Skocz do zawartości

odbiór auta po naprawie "blacharskiej" - co zrobić a czego nie robić?


delco

Rekomendowane odpowiedzi

 Do tej pory nie miewałem istotniejsze naprawy blacharskiej ( jakaś maska, drzwi czy inny zderzak) - zwykle w aucie o nieskiej wartości.

 

Jutro bede odbieral Alfe po naprawie dachu (wgniotki jak po gradzie  ale niestety z popękanym lakierem)

ASO miało wyrobić sie w 4-5 dni a zajeło im to 14 dni roboczych.

Czy sa jakieś  istotne rzeczy które powinienem zrobic odbierając albo odwrotnie czy jest cos czego np za nic nie powinienem podpisywać?

Jako że to MK licze ma merytoryczne rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał(a):

 Do tej pory nie miewałem istotniejsze naprawy blacharskiej ( jakaś maska, drzwi czy inny zderzak) - zwykle w aucie o nieskiej wartości.

 

Jutro bede odbieral Alfe po naprawie dachu (wgniotki jak po gradzie  ale niestety z popękanym lakierem)

ASO miało wyrobić sie w 4-5 dni a zajeło im to 14 dni roboczych.

Czy sa jakieś  istotne rzeczy które powinienem zrobic odbierając albo odwrotnie czy jest cos czego np za nic nie powinienem podpisywać?

Jako że to MK licze ma merytoryczne rady

Przeleciec dach miernikiem lakieru czy przypadkiem wgniotko zamiast wyciągnąć nie zostały na grubo zalane szpachla.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie mokro, padało, ciemno g... Będziesz widział nie bać się dopisać na obu kopiach protokołu odbioru uwagiy typu:" stan karoserii/ warunki atmosferyczne/ sposób prezentacji pojazdu oo naprawie nie pozwala na stwierdzenie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chalek napisał(a):

Może cały dach wycinali?

image.png.c5c0f5e9b49e828c9fcf9f664f37896c.pngimage.png.41060a77f5b990976a66681e016cb411.png

Mam nadzieje że nie... Słabo to widać na zdjęciach ale wgniecenia są minimalne odpryski lakieru też niewielkie. Mówiąc szczerze gdyby nie te odpryski lakieru to wcale bym tego nie robił (Choć przyznaję kochanka trochę narzekała że od jej strony jak wsiada to widać — No to się zdecydowałem) — dzisiaj minął 14 dzień roboczy w serwisie — wstępnie miało być 4 do 5 dni roboczych.

Edytowane przez delco
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 16:52, delco napisał(a):

 

Mam nadzieje że nie... Słabo to widać na zdjęciach ale wgniecenia są minimalne odpryski lakieru też niewielkie. Mówiąc szczerze gdyby nie te odpryski lakieru to wcale bym tego nie robił (Choć przyznaję kochanka trochę narzekała że od jej strony jak wsiada to widać — No to się zdecydowałem) — dzisiaj minął 14 dzień roboczy w serwisie — wstępnie miało być 4 do 5 dni roboczych.

 

to teraz miernikiem przeleć całe auto.

Prawdopodobnie w ASO Mitsubishi podmienili mi jedne drzwi i maskę (Pajero IV). Naprawa gwarancyjna (bak paliwa) dziwnie się przedłużała.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie sprawdzić w świetle dziennym jak to wygląda po naprawie. Przy okazji zerknij w środku czy nie urwali czegoś przy podsufitce. 
 

na przyszłość znaleźć dobry warsztat poza ASO. Niestety najczęściej ASO średnio ogarnia albo daje na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2023 o 16:48, delco napisał(a):

Czy sa jakieś  istotne rzeczy które powinienem zrobic odbierając albo odwrotnie czy jest cos czego np za nic nie powinienem podpisywać?

 

 

-dobrze obejrzyj uszczelki czy nie pomazali farbą

-rzuć okiem pod kątem czy nie widać jakiś zafalowań czy załamań lakieru oraz czy nie ma dla oka różnicy w odcieniu lakieru

-sprawdź miernikiem elementy obok czy cieniowali czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bielaPL napisał(a):

 

-dobrze obejrzyj uszczelki czy nie pomazali farbą

-rzuć okiem pod kątem czy nie widać jakiś zafalowań czy załamań lakieru oraz czy nie ma dla oka różnicy w odcieniu lakieru

-sprawdź miernikiem elementy obok czy cieniowali czy nie

A jak cieniowali to co? Nie odbierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

A jak cieniowali to co? Nie odbierze?

Inaczej ;] 

Jak ceniowali to nie powinno być widocznej różnicy w kolorach

jak nie cieniowali to dopuszczalne są jakieś małe różnice

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mati1.6dohc napisał(a):

Prawdopodobnie w ASO Mitsubishi podmienili mi jedne drzwi i maskę (Pajero IV). Naprawa gwarancyjna (bak paliwa) dziwnie się przedłużała.

 

Prędzej po prostu samochód uległ uszkodzeniu podczas pobytu w serwisie i go naprawili. Podejrzewanie podmian elementów blacharskich to już trochę podchodzi pod paranoję ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.