Skocz do zawartości

Wąż ogrodowy do zwykłego kranu?


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego adaptera nie korzystałem, ale nie jest drogi więc można zaryzykować.
Ja natomiast mam w "pracowni" kran z wylewką, z której wykręcam słuchawkę i wkręcam coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/przylacze-na-kran-pod-szybkozlaczke-1-2-gz-13169775111

A potem klasycznie wąż ogrodowy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luccass napisał(a):

 

Macie na to jakieś patenty? Jakieś konkretne krany i złączki polecacie?

Ogarniam zlew w garażu i fajnie jakbym mógł się też łatwo podpiąć wężem ogrodowym do wody o regulowanej temperaturze emoji6.png

 

tapatalked

 

 

 

a jak robisz zlew to nie lepiej od razu obok zlewu wyprowadzić osobny kran? Będzie jak wąż podpiąć albo wiadro napełnić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak robisz zlew to nie lepiej od razu obok zlewu wyprowadzić osobny kran? Będzie jak wąż podpiąć albo wiadro napełnić.
Tak, ale standardowy kran ogrodowy będzie albo tylko na zimną, albo tylko na gorącą wodę. Takiego ogrodowego z mieszaczem nie widziałem.

Prawdopodobnie zrobię dodatkowy kran ogrodowy na zimną wodę i dołożę nakładkę na zwykły kran na wypadek gdybym w wężu potrzebował ciepłą wodę.

tapatalked

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2023 o 11:33, luccass napisał(a):

Daje radę? Nie przecieka?

tapatalked
 

to jest badziew

 

ja kupilem takie: https://allegro.pl/oferta/przylacze-kranowe-gardena-adapter-szybkozlaczka-13268121705

 

jest lepsze bo:

w kranie wymieniasz perlator na taki z rowkiem i masz do tego dedykowana szybkozłączkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2023 o 19:54, luccass napisał(a):

Tak, ale standardowy kran ogrodowy będzie albo tylko na zimną, albo tylko na gorącą wodę. Takiego ogrodowego z mieszaczem nie widziałem.

Prawdopodobnie zrobię dodatkowy kran ogrodowy na zimną wodę i dołożę nakładkę na zwykły kran na wypadek gdybym w wężu potrzebował ciepłą wodę.

tapatalked
 

To nie możesz zrobić trójnika i wyprowadzić ciepłej i zimnej ?

Ja tak zrobiłem. Zimna przydaje się do mycia auta, ciepła np do nalewania do wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie możesz zrobić trójnika i wyprowadzić ciepłej i zimnej ?
Ja tak zrobiłem. Zimna przydaje się do mycia auta, ciepła np do nalewania do wiadra.
Mogę, ale nie będę mógł regulować temperatury. Zrobię trójnik na nitce zimnej wody, a dinks na kran kupię żeby mieć dostęp do temperatury jaką będę chciał.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci mówię, że jeśli dopiero wybierasz kran to pomyśl na ten z  wyciąganą wylewką. Wtedy podłączanie to bajka.
Wybierając kran skonfrontuję z dynksem, który miałby z nim współpracować. Jako, że to garaż, to będę szukał czegoś budżetowego

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, luccass napisał(a):

Mogę, ale nie będę mógł regulować temperatury. Zrobię trójnik na nitce zimnej wody, a dinks na kran kupię żeby mieć dostęp do temperatury jaką będę chciał.

tapatalked
 

Zależy co chcesz do tego podpiąć, bo jak z 10m węża ogrodowego do mycia czy podlewania to imho to słabe rozwiązanie. Może uszkodzić baterię. Jak koniecznie musisz mieć zmieszaną wodę to po trójnikach można dać łącznik i dodatkowy zawór z przyłączem na wąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz dać zawór mieszający i wyprowadzić sobie przyłącze do węża. Koszt zaworu ca. 50 PLN, potem zwykły kran do węża i nasz cieplo-zimno i nic nie wyrwiesz w razie czego.
Podrzucisz proszę przykładowy model takiego zaworu mieszającego? To byłoby najbardziej optymalne rozwiązanie

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, luccass napisał(a):

Podrzucisz proszę przykładowy model takiego zaworu mieszającego? To byłoby najbardziej optymalne rozwiązanie emoji106.png

tapatalked
 

https://allegro.pl/oferta/g1-2-zawor-mieszajacy-z-ciepla-zimna-woda-13304639363

 

Są też zwykle mniej reprezentacyjne, są też 3/4, poszukaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.