Skocz do zawartości

Tanie czujniki zegarowe z allegro


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Na przykład taki jak ten

 

https://allegro.pl/oferta/czujnik-zegarowy-statyw-magnetyczny-0-10mm-11790224222

 

Ile to w rzeczywistości warte? Potrzebuję dwóch do centrowania wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład taki jak ten
 
https://allegro.pl/oferta/czujnik-zegarowy-statyw-magnetyczny-0-10mm-11790224222
 
Ile to w rzeczywistości warte? Potrzebuję dwóch do centrowania wału.
A nie lepiej raz, a.dobrze? Nie mówię tu już o Mitutoyo za setki ale imo są lepsi producenci. Nie oznacza to, że ten jest zły bo może być dobry ale silverline z tego co kojarzę chyba nie ma dobrych opinii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, amciek napisał(a):
19 godzin temu, Cinek napisał(a):
Na przykład taki jak ten
 
https://allegro.pl/oferta/czujnik-zegarowy-statyw-magnetyczny-0-10mm-11790224222
 
Ile to w rzeczywistości warte? Potrzebuję dwóch do centrowania wału.

A nie lepiej raz, a.dobrze? Nie mówię tu już o Mitutoyo za setki ale imo są lepsi producenci. Nie oznacza to, że ten jest zły bo może być dobry ale silverline z tego co kojarzę chyba nie ma dobrych opinii.

To jest jedno z tych narzędzi które po użyciu wyląduje w szufladzie na nieokreślony, raczej dłuższy czas.

Dlatego nie widzę sensu wydawania ciężkich pieniędzy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Cinek napisał(a):

To jest jedno z tych narzędzi które po użyciu wyląduje w szufladzie na nieokreślony, raczej dłuższy czas.

Dlatego nie widzę sensu wydawania ciężkich pieniędzy na to.

Kolega coś takiego kupił (za ok 100) do pomiaru "bicia" na tarczy i piaście. Coś mu pokazał, ale piasty jeszcze nie zdążył wymienić więc się nie wypowiem. Wczoraj byłem u niego i widziałem ten czujnik, ale nie "obmacałem" dokładnie. W sumie nie miałbym nawet czym go sprawdzić, a na oko to "se" można. Ale jak mi wysłał filmik, to pokazywał jakieś bicie i wyniki powtarzalne nie wiem tylko jak z dokładnością. 

P. S. 

Za to sprawdziłem na szybko (bez dokładnej analizy), że mój lidlowy klucz dynamometryczny zaniża o ok 10% moment (przy 120 NM) w porównaniu z jego honitonem. I jestem przekonany, że, że problem jest po stronie parkside, bo porównywałem później ze swoim elektronicznym. Ale nie robiłem dokladnej analizy, bo nie miałem na to czasu.

Edytowane przez janusz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Jeden czujnik zegarowy mam. Kupiłem go gdzieś w 2003 roku.

Nowy leżak w pudełku, rok produkcji 1976, polski wyrób. Zakres pomiaru do 3mm, wystarczy w zupełności.

Kolega ma drugi zegar, więc temat czujników w sumie można uznać za zamknięty.

Pozostaje jedna kwestia mianowicie jak umocować mój stary czujnik - nie ma żadnego ucha do zamocowania.

Edytowane przez Cinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca na temat, ale kupiłem do amatorskiego użytku najtańsze, cyfrowe suwmiarki i kątomierze z lidla i mimo nieszanowania ich ciągle pokazują to co mają pokazywać - (sprawdzane na wzorcach ;) ), więc czasami warto dać szanse "taniźnie".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, volf6 napisał(a):

Dokładny to będzie każdy, kwestia jak to mechanicznie chodzi-czy bez zacięć i lekko w całym zakresie. Druga sprawa to trwałość ale tu już by trzeba było go trochę poużywać...

Używam od 3lat, bez problemu. W przeciwieństwie co pisze @Cinek nie wylądował w szufladzie, bo używam dość często. Ostatnio nawet sprawdzałem bicie opon :bzik:.

Wiem, może to nie jest super porównanie ale sprawdzałem z dobrą suwmiarką i pokazywał identycznie, a czy on ma rzeczywiście 0.01 dokładność czy nie to w moim amatorskim zastosowaniu bez różnicy. Pomiary są jak najbardziej powtarzalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zurekk napisał(a):

Może nie do końca na temat, ale kupiłem do amatorskiego użytku najtańsze, cyfrowe suwmiarki i kątomierze z lidla i mimo nieszanowania ich ciągle pokazują to co mają pokazywać - (sprawdzane na wzorcach ;) ), więc czasami warto dać szanse "taniźnie".

Nie wiem kiedy to kupowałeś ale Lidl już nie jest tani :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.