Skocz do zawartości

Co powiecie na temat tych kilku aut?


electrofinger

Rekomendowane odpowiedzi

Które z tych aut lubi rdza? Który z tych silników jest dobry albo zły? Osiągi mało istotne. Jakieś wady, bolączki tych aut?

 

1 Volvo C30 1.6 101KM

2 Opel Astra H GTC 1.4

3 Kia Ceed/Proceed 1.4 3d

A może po prostu Punto albo Bravo? Najlepiej 3d byle nie za małe ale za to tanie :swinka: Tylko benzyna.

 

Pytanie to nie ma nic wspólnego z wątkiem który niedawno założyłem.

Edytowane przez electrofinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, electrofinger napisał(a):

Które z tych aut lubi rdza? Który z tych silników jest dobry albo zły? Osiągi mało istotne. Jakieś wady, bolączki tych aut?

 

1 Volvo C30 1.5 101KM

2 Opel Astra H GTC 1.4

3 Kia Ceed/Proceed 1.4 3d

A może po prostu Punto albo Bravo? Najlepiej 3d byle nie za małe ale za to tanie :swinka:

 

Pytanie to nie ma nic wspólnego z wątkiem który niedawno założyłem.

 

Jeśli chodzi o rdzę, to chyba najgorzej będzie z Kią, choć też nie widać żeby to nagminnie gniło. We wspomnianym Bravo, z tego co zauważyłem bywały problemy z progami.

Fiatowskie 1.4 8V są spoko, ale już w wersji 16V lubią brać olej. Jest jeszcze 1.4 tJet, ale już droższy, choć w takim Punto czy Punto Abarth to :jem:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, electrofinger napisał(a):

 Opel Astra H GTC 1.4

Wizualnie najładniejsza wersja astry H, ale ten silnik to muł straszny. Jechałem chwilę AH 1.4 (twinport) teścia i pamiętam, że to była definicja "nie jedzie" w czystej formie ;], a miałem porównanie do swojego lacetti 1.6, więc punkt odniesienia nie był szczególnie wysoko 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2023 o 10:50, iwik napisał(a):

Wizualnie najładniejsza wersja astry H, ale ten silnik to muł straszny. Jechałem chwilę AH 1.4 (twinport) teścia i pamiętam, że to była definicja "nie jedzie" w czystej formie ;], a miałem porównanie do swojego lacetti 1.6, więc punkt odniesienia nie był szczególnie wysoko 😉

Wolne, ale trwałe. AH nie gnije zbytnio, ewentualnie może spojrzeć przy lusterkach bo się zdarzało.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, AstraC napisał(a):

Wolne, ale trwałe. AH nie gnije zbytnio, ewentualnie może spojrzeć przy lusterkach bo się zdarzało.

Brat miał 1,4 nie dość, że tak jak wyżej napisano, to absolutnie nie jedzie, trzeba żagiel wystawiać, to niestety gniło i olej wciągało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat miał 1,4 nie dość, że tak jak wyżej napisano, to absolutnie nie jedzie, trzeba żagiel wystawiać, to niestety gniło i olej wciągało.
Mam Astrę GTC taką jak w załączniku. Rok 2007, przebieg 120000.
Nic się nie dzieje, nic nie gnije.
Ma silnik 1.6 i jakoś to jedzie.
W mieście spoko, na autostradzie głośno i trzeba wysoko kręcić.
Średnie spalanie tak 8-9.


a1756ea251a4a999c19ec55f08aac81b.jpg

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.