Skocz do zawartości

System nawadniania roślin na balkon w bloku


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej coś gotowego niż dłubane na arduino.

 

Z pomiarem wilgotności żeby wiedzieć ile lac i kiedy.

Działające z jakąś butla 1,5L lub baniakiem 5L bo niestety nie wyprowadziłem kranu.

 

Oczywiście sterowanie i podgląd parametrów z apki obowiązkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Raczej coś gotowego niż dłubane na arduino.

 

Z pomiarem wilgotności żeby wiedzieć ile lac i kiedy.

Działające z jakąś butla 1,5L lub baniakiem 5L bo niestety nie wyprowadziłem kranu.

 

Oczywiście sterowanie i podgląd parametrów z apki obowiązkowy.

Kroplowniki ze zbiornikiem z castoramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2023 o 10:23, PawelWaw napisał(a):

Działające z jakąś butla 1,5L lub baniakiem 5L...

Testowałeś taką pojemność? Na ile to ma wystarczyć? Masz jedną doniczkę? Zmierzam do tego, że ja mam na balkonie zestaw kroplujący na 20 punktów kroplujacych i baniak 35 litrów wystarcza na max 4-5 dni. Także na styk daje się opędzić tym tygodniowy wyjazd... Co prawda to prosty system czasowy, bez pomiaru i łączności, ale przy obecnej pogodzie niewiele wody się tymi bajerami zaoszczędzi.

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wasylek napisał(a):

Testowałeś taką pojemność? Na ile to ma wystarczyć? Masz jedną doniczkę? Zmierzam do tego, że ja mam na balkonie zestaw kroplujący na 20 punktów kroplujacych i baniak 35 litrów wystarcza na max 4-5 dni. Także na styk daje się opędzić tym tygodniowy wyjazd... Co prawda to prosty system czasowy, bez pomiaru i łączności, ale przy obecnej pogodzie niewiele wody się tymi bajerami zaoszczędzi.

 

ja mam z 4 doniczki takie prosokatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt skomplikowane chyba dla mnie ;]

podlaczylem, zaprogramowalem, dioda miga co 4 sekundy, ustawione raz na 1h przez 0,5 minuty, woda jest a to nic nie podlewa.

wyciagnalem narazie sikacze na zewnatrz zobaczyc czy zrobi sie mokro a tu nic od 2h 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2023 o 23:56, PawelWaw napisał(a):

podłączyłem, zaprogramowalem, dioda miga co 4 sekundy, ustawione raz na 1h przez 0,5 minuty, woda jest a to nic nie podlewa...

Nie mam żadnych problemów z tym, mam dwa takie zestawy, bo doniczek mnóstwo- pompki robią co mają robić. Coś tam musiałeś źle ustawić.

Jedyne zastrzeżenie jakie ja mam do tego, to doliczanie czasu podlewania do każdego cyklu. Czyli np. ustawiam podlewanie co 6 godzin na 5 minut, to nie zaczyna podlewać przykładowo o 6:00, 12:00 i 18:00, tylko o 6:00, 12:05, 18:10 itd. Czyli po kilku dniach godziny sporo się rozjeżdżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wasylek napisał(a):

Nie mam żadnych problemów z tym, mam dwa takie zestawy, bo doniczek mnóstwo- pompki robią co mają robić. Coś tam musiałeś źle ustawić.

Jedyne zastrzeżenie jakie ja mam do tego, to doliczanie czasu podlewania do każdego cyklu. Czyli np. ustawiam podlewanie co 6 godzin na 5 minut, to nie zaczyna podlewać przykładowo o 6:00, 12:00 i 18:00, tylko o 6:00, 12:05, 18:10 itd. Czyli po kilku dniach godziny sporo się rozjeżdżają.

 

chyba jakis wadliwy eg. odeslalem i czekam na nowy.

jakis pech :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2023 o 10:23, PawelWaw napisał(a):

Raczej coś gotowego niż dłubane na arduino.

 

Z pomiarem wilgotności żeby wiedzieć ile lac i kiedy.

Działające z jakąś butla 1,5L lub baniakiem 5L bo niestety nie wyprowadziłem kranu.

 

Oczywiście sterowanie i podgląd parametrów z apki obowiązkowy.

 

Ja kupiłem system od Gardeny, zobaczymy jak się sprawdzi.

Jest z dedykowanym zbiornikiem 9L. Ale na wyjazd miesięczny wrzuciłem pompkę do kosza na śmieci 70L...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.0a4250ea03ea37776230595a999ea70d.png

Jak uszczelnisz nakretke w pierwszej butelce, to pompka zasysajac wode bedzie zaciagala wode tez i z drugiej

w drugiej butelce robisz dziure w nakretce zeby byl dostep powietrza

jak 10l CI malo podpinasz kolejna butle, ale to moze byc za duzo dla pompki

jak juz z druga butelka pompka sobie radzic nie bedzie to ustaw druga wyzej niz pierwsza to bedzie przelewac grawitacyjnie

 

 

Edytowane przez Radson
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Radson napisał(a):

image.png.0a4250ea03ea37776230595a999ea70d.png

Jak uszczelnisz nakretke w pierwszej butelce, to pompka zasysajac wode bedzie zaciagala wode tez i z drugiej

w drugiej butelce robisz dziure w nakretce zeby byl dostep powietrza

jak 10l CI malo podpinasz kolejna butle, ale to moze byc za duzo dla pompki

jak juz z druga butelka pompka sobie radzic nie bedzie to ustaw druga wyzej niz pierwsza to bedzie przelewac grawitacyjnie

 

 

 

Ładnie :)

Przyjmuje lekcje fizyki :jem:

 

A mogłem pociągnąć kran na balkon :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2023 o 18:44, PawelWaw napisał(a):

 

Ładnie :)

Przyjmuje lekcje fizyki :jem:

 

A mogłem pociągnąć kran na balkon :)

 

Ty masz chyba mieszkanie wysoko, nie możesz zasunąć beczki na deszczówkę na dachu i dociągnąć wężem? Będziesz miał grawitacyjnie, bez pompy :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

Ty masz chyba mieszkanie wysoko, nie możesz zasunąć beczki na deszczówkę na dachu i dociągnąć wężem? Będziesz miał grawitacyjnie, bez pompy :) 

 

Mądrego to dobrze poczytać. Montuje tego mausera na dachu obok fotowoltaiki :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Mam nadzieję że przez ten plastik będzie widać poziom wody.

Ja mam taki, chyba bardziej przezroczysty:

BANIACZEK

Najlepszy to byłby czarny z przezroczystym linijkowym odczytem, bo w przezroczystych po kilku tygodniach rozwijają się na dnie glony...

Ja tych zaworków odpowietrzających nie montowałem, ale u mnie większość doniczek jest powyżej poziomu pomp.

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, K3 napisał(a):

 

Ja kupiłem jako pojemnik na wodę kosz plastikowy 70L i wlałem tam tak z 50-60L. Było na styk na miesiąc...

 

Dzisiaj nalałem te 25, ale to ciężkie (kto by się spodziewał ;l)

Będę lal mniej a na wyjazdy długie na maks :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.