Skocz do zawartości

Dudnienie, wycie opon...


K3

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkaliście się z czymś takim?

 

Fakt, są lekko wyząbkowane. Ale nie aż tak wcale mocno.

A dźwięk pojawia się nawet przy stosunkowo wolnej jeździe. Przekładka przód/tył nie zmieniła nic...

 

Dźwięk najbardziej przypomina jazdę dziecięcego samochodu na akumulator: plastikowe koła po asfalcie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, K3 napisał(a):

Fakt, są lekko wyząbkowane. Ale nie aż tak wcale mocno.

A jaki jest ich rok produkcji?

Pytam bo kiedyś miałem dziwny odgłos przy 11-letnich oponach letnich — po założeniu nowych wielosezonowych nagle zapadła cisza.

Edytowane przez delco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, delco napisał(a):

A jaki jest ich rok produkcji?

Pytam bo kiedyś miałem dziwny odgłos przy 11-letnich oponach letnich — po założeniu nowych wielosezonowych nagle zapadła cisza.

 

Czteroletnie Michelin Pilot Sport 4 (bez S). Czyli niby premium. Rozmiar 225/40R18...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, K3 napisał(a):

Spotkaliście się z czymś takim?

 

Fakt, są lekko wyząbkowane. Ale nie aż tak wcale mocno.

A dźwięk pojawia się nawet przy stosunkowo wolnej jeździe. Przekładka przód/tył nie zmieniła nic...

 

Dźwięk najbardziej przypomina jazdę dziecięcego samochodu na akumulator: plastikowe koła po asfalcie...

a łożyska sprawdzał? Ja wywaliłem jedne opony które mogłyby jedną zimę pociągnąć bo myślałem że to wyząbkowanie a nie łożyska. Mechanik ze słuchawkami obsłuchał i szybko wyszło o co kaman. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, K3 napisał(a):

 

Czteroletnie Michelin Pilot Sport 4 (bez S). Czyli niby premium. Rozmiar 225/40R18...

 

To przypadłość tych opon jak dłużej postoją (w democar np.) to robią się kwadratowe. Co ciekawe nie widać tego na wyważarce, ani nigdzie. Dopiero klepią podczas jazdy. 

Może to wina syntetycznego zbrojenia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zet napisał(a):

 

To przypadłość tych opon jak dłużej postoją (w democar np.) to robią się kwadratowe. Co ciekawe nie widać tego na wyważarce, ani nigdzie. Dopiero klepią podczas jazdy. 

Może to wina syntetycznego zbrojenia ? 

 

No właśnie w tym kierunku kojarzę swoje podejrzenia. Bo przyznam, że przez jakiś czas w zimie postały niezgodnie z zaleceniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lucash napisał(a):

a łożyska sprawdzał? Ja wywaliłem jedne opony które mogłyby jedną zimę pociągnąć bo myślałem że to wyząbkowanie a nie łożyska. Mechanik ze słuchawkami obsłuchał i szybko wyszło o co kaman. 

 

Nie, to raczej odrzucam, bo by musiały wszystkie paść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volf6 napisał(a):

Czyli trzeba kupować najtańsze chińskie skoro nie widać różnicy?

Być może nie widać i nie słychać ale trzymają jak wściekłe. Po prostu przejeżdżam na oponach najczęściej3 sezony. Guma się starzeje i zaczyna hałasować i gorzej trzymać. Sprzedaje drogo na olx dokładam niewiele i mam nowy komplet. Coś musieli producenci popsuć bo szybciej stwardnieje i wyzabkuje niż bieżnik się zetrze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wujek napisał(a):

Być może nie widać i nie słychać ale trzymają jak wściekłe. Po prostu przejeżdżam na oponach najczęściej3 sezony. Guma się starzeje i zaczyna hałasować i gorzej trzymać. Sprzedaje drogo na olx dokładam niewiele i mam nowy komplet. Coś musieli producenci popsuć bo szybciej stwardnieje i wyzabkuje niż bieżnik się zetrze.

To teraz już wiesz dlaczego na zachodzie wyrzucają dobre i prawie nowe opony:old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K3 napisał(a):

Nastała cisza. Gumy zmienione na Goodyear F1 Eagle...

 

 

Ale które?

 

Kiedyś F1 Eagle to było wiadomo że jodełki, teraz mamy jeszcze n wersji Assimetrical. 

 

Ja mam chyba F1 Eagle Assimetrical 3 i mega fajna guma do dupowozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2023 o 21:35, K3 napisał(a):

Spotkaliście się z czymś takim?

 

Fakt, są lekko wyząbkowane. Ale nie aż tak wcale mocno.

A dźwięk pojawia się nawet przy stosunkowo wolnej jeździe. Przekładka przód/tył nie zmieniła nic...

 

Dźwięk najbardziej przypomina jazdę dziecięcego samochodu na akumulator: plastikowe koła po asfalcie...

Mam podobny dzwięk w tym sezoni na 8 letnich dunlopach.80km/h i zaczyna wyć,przyspieszę cicho,zwolnie łuuuu,raczej słysze to z tyłu za uchem. Zmieniłem na zimową cisza.Więc raczej opony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotrus napisał(a):

 

Ale które?

 

Kiedyś F1 Eagle to było wiadomo że jodełki, teraz mamy jeszcze n wersji Assimetrical. 

 

Ja mam chyba F1 Eagle Assimetrical 3 i mega fajna guma do dupowozu.

 

Dokładnie to "Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 225/40R18 92 Y XL, FP"...

 

Nie doktoryzowałem się z numerków i czy jeden jest lepszy od drugiego...

Edytowane przez K3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.