Skocz do zawartości

Samodzielna wymia drzwi wejściowych w domu


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Podejmować się?

 

Wywalenie drewnianej futryny i montaż całości.

Na youtube wygląda prosto

Na coś uważać?

 

W dom zrobiona elewacja ale drzwi wpuszczone wgłąb i ewentualne straty przy demontażu/montażu poza elewacją

 

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asie dowiedz czy jak wezmiesz z montazem w firmie to zalapiesz sie na nizszy vat i de facto za montaz ( niz jak gdybys zam kupil i przetransportowal drzwi z vatem 23) zaplacisz te 200plnow wiecej bo moze gra nie warta swieczki

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marko33 napisał(a):

 

Podejmować się?

 

 

Ja wejściowe robiłem sam (oczywiście, była osoba do pomocy), zresztą jak wszystkie drzwi w domu. Sprawdź sobie, czy nie stracisz gwarancji, jak je sam zamontujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pieter2 napisał(a):

Ja wejściowe robiłem sam (oczywiście, była osoba do pomocy), zresztą jak wszystkie drzwi w domu. Sprawdź sobie, czy nie stracisz gwarancji, jak je sam zamontujesz.

Na wsi tanie drzwi z marketu sam montowałem. Wewnętrzne i zewnętrzne. Poziomowanie, kołkowanie, piankowanie. Teść mi pomógł z ich z obróbką.

Ale w mieście porządnie chciałem i robiła ekipa od dostawcy :ok:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Na wsi tanie drzwi z marketu sam montowałem. Wewnętrzne i zewnętrzne. Poziomowanie, kołkowanie, piankowanie. Teść mi pomógł z ich z obróbką.

Ale w mieście porządnie chciałem i robiła ekipa od dostawcy :ok:

 

 

Zasadniczo to jak masz trochę pojęcia to sam zrobisz to porządniej, bo nie gonisz na czas i robisz dla siebie:ok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze dochodzić kwestia gwarancji.
Drzwi z Castoramy jeżeli ma to znaczenie w temacie gwarancji

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asie dowiedz czy jak wezmiesz z montazem w firmie to zalapiesz sie na nizszy vat i de facto za montaz ( niz jak gdybys zam kupil i przetransportowal drzwi z vatem 23) zaplacisz te 200plnow wiecej bo moze gra nie warta swieczki
Da się to jakoś policzyć czy trzeba liczyć na uczciwość monterów ?
Ile mogą chcieć za taki montaż ? Z 5 stów? Więcej?
Cenę drzwi znam, transport pomijalny (mam zasoby), to znając koszt ich robocizny i stawki vat da się to przeliczyć samemu ?
Policzy ktoś dla robocizny 5 stów? Chyba że to nirealna stawka to poproszę dla realnej

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to jakoś policzyć czy trzeba liczyć na uczciwość monterów ?
Ile mogą chcieć za taki montaż ? Z 5 stów? Więcej?
Cenę drzwi znam, transport pomijalny (mam zasoby), to znając koszt ich robocizny i stawki vat da się to przeliczyć samemu ?
Policzy ktoś dla robocizny 5 stów? Chyba że to nirealna stawka to poproszę dla realnej

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

a w miejscu w ktorym zamierzasz kupic drzwi nie mozesz po prostu zapytac o koszt obu opcji?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w miejscu w ktorym zamierzasz kupic drzwi nie mozesz po prostu zapytac o koszt obu opcji?
W Castoramie?

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz drzwi ze stalową ościeżnicą, to jest bardzo giętka i gibka. Na wiosnę montowałem takie zewnętrzne. Leciały krótkie i długie obelgi na producenta.

Dodatkowo pustą przestrzeń w ościeżnicy wypełniłem twardym styropianem i pianą. Poprawiło to trochę sztywność futryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tre-Bor napisał(a):

Jeżeli kupisz drzwi ze stalową ościeżnicą, to jest bardzo giętka i gibka. Na wiosnę montowałem takie zewnętrzne. Leciały krótkie i długie obelgi na producenta.

Dodatkowo pustą przestrzeń w ościeżnicy wypełniłem twardym styropianem i pianą. Poprawiło to trochę sztywność futryny.

To z jaką mam kupić ?

Myślałem że są tylko stalowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marko33 napisał(a):

To z jaką mam kupić ?

Myślałem że są tylko stalowe

 

W castoramie innych niż stalowe tanio nie kupisz. Dobre ocieplane drzwi drewniane z futryną drewnianą kosztują kilka tyś.

Przed kupnem zwróć uwagę na ościeżnicę czy jest bardzo gibka i z jak cienkiej blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tre-Bor napisał(a):

W castoramie innych niż stalowe tanio nie kupisz. Dobre ocieplane drzwi drewniane z futryną drewnianą kosztują kilka tyś.

Przed kupnem zwróć uwagę na ościeżnicę czy jest bardzo gibka i z jak cienkiej blachy.

 

Do tego musiałbym rozpakować drzwi a te które są na wystawie są już zamontowane i gibkości ościeżnicy łatwo nie sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.