Skocz do zawartości

Odma w VW


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Chalek napisał(a):

Znane jutubery rzeczo ze w tsi VW warto wymienić prewencyjnie odmę co jakieś 150kkm.

AK potwierdzą? Daleko mi do tego przebiegu, ale i sama odma OEM vag to jakieś 400 zł więc dupy nie urywa.

@kaczorek79 ? 

Nie wymieniałem w VAGu, u siebie mam 162 kkm i też nie ruszane. Ogólnie jest to element, który z czasem ulega uszkodzeniu, lub zapchaniu, dlatego np BMW zaleca w harmonogramie wymianę co 80-100 kkm w niektórych silnikach. Znam silniki tsi, co mają zrobione pod 300 kkm i ten element nie był ruszany. Sam będę się zastanawiał tej zimy, bo nic nie robię poważnego w Golfie, to może sobie zdejmę kolektor, poczyszczę kanały dolotowe i pomyślę o odmie, bo będzie na wierzchu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

Nie wymieniałem w VAGu, u siebie mam 162 kkm i też nie ruszane. Ogólnie jest to element, który z czasem ulega uszkodzeniu, lub zapchaniu, dlatego np BMW zaleca w harmonogramie wymianę co 80-100 kkm w niektórych silnikach. Znam silniki tsi, co mają zrobione pod 300 kkm i ten element nie był ruszany. Sam będę się zastanawiał tej zimy, bo nic nie robię poważnego w Golfie, to może sobie zdejmę kolektor, poczyszczę kanały dolotowe i pomyślę o odmie, bo będzie na wierzchu.

Daj znać w jakim stanie to było po tym przebiegu :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Chalek napisał(a):

Znane jutubery rzeczo ze w tsi VW warto wymienić prewencyjnie odmę co jakieś 150kkm.

AK potwierdzą? Daleko mi do tego przebiegu, ale i sama odma OEM vag to jakieś 400 zł więc dupy nie urywa.

@kaczorek79 ? 

ja po 8latach i 120kkm w 1.8tsi ea888 gen2 z ciekawości zdemontowałem i wypłukałem rozpuszczalnikiem.

Trochę syfu było, ale nie była zatkana - silnik oleju nie bierze.

I zamontowałem z powrotem - all ok

Edytowane przez jqr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy odma może mieć wpływ na zwiększone zużycie oleju?

Sąsiad ma 1.2 tsi 105 kunia i mówi, że bierze mu koło litra oleju na 2000 km, przebieg auta koło 240 tyś. km, ma je od nowości, od około 100 tysiecy zacza pic olej, moje 1.5 tsi tez zaczelo kolo 150 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 62545tomasz napisał(a):

a czy odma może mieć wpływ na zwiększone zużycie oleju?

Sąsiad ma 1.2 tsi 105 kunia i mówi, że bierze mu koło litra oleju na 2000 km, przebieg auta koło 240 tyś. km, ma je od nowości, od około 100 tysiecy zacza pic olej, moje 1.5 tsi tez zaczelo kolo 150 kkm

Może mieć. W odmie jest zaworek, zazwyczaj gumowa membrana, która reguluje ciśnienie w skrzyni korbowej. Uszkodzenia powodują, że więcej obarów może dostawać się do dolotu, w przypadku tsi do turbosprężarki. Akurat popatrzyłem trochę w schematy i w przypadku 1.2/1.4 tsi ea211 cała puszka odmy pod kolektorem ssącym to jedynie separator oleju i nie ma tam żadnych zaworków, natomiast zaworek odmy jest w rurce idącej z turbo do pokrywy zaworów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.