Skocz do zawartości

Orlen - kapitan maruda


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nieczęsto jadę gdzieś dalej swoim elektrycznym wehikułem, ale wczoraj akurat tak się zdarzyło.

Myślałem że dojadę bez ładowania gdzieś tam, ale jednak by zabrakło z 10km.

Swoją drogą to dlatego że deszcz zaczął padać ostro i chodziły wycieraczki. 

Nie, nie żart ;]

 

Ale do rzeczy.

 

Wczoraj padło na Orlen okolice Żabiej Woli.

 

Podjeżdżam, stacja wolna, podpinam, odpalam apkę, wybieram stację i która ładowarka, włączam ładowanie.

Apka mieli jakiś czas po czym stwierdza że jakaś autoryzacja czy cholera wie co przebiegała zbyt długo i lipa.

Odpinam, podpinam ponownie...znowu to samo

 

Karta podpięta była, ważność karty 2026 rok

 

W między czasie podjeżdża już drugi elektryk i kierowca się pyta czy dopiero zaczynam. Mówię że tak, ale ładowanie tylko 3-5min bo mi zabrakło niewiele kilometrów. Poszedł na hotdoga zatem.

 

Ja dalej walczę z apką i lipa. Z 10 prób i nic.

Żona powiedziała że może z jej apki na telefonie spróbujemy.

 

O dziwo.....poszło szybko!!!

 

I teraz tak.

Jedyną różnicę jaką zauważyłem pomiędzy apką żony i moją (obie na iPhonach) to że u niej ładowarka z największą mocą była na dole listy z tej stacji, a u mnie na samej górze.

 

Naładowaliśmy z apki żony.

3.3kWh, 8,99PLN. Okazja ;]

 

Ja swoją apkę skasowałem i zainstalowałem ponownie. Tym razem u mnie na tej stacji ta najmocniejsza ładowarka pojawiła się na górze.

Dopowiadam sobie tutaj, że może trzeba było zrobić aktualizację apki, ale......na iPhone aktualizacje się same ciągną. Nigdy nic nie ustawiałem w tym zakresie. Nawet widać czasem że leci aktualizacja jakieś apki, bo ikonka apki zmienia się jakby w zaciemnioną i idzie na niej jakby tarcza zegarka.

 

Koniec końców, ładowałem to auto ze 4-5x może w jego karierze na szybkich ładowarkach w plenerze i prawie zawsze były problemy ;]

Raz jeden problem był (też na Orlen) taki, że nic nie musiałem robić. Włączanie ładowania było długie, czekałem ze 2-3 minuty, ale samo zaskoczyło.

Problemów nie było tylko na Lidlu, gdzie kilka razy ładowałem, ale tam apki żadnej akurat nie ma.

I raz na GreenWay zadziałało od strzała.

 

A tak, to albo niedziałająca stacja (a widoczna jako działająca) albo stacja która padła podczas ładowania albo problemy z apką która nawet nie zgłasza że trzeba aktualizować.

 

Jaki z tego wniosek?

Żeby ze mną nie jeździć, bo ja mam zwyczajnie pecha :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2023 o 10:37, kravitz napisał(a):

Ja nieczęsto jadę gdzieś dalej swoim elektrycznym wehikułem, ale wczoraj akurat tak się zdarzyło.

Myślałem że dojadę bez ładowania gdzieś tam, ale jednak by zabrakło z 10km.

Swoją drogą to dlatego że deszcz zaczął padać ostro i chodziły wycieraczki. 

Nie, nie żart ;]

 

Ale do rzeczy.

 

Wczoraj padło na Orlen okolice Żabiej Woli.

 

Podjeżdżam, stacja wolna, podpinam, odpalam apkę, wybieram stację i która ładowarka, włączam ładowanie.

Apka mieli jakiś czas po czym stwierdza że jakaś autoryzacja czy cholera wie co przebiegała zbyt długo i lipa.

Odpinam, podpinam ponownie...znowu to samo

 

Karta podpięta była, ważność karty 2026 rok

 

W między czasie podjeżdża już drugi elektryk i kierowca się pyta czy dopiero zaczynam. Mówię że tak, ale ładowanie tylko 3-5min bo mi zabrakło niewiele kilometrów. Poszedł na hotdoga zatem.

 

Ja dalej walczę z apką i lipa. Z 10 prób i nic.

Żona powiedziała że może z jej apki na telefonie spróbujemy.

 

O dziwo.....poszło szybko!!!

 

I teraz tak.

Jedyną różnicę jaką zauważyłem pomiędzy apką żony i moją (obie na iPhonach) to że u niej ładowarka z największą mocą była na dole listy z tej stacji, a u mnie na samej górze.

 

Naładowaliśmy z apki żony.

3.3kWh, 8,99PLN. Okazja ;]

 

Ja swoją apkę skasowałem i zainstalowałem ponownie. Tym razem u mnie na tej stacji ta najmocniejsza ładowarka pojawiła się na górze.

Dopowiadam sobie tutaj, że może trzeba było zrobić aktualizację apki, ale......na iPhone aktualizacje się same ciągną. Nigdy nic nie ustawiałem w tym zakresie. Nawet widać czasem że leci aktualizacja jakieś apki, bo ikonka apki zmienia się jakby w zaciemnioną i idzie na niej jakby tarcza zegarka.

 

Koniec końców, ładowałem to auto ze 4-5x może w jego karierze na szybkich ładowarkach w plenerze i prawie zawsze były problemy ;]

Raz jeden problem był (też na Orlen) taki, że nic nie musiałem robić. Włączanie ładowania było długie, czekałem ze 2-3 minuty, ale samo zaskoczyło.

Problemów nie było tylko na Lidlu, gdzie kilka razy ładowałem, ale tam apki żadnej akurat nie ma.

I raz na GreenWay zadziałało od strzała.

 

A tak, to albo niedziałająca stacja (a widoczna jako działająca) albo stacja która padła podczas ładowania albo problemy z apką która nawet nie zgłasza że trzeba aktualizować.

 

Jaki z tego wniosek?

Żeby ze mną nie jeździć, bo ja mam zwyczajnie pecha :hehe:

Burgery mają całkiem niezłe i tanie!!!

Co więcej, można kupić bez apki.

Polecam 👍

 

Trzeba było jechać GTE 😌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

Burgery mają całkiem niezłe i tanie!!!

Co więcej, można kupić bez apki.

Polecam 👍

 

Trzeba było jechać GTE 😌


Zawsze jeździmy GTE w takie trasy.

Chwilowa fanaberia.

 

Burgery mają dobre, ale jak słowo daje, czuje ten smak i następnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.07.2023 o 10:37, kravitz napisał(a):

(...)Ja swoją apkę skasowałem i zainstalowałem ponownie. Tym razem u mnie na tej stacji ta najmocniejsza ładowarka pojawiła się na górze.

Dopowiadam sobie tutaj, że może trzeba było zrobić aktualizację apki, ale......na iPhone aktualizacje się same ciągną. Nigdy nic nie ustawiałem w tym zakresie. Nawet widać czasem że leci aktualizacja jakieś apki, bo ikonka apki zmienia się jakby w zaciemnioną i idzie na niej jakby tarcza zegarka.

(...)

 

Orlen Charge nie wiadomo czemu sama się nie aktualizuje, trzeba ręcznie aktualizować z AppStore. Sprawdziłem kilkukrotnie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.