Skocz do zawartości

Mufki na dłonie


Rekomendowane odpowiedzi

jeżdżę zimą quadem

Jedyną częścią ciała jaka mi marznie po dłuższej jeździe są dłonie

Pomimo zakupu porządnych rękawic narciarskich, po jakiś 2h na mrozie odczuwam dyskomfort a po 3h zwyczajnie marzną dłonie.

 

Pomyślałem o mufkach (jakie często widać u skuterzystów z Ubereats itp)

Czy ktoś używa?

W to się nie da włożyć dłoni z dużą rękawicą? Co najwyżej z cienką polarową ?

Czy to jest bezpieczne? (w przypadku wywrotki czy dłoń nie zostanie mi w tej mufce a łokieć trzaśnie jak zapałka?)

 

Podgrzewane manetki dużo bardziej kłopotliwe w montażu jednak i nawet od takich mufek Oxfoda ze 2 jak nie 3 razy droższe

 

https://motoluka.pl/pokrowce-mufki/2373-oxford-oslona-termiczna-rece-do-skutera-super-muffs-5030009014383.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Marko33 napisał(a):

jeżdżę zimą quadem

Jedyną częścią ciała jaka mi marznie po dłuższej jeździe są dłonie

Pomimo zakupu porządnych rękawic narciarskich, po jakiś 2h na mrozie odczuwam dyskomfort a po 3h zwyczajnie marzną dłonie.

 

Pomyślałem o mufkach (jakie często widać u skuterzystów z Ubereats itp)

Czy ktoś używa?

W to się nie da włożyć dłoni z dużą rękawicą? Co najwyżej z cienką polarową ?

Czy to jest bezpieczne? (w przypadku wywrotki czy dłoń nie zostanie mi w tej mufce a łokieć trzaśnie jak zapałka?)

 

Podgrzewane manetki dużo bardziej kłopotliwe w montażu jednak i nawet od takich mufek Oxfoda ze 2 jak nie 3 razy droższe

 

https://motoluka.pl/pokrowce-mufki/2373-oxford-oslona-termiczna-rece-do-skutera-super-muffs-5030009014383.html 

Nie jeżdżę, w tym czasami jest problem z obsługą przełączników na kierownicy. Przy mrozach lepiej się to sprawdza od grzanych manetek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marko33 napisał(a):

Podgrzewane manetki dużo bardziej kłopotliwe w montażu jednak i nawet od takich mufek Oxfoda ze 2 jak nie 3 razy droższe

Jeszcze dopiszę, że podgrzewane manetki nie będą (nie myszą być) droższe od tych "mufek", ale na mrozie średnio się sprawdzają, bo grzeją tylko od wewnątrz. Moi dwaj koledzy używają takich "mufek" i wiem, że w zależności od modelu może być problem z obsługą przełączników (i oczywiście nie podgladnuesz gdzie masz jaki przycisk). Pod względem komfortu termicznego się sprawdzały. 

Jest jeszcze opcja podgrzewanych rękawic i nie wiem czy nie byłaby najlepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janusz napisał(a):

Jeszcze dopiszę, że podgrzewane manetki nie będą (nie myszą być) droższe od tych "mufek", ale na mrozie średnio się sprawdzają, bo grzeją tylko od wewnątrz. Moi dwaj koledzy używają takich "mufek" i wiem, że w zależności od modelu może być problem z obsługą przełączników (i oczywiście nie podgladnuesz gdzie masz jaki przycisk). Pod względem komfortu termicznego się sprawdzały. 

Jest jeszcze opcja podgrzewanych rękawic i nie wiem czy nie byłaby najlepsza. 

Ci co mieli te mufki wkładali do nich gołe dłonie czy dało radę założyć jakąś rękawiczkę ?

Ja potrzebuję tego do quada a jak wiadomo tam gaz jest sterowany kciukiem co powoduje że manetka zajmuje jeszcze więcej miejsca.

I mam jeszcze założone osłony plastikowe z mocowaniem do wewnątrz rury kierownicy (takie jak w crossach - od gałęzi ale też wiatru)

Żeby założyć mufki - musiałbym to zdjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Marko33 napisał(a):

Ci co mieli te mufki wkładali do nich gołe dłonie czy dało radę założyć jakąś rękawiczkę ?

Ja potrzebuję tego do quada a jak wiadomo tam gaz jest sterowany kciukiem co powoduje że manetka zajmuje jeszcze więcej miejsca.

I mam jeszcze założone osłony plastikowe z mocowaniem do wewnątrz rury kierownicy (takie jak w crossach - od gałęzi ale też wiatru)

Żeby założyć mufki - musiałbym to zdjąć

Musiałbym kolegę podpytać, ale raczej mieli dodatkowe rękawice. Koledzy też mieli dodatkowe handbary w motocyklach na 100%.

Te "mufki" są różnych firm. Jeden chyba też miał Oxford. Wiem, że była trochę "rzeźba" z dopasowaniem. Koledzy zakładali to na zlot zimowy do Norwegii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zamówiłem, założyłem, próbowałem włożyć rekę w rękawicy skórzanej i... wy...łem szybciej, niż założyłem. To musiałaby być jakaś spora bardzo sztywna mufka, żeby się nie zwijała przy wkładaniu dłoni. Najlepiej taka, która jest mocowana w dwóch miejscach.

Dobre, dość luźne rekawice (im ciaśniejsze, tym gosze krążenie, a i przy zaciśniętej na kierze dłoni rękawica jest bardziej ściśnięta) i jakieś podgrzewane manetki, żeby kierownica (metalowa, chłodzona pędem powietrza, odbiera ciepło nawet przez gumowe gripy) nie wychładzała dłoni.
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.01.2024 o 13:21, Marko33 napisał(a):

Ci co mieli te mufki wkładali do nich gołe dłonie czy dało radę założyć jakąś rękawiczkę ?

Ja potrzebuję tego do quada a jak wiadomo tam gaz jest sterowany kciukiem co powoduje że manetka zajmuje jeszcze więcej miejsca.

I mam jeszcze założone osłony plastikowe z mocowaniem do wewnątrz rury kierownicy (takie jak w crossach - od gałęzi ale też wiatru)

Żeby założyć mufki - musiałbym to zdjąć

To tak dodam, że Ci kumple o których pisałem wyżej właśnie są na zlocie w Norwegii. Ich moto to te 2 z lewej. Jak widać z mufkami 😉 Jeden z tych kumpli codziennie dojeżdża do pracy na moto (tylko raz tej zimy pojechał samochodem ze względu na pogodę). 

IMG-f411388f0971c697f1a9b57a136bcdcb-V.jpg.9398d8e1562ede75b3e66e37623f7a1f.jpgIMG-1d132e1d48026f306d0b6a6050b6aae1-V.jpg.819b0df032bc13236acc1822f5cc00ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.