojazd i przyczepa – 18,75 m, pojazd samochodowy i naczepa 16,5 m. trzy: pojazdy (gdy ciągnącym jest ciągnik rolniczy lub poj. wolnobieżny) – 22 m, motocykl, motorower lub rower i przyczepa – 4 m

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.