Skocz do zawartości

Kupno nowego samochodu w kraju unijnym


Miromat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jak wygląda kupno nowego samochodu w Unii? Kupuję tam u dilera samochód w cenie netto i VAT płacę w Polsce, czy też tam płacę również VAT? Czy po przyjeździe do Polski obowiązują mnie jeszcze jakieś opłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz na DG czy priv? Na priv to lepiej VAT zapłacić tam gdzie jest mniejszy niż u nas. W pl normalnie opłacasz akcyzę. Jeśli pojazd nie zarejestrowany w żadnym kraju unijnym to chyba jeszcze wyciąg ze świadectwa homologacji.

Pokaż gdzie w Eu kupisz taniej niż u nas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W de standard to rabaty 20-30 %

Kupilem w de porshe z rabatem 23% a aktualnie na mazfy cx60 20%, cx5 23%

Stingera w de kupilem w 2021 z rabatem 20 pare % a pl na stingeea dawali 6% na mazde 3%.

Aktualnie na bmw czy audi rabaty 20-  25%.

Podaj model auta , wysle ci cene po wstepnym rabacie.

Ale to i tak slabe rabaty.

Wiele ludzi w de kupuje auta w de ale od posrednika co sprowadza nowe w Dani i Holandi 

Sa tansze jak te w de po rabatach 

Tu macie strone z rabatami jednej firmy.

Ma wiele marek aut, mozecie sprawdzic ceny w euro i przeliczyc na pl.

https://rahmen-automobile.de/index.php

 

Edytowane przez trex11
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np z tego lata linka Kia creed zaczyna sie od 18300 euro co daje kolo 79 tys zl

W pl zaczyna sie od 95 tys zl

Dalem linka na jedna firme a w de jest masa takich firm 

Telefonicznie jeszcze mozna ugrac dodatkowe 5-10% rabatu w tej firmie , bo u nich kupulem stingera w 2021.

Za dodatwe 300 euro przywiezli mi auto pod pod na lawecie i nie musialem jechac po auto 400 km

Wszystkie formalnosci online 

Kupilem juz 4 nowe auto w de i zawsze w innej firmie i fajne to ze nigdy nie ma zaliczki przy zamawianiu auta.

Albo gotowka w dniu odbioru albo placilem calosc przelewem dwa dni przed odbiorem / dostarczeniem  auta.

Raty tez kazda taka firma ma.

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, trex11 napisał(a):

Fajna opcja finansowania

https://rahmen-automobile.de/fahrzeuge/alle-angebote/Dacia-Sandero-SCe-65--Essential_118-95113P

Orientujesz się czy ten depozyt to jest jakiś wkład własny, opłata dla banku czy coś innego.

He he, nieźle nas w Pl kroją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero depozytu.

Jak pisalem kupilem 4 auta w de nowe do produkcji i nigdy nie bylo wpłaty zaliczki przy zamawianiu auta.

Chyba w de to standard ze nigdy nie ma zaliczki wszedzie i na obojętnie jakie auto.

 

 

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, trex11 napisał(a):

Zero depozytu.

Jak pisalem kupilem 4 auta w de nowe do produkcji i nigdy nie bylo wpłaty zaliczki przy zamawianiu auta.

Chyba w de to standard ze nigdy nie ma zaliczki wszedzie i na obojętnie jakie auto.

 

 

Ok teraz już doczytałem. To jest wkład własny, reszta to kredyt na całkiem fajny procent. Ciekawe czy Polak pracujący w Polsce może wziąć taki kredyt w De.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja mieszkam w de i kupowalem  w brutto bez firmy zawsze za gotowke na rynek niemiecki.

Jesli ktos chce z de na pl kupic w netto to nie wiem jakie sa zasady.

Tylko chcialem pokazać rabaty w de, holandi i dani.

Tu np octavia do produkcji z de cena kolo 91 tys zl a to tylko wstepny rabat a pl chyba od 100 sie zaczyna 

 

Na mobile de mozna poszukac nowych aut do produkcji juz po dobrych rabatach.

 

 

https://m.mobile.de/auto-inserat/skoda-octavia-active-1-0-tsi-waldfeucht/370064751.html?ref=srp&refId=71e6468b-5565-fb9b-223a-ccce51930016&searchId=71e6468b-5565-fb9b-223a-ccce51930016&type=ad

Edytowane przez trex11
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tre-Bor napisał(a):

 

Pokaż gdzie w Eu kupisz taniej niż u nas ?

Dacia Sandero Stepway. U nas cena od 70.900 zł, na Słowacji od 13.500 euro. Oszczędność ok. 10.000 zl

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazde kupilem w 2016 z rabatem 24% chyba a w pl dawali 2-3 % i dywaniki

Obojetnie na jakie marki takie daja rabaty w de.

Jeszcze maja bardzo niskie ubezpieczenia.

Dla przykladu za stingera gt3.3 o wartosci rynkowej 55 % tys euto w 2022 zapłaciłem oc+ ac + gap na 2 lata z skladna po przeliczeniu na zl 3800 zl na rok

Dodam ze nie mam jeszcze w de pelnych znizek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miromat napisał(a):

Dacia Sandero Stepway. U nas cena od 70.900 zł, na Słowacji od 13.500 euro. Oszczędność ok. 10.000 zlw

Wolał bym dolożyć 1340euro brać Clio

https://rahmen-automobile.de/fahrzeuge/alle-angebote/Renault-Clio-SCe-65-Evolution_118-95178P

 

A @Trexx11 pisze, że jeszcze utargować można płacąc gotówką.

 

Na Słowacji to nawet Lada jest dalej sprzedawana 

http://www.lada-auto.sk/

Edytowane przez Tre-Bor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tre-Bor napisał(a):

 

9 letni Passat z przebiegiem 130kkm za 19k EUR to niby taka okazja?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Miromat napisał(a):

Dacia Sandero Stepway. U nas cena od 70.900 zł, na Słowacji od 13.500 euro. Oszczędność ok. 10.000 zl

Sprawdziłem po ile Vitara.

 

Słowacja:                                                                      Polska:

Wersja Comfort  17990E x4,36zł= 78436zł                                  89990zł            

Wersja Premium 20040E x4,36= 87374zł                                      94400zł

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://rahmen-automobile.de/fahrzeuge/alle-angebote/Nissan-Qashqai-1.3-48V-140-Visia_118-95843

 

Nisan qashaqi do produkcji od 25490 co daje 109 tys zl

W pl od 136 tys to daje 24% taniej ?

A to nie ostateczny rabat .

Nie dziwota ze w de co roku sprzedaja +/- 1 mln nowych aut z takimi zarobkami i takimi rabatami.

Np kolega ma prace zwykla i średni zarobek,  ma 2 dzieci i kupil dom na kredyt

Tylko dlaczego ze ma dzieci to miasto bedzie placic za niego odsetki kredytu a on praktycznie cene domu na 25 lat bez odsetek placi.

Takich jest masa

Inny kolega w dhl pracuje i zarabia 2500 brutto i miasto stwierdzilo ze ma malo i mu doplaca 250 euro z wongeldu do mieszkania, do teho ma kinder geld na dzieci 250 i enter geld 160 euro co mieciac do wyplaty.

Bez dzieci ciezko o dotacje.

 

Edytowane przez trex11
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, trex11 napisał(a):

https://rahmen-automobile.de/fahrzeuge/alle-angebote/Nissan-Qashqai-1.3-48V-140-Visia_118-95843

 

Nisan qashaqi do prpdukcji od 25490 co daje 109 tys zl

W pl od 136 tys to daje 24% taniej ?

A to nie ostateczny rabat .

 

 

Oho, kolejny sponsor wjechal :hehe:

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, trex11 napisał(a):

 

Jakie dokumenty otrzymujesz w salonie w De do rejestracji nowego auta? 

W Pl musimy mieć takie

Aby zarejestrować pojazd wypełnij wniosek, następnie wydrukuj go i podpisz.

Do wniosku załącz następujące dokumenty:

dokument potwierdzający, że jesteś właścicielem pojazdu (faktura VAT);

świadectwo zgodności WE wraz z "oświadczeniem o danych i informacjach o pojeździe niezbędnych do rejestracji pojazdu i ewidencji pojazdów";

potwierdzenie zapłaty akcyzy w przypadku pojazdu wyprodukowanego w Unii Europejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ci odpisze ale 

Tu foto jeden z firm na stingera w 2021 do produkcji full opcja z doplata do 3 warstowego koloru czerwonego i szyber dachu, nic wiecej nie dalo sie 

47 tys euro co daje kolo 203 tys zl

W pl w 2021 ceny bylo po kolo 250 tys.

 

 

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy rabat mialem na nissan juke full opcja z wszystkimi dodatkami i rabat +/- 28% ,  moge wyslac foto rachunku.

Dostaje sie karte pojazdu z homologacja i rachunek, z tymi papierami do urzedu na rejestrację.

W urzędzie w de wyrabiaja twz briw  auta.( Pisze jak sie czyta )

Nie wiem jak to jest kupic w netto na rynek pl

Ja zawsze kupuje w brutto na rynek de.

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, trex11 napisał(a):

Najlepszy rabat mialem na nissan juke full opcja z wszystkimi dodatkami i rabat +/- 28% ,  moge wyslac foto rachunku.

Dostaje sie karte pojazdu z homologacja i z tymi papierami do urzedu na rejestrację.

W urzędzie w de wyrabiaja twz briw  auta.( Pisze jak sie czyta )

Nie wiem jak to jest kupic w netto na rynek pl

Ja zawsze kupuje w brutto na rynek de.

W De jest lepiej kupić z VAT 19%. na privat.

Da radę kupić na nowe auto tablice zjazdowe i OC do Pl czy tylko laweta?

Znajomy w De handluje autami do Pl uszkodzone do naprawy na lawecie. Po naprawie jedzie na kołach na blachach komiksowych (dealerskich) czyli czerwone litery na białym tle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Miromat napisał(a):

Ty byś wolał. Mnie z różnych względów bardziej pasuje Dacia.

cena z akcyzą jest trochę mniejsza niż w Pl.

Dolicz jeszcze 3,1% akcyzy. 

 

Musisz sobie zadać pytanie czy warto się gimnastykować dla ok 1500 euro.

Chyba, że do dealera na Słowacji masz taką samą odległość jak w Pl.

 

3304493c78.pdf

Edytowane przez Tre-Bor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tre-Bor napisał(a):

Kupujesz na DG czy priv? Na priv to lepiej VAT zapłacić tam gdzie jest mniejszy niż u nas. W pl normalnie opłacasz akcyzę. Jeśli pojazd nie zarejestrowany w żadnym kraju unijnym to chyba jeszcze wyciąg ze świadectwa homologacji.

Pokaż gdzie w Eu kupisz taniej niż u nas ?

 

Jak pojazd "nowy" (młodszy niż 6 miesięcy albo przebieg <6000km), to VAT i tak płacisz w kraju kolejnej rejestracji.

 

Nigdy nie zgłębiałem, jak wygląda sprawa jeśli takie "nowe" auto było już w innym kraju unijnym wcześniej zarejestrowane. Czy można się o zwrot zapłaconego wcześniej VATu ubiegać i na jakich zasadach...

 

https://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/cars/vat-buying-selling-cars/index_pl.htm

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trex11 napisał(a):

No wlasnie ja mieszkam w de i kupowalem  w brutto bez firmy zawsze za gotowke na rynek niemiecki.

Jesli ktos chce z de na pl kupic w netto to nie wiem jakie sa zasady.

Tylko chcialem pokazać rabaty w de, holandi i dani.

 

To jest duże ryzyko dla sprzedającego - bo jeśli prywatny "importer" auta nie wyeksportuje, a zarejestruje w Niemczech i VATu nie zapłaci, to VAT spada na dealera w Niemczech. 

 

Kiedyś, jeszcze przed Brexitem, dogadywałem kupienie auta w UK. Deal był taki: płacę w UK netto + VAT,  ale VAT jest wpłacany na Escrow. W momencie jak auto w Irlandii zarejestrowane i VAT opłacony, VAT z UK oddają. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grogi napisał(a):

 

Jak pojazd nowy (młodszy niż 6 miesięcy albo przebieg <6000km), to VAT i tak płacisz w kraju pierwszej rejestracji. 

To raczej niemiecki lub słowacki dealer nie sprzeda osobie prywatnej w cenie netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testem w tym zielony raczej ale np.

Stinger kupilem w de i firma sciagla auto z holandi niezarejestrowane z przebiegiem 5 km

Niemiecki sprzedawca dal mi oryginalna homologacjie i karte pojazdu w jezyku angielskim + rachunek w języku niemieckim.

Z tym do urzędu miasta i wyrobienie niemieckiego brew i pierwsza rejestracja

Generalnie ja osobiście nigdy nie słyszałem o jakiś walkach sprzedawcow w de, tam sa takie kary ze chyba sie boja.

Np w Berlinie firma zrobila przekret z maseczkami w czasie covid na jakoms tam wiekrza kase  i kara to 6 lat więzienia

W pl zawiasy ?

Raz niemiecki Finamzamt ( polska skarbowka ) mnie sprawdzila i kazala wyslac rachunek brutto za auto.

Czy nie bylo wala ze kupilem w netto a napisalem im ze kupiłem w brutto.

Bez sensu bo w urzędzie miasta gdzie byla pierwsza rejestracja kserowali rachunek za auto w brutto

Widocznie miedzy tymi urzedami w de nie ma płynności informacji w tym wieku , slabe i zacofane jak na niemcy.

 

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.