Skocz do zawartości

Tesla - silniki (EN)


HanYs

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety tylko po angielsku ale jeśli kogoś to interesuje to gościu omawia i pokazuje jak zbudowane są silniki Tesli.

Film ma już dwa lata więc prawdopodobnie mogą już być nowsze wersje.

Jakie ładne i proste rozwiązanie napędu. :ok:

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • HanYs zmienił tytuł na Tesla - silniki (EN)
  • 1 miesiąc później...
1 godzinę temu, iwik napisał(a):

Tutaj parę słów na temat 'bezobsługowości' elektryków, na przykładzie Tesli S (konkretnie silnika głównego i baterii)

ale co Cię dziwi ?  Mówi o autach wyprodukowanych przed 2013r, czyli ponad 10letnich. Wymiana łożysk czy uszczelniaczy nie powinna zaskakiwać.

 

BTW. Tesla jest poskręcana na śrubach calowych ? Czy może jest tak, że Ska z US jest na calowych a 3 z Berlina na metrycznych :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sherif napisał(a):

ale co Cię dziwi ?

Nic mnie nie dziwi, bo to są początki Tesli, może się jeszcze uczyli i np w TM3 silnik już wystarcza na więcej niż 100kkm (a śmialiśmy się z 1.2 PT ;]). No może poza ceną tego silnika w Tesli (~30k PLN) i kosztem regeneracji łożysk (14k PLN), bo przecież miało być "prosto i tanio".

Widać, że nie jest tanio, a 10 letnie auta mają swoje problemy zarówno z silnikami jak i z bateriami i że wymiana płynu chłodniczego za 2k PLN w Hy/KIA w to nie będzie jedyny wydatek w dłuższej perspektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, iwik napisał(a):

Nic mnie nie dziwi, bo to są początki Tesli, może się jeszcze uczyli i np w TM3 silnik już wystarcza na więcej niż 100kkm (a śmialiśmy się z 1.2 PT ;]). No może poza ceną tego silnika w Tesli (~30k PLN) i kosztem regeneracji łożysk (14k PLN), bo przecież miało być "prosto i tanio".

Widać, że nie jest tanio, a 10 letnie auta mają swoje problemy zarówno z silnikami jak i z bateriami i że wymiana płynu chłodniczego za 2k PLN w Hy/KIA w to nie będzie jedyny wydatek w dłuższej perspektywie.

Ceny oczywiście są mocno przesadzone, ale coraz więcej jest i będzie alternatywnych serwisów jak na tym filmie. Z tego co widziałem sama wymiana i dojście nie jest jakieś skomplikowane. Dalej to jest znacznie prostsze rozwiązanie niż silnik spalinowy.

Nie tylko Kia, w Skodzie robiłem ostatnio przegląd w ramach darmowego pakietu. Koszt to 1200zł :bzik:. Podobną mają inną stawkę roboczo-godziny na EV. Mnie, tam więcej nie zobaczą ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.