Skocz do zawartości

Wyłącznik sterowany wifi


mayster_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Mam pytanie do osób bawiących się Smart Home. W necie można znaleźć mnóstwo przekaźników sterowanych po wifi, zarówno w PL jak i u przyjaciół ze wschodu.

Nie mogę znaleźć natomiast takiego dopuszkowego, który obsługiwałyby przycisk - czyli możemy sobie włączyć ze smarka, ale też przyciskiem (nie normalnym dwupozycyjnym włącznikiem).

 

Ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Dzięki :)

Moze ktoś coś jeszcze znajdzie, fajnie mieć alternatywę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuję Shelly - bez potrzeby kupna dodatkowej bramki Zigbee, działa przez wifi lokalnie - nie potrzebuje chmury. W każdej chwili można je integrować np. z Homeassistantem.  Kiedyś popularne były urządzenia Tuya, ale po ostatnich cyrkach z ich chmurą odradzam wszystko z logo Tuya.

Sam używam Zigbee, ale  kupno kontrolera ma sens przy co najmniej kilku urządzeniach - w nowym domu syna zastosowałem przekaźniki już na poziomie rozdzielnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Ale tam są też na wifi, np. ten:

https://allegro.pl/oferta/modul-oxt-mini-przekaznik-2-obwody-wifi-tuya-11124992296?fromVariant=11085885206

i wtedy bramka niepotrzebna

aplikacja od tuya pewnie też nie, piszą że wykrywany przez google smart home i ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2023 o 21:03, mayster_tcz napisał(a):

Hej :)

 

Mam pytanie do osób bawiących się Smart Home. W necie można znaleźć mnóstwo przekaźników sterowanych po wifi, zarówno w PL jak i u przyjaciół ze wschodu.

Nie mogę znaleźć natomiast takiego dopuszkowego, który obsługiwałyby przycisk - czyli możemy sobie włączyć ze smarka, ale też przyciskiem (nie normalnym dwupozycyjnym włącznikiem).

 

Ktoś coś ?

W zasadzie cokolwiek.

1. WiFi czy coś innego? (ZigBee, Tuya). WiFi nie potrzebuje dodatkowej bramki. Ma też minusy widoczne szczególnie przy większej liczbie urządzeń albo słabym sygnale wifi.

2. Czy masz N w puszce.

3. Sonoff mini, Shelly, zamel ROW - czyli to co wspomniano już w tym wątku. Zamel ma szeroką ofertę, ale ceny takie se. Możesz spojrzeć na wersję mini (mROW-02 np.)

Popatrz sobie na apki poszczególnych producentów. Może to Ci pomoże wybrać system.

Ja korzystam z Supla i Homeassistant. Moduły mam różne, ale flashuje by mieć min. różnych softów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomkowski napisał(a):

W zasadzie cokolwiek.

1. WiFi czy coś innego? (ZigBee, Tuya). WiFi nie potrzebuje dodatkowej bramki. Ma też minusy widoczne szczególnie przy większej liczbie urządzeń albo słabym sygnale wifi.

2. Czy masz N w puszce.

3. Sonoff mini, Shelly, zamel ROW - czyli to co wspomniano już w tym wątku. Zamel ma szeroką ofertę, ale ceny takie se. Możesz spojrzeć na wersję mini (mROW-02 np.)

Popatrz sobie na apki poszczególnych producentów. Może to Ci pomoże wybrać system.

Ja korzystam z Supla i Homeassistant. Moduły mam różne, ale flashuje by mieć min. różnych softów.

Wszędzie w puszce N jest, instalacja nowa.

Planuję postawić serwerek Home assistant np. na Fujitsu futro i umożliwić głównie sterowanie oświetleniem czy to automatycznie czy ze smarka, może później jakaś brama czy coś takiego, gniazd nie planuję sterować.

Zależy mi na modułach zasilanych 230V, mieszczących się w puszce, bez konieczności instalacji żadnych dodatkowych bramek etc., Z pokryciem wifi nie będzie problemu, a jak będzie to postawie dodatkowy router. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.