Skocz do zawartości

Akumulator do elektronarzędzi 2ah a 4ah


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Mam całą flotę urządzeń Parkside z serii X 20 V Team

Do tego dwa akumulatory 2ah (jeden ma ze 3 lata, drugi prawie nowy)

 

Głupie pytanie:

Czy akumulator 4ah od tych które mam czyli 2ah, różni się jedynie pojemnością czyli długością działania urządzenia ?

Czy ma również wpływ na cokolwiek innego (siła z jaką pracuje urządzenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pojemność ma wpływ na czas działania urządzenia. Można sobie nawet ten czas wyliczyć znając pobór prądu oraz pojemność aku.

Ma siłę nie wpływa to bezpośrednio, chociaż na akumulatorze o większej pojemności narzędzie będzie dłużej pracowałob pełną mocą.

  • Lubię to 1
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marko33 napisał(a):

Mam całą flotę urządzeń Parkside z serii X 20 V Team

Do tego dwa akumulatory 2ah (jeden ma ze 3 lata, drugi prawie nowy)

 

Głupie pytanie:

Czy akumulator 4ah od tych które mam czyli 2ah, różni się jedynie pojemnością czyli długością działania urządzenia ?

Czy ma również wpływ na cokolwiek innego (siła z jaką pracuje urządzenie)

 

może się różnić wydajnością prądową. Szlifierka kątowa z 2Ah chodzi ledwo ledwo, z 4Ah śmiga jak dzika - i nie chodzi o czas pracy

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie ogniwa. I ile prądu da rady maksymalnie z siebie dać. Miałem ciekawy przypadek gdzie wkrętarka jakiś chińczyk miała dwie baterie 3.5ah a druga 5ah. Na 3.5ah kręciła wkręty jak wściekła na 5ah nie miała takiej już siły bms wyłączał dość szybko. Fakt że na 5ah można te wkręty było baaardzo długo kręcić przy płytach KG. Jednak jak trzeba było dwie deski razem skręcić przy dachu to już był problem. Tak jak wspominałem wszystko zależy od maksymalnego prądu rozładowania ogniwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 13:35, CRAZY_Wroc napisał(a):

 

może się różnić wydajnością prądową. Szlifierka kątowa z 2Ah chodzi ledwo ledwo, z 4Ah śmiga jak dzika - i nie chodzi o czas pracy

Mam szlifierkę kątową Jula i jest tak jak piszesz. Podobnie podkaszarka. Z aku 4Ah działa jak wściekła.

Edit: Zapomniałem o kluczu udarowym. Z aku 2Ah szkoda wyciągać do trudnych śrub.

Edytowane przez shapyr
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mayster_tcz napisał(a):

Zależy też od sterownika w urządzeniu. Jeśli nie ma tam ogranicznika prądowego, to urządzenie może mieć więcej siły, jeśli to elektronika kontroluje moment, to wtedy wydłuży się tylko czas pracy 

Przeważnie przy baterii jest układ BMS. To on tym wszystkim rządzi. W samym urządzeniu raczej nic nie ma. No chyba że to takiej dewalt czy inna marka z wyzejszej półki to tam może być jakiś dodatkowy wyłącznik. A tak jak są ogniwa o niskim prądzie rozładowania to przy dużym obciążeniu nawet nie wykraczającym poza prąd maksymalny może dojść do sytuacji w której bms wyłączy bo wartość napięcie będzie zbyt niska. Przerabiałem wkrętarka z nicd na ogniwa Lion i powiem że przy takich samych układach bms to na Samsungach 20a wyłączenie następowało wcześniej jak na Sony Murata vc5. Na sony to rękę mi wykręcało a bms nie wyłączał na Samsungach to większy opór i wkrętarka stawała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 7mio lednie Sony VTC 5 przynajmniej te kiedyś, nie wiem jak teraz, rozładowywane ~40W czyli pewnie niewiele, rozładowywane co dziennie, trzymają mi dalej 1.8-1.9 Ah. Do wkrętarki się już pewnie nie nadają, ale szacun że tyle lat, a dalej sprawne.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.