Skocz do zawartości

Citroën C3 1.2 PureTech Shine


Rekomendowane odpowiedzi

Taki egzemplarz z 2017 mi się trafia do kupienia. Przebieg 94 tyś. Jakieś opinie userów? Z mojego punktu widzenia fajnie wygląda, trochę plastik fantastik w środku ale jak się tego nie dotyka to nie ma tragedii. Sprzęgło dosyć wysoko bierze. To normalne we francuzach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marekpol1 napisał(a):

Taki egzemplarz z 2017 mi się trafia do kupienia. Przebieg 94 tyś. Jakieś opinie userów? Z mojego punktu widzenia fajnie wygląda, trochę plastik fantastik w środku ale jak się tego nie dotyka to nie ma tragedii. Sprzęgło dosyć wysoko bierze. To normalne we francuzach? 

 

Znasz to auto od nowosci czy przypadkowy egzemplarz? Kiedy mial zmieniany rozrzad? Wersja wolnossace czy turbo?

Ogolnie 1,2 Puretech to silniki specjalnej troski, przy tym przebiegu moze byc wszstko OK, a moze brac juz spore ilosci oleju i byc na wykonczeniu.

Samo auto jest naprawde przyjemne i wygodne ale silnik nie nalezy do polecanych. Osobiscie bym uzywki z takim przebiegiem nie kupowal.

Zona ma taka C3 od nowosci i poki co wszystko jest OK, ale dopiero 3,5 roku i 35kkm na blacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Znasz to auto od nowosci czy przypadkowy egzemplarz? Kiedy mial zmieniany rozrzad? Wersja wolnossace czy turbo?

Ogolnie 1,2 Puretech to silniki specjalnej troski, przy tym przebiegu moze byc wszstko OK, a moze brac juz spore ilosci oleju i byc na wykonczeniu.

Samo auto jest naprawde przyjemne i wygodne ale silnik nie nalezy do polecanych. Osobiscie bym uzywki z takim przebiegiem nie kupowal.

Zona ma taka C3 od nowosci i poki co wszystko jest OK, ale dopiero 3,5 roku i 35kkm na blacie.

 

 

Z ogłoszenia, 1 właściciel, pomierzony bez ingerencji w lakier. Rozrząd zmieniony dopiero co, pokazywał fa. Wersja wolno ssąca. 82 km. Oleju rzekomo nie bierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik 1,2 PT który odpalił UOKiK oraz UDT i przedłużył $Wam TEORETYCZNIE (bo w praktyce już znowu rysuje się kupa) gwarę na ten silnik pod SPECHALNYMI warunkami na 10 lat ....

szczerze wraz z kolegą Rudobrodym radzę odpuść....

.chyba że masz wolne 20kz na kapitalke silnika w najbliższym czasie lub wymiana rozrządu co 3 lata za ca5kzl, ewentualnie spalanie litra oleju na 1000km

nie jest dla Ciebie problemem

to wtedy bierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marekpol1 napisał(a):

Z ogłoszenia, 1 właściciel, pomierzony bez ingerencji w lakier. Rozrząd zmieniony dopiero co, pokazywał fa. Wersja wolno ssąca. 82 km. Oleju rzekomo nie bierze. 

 

Ten silnik to niestety loteria, ja bym uzywki z przebiegiem prawie 100kkm nie kupil...

Szanse, ze zrobisz kolejne 50-100kkm bez problemow sa raczej nieduze.

I to mimo, ze mamy takie auto w domu i zona jest bardzo zadowolona.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2024 o 21:12, marekpol1 napisał(a):

Z ogłoszenia, 1 właściciel, pomierzony bez ingerencji w lakier. Rozrząd zmieniony dopiero co, pokazywał fa. Wersja wolno ssąca. 82 km. Oleju rzekomo nie bierze. 

Jak bardzo się nie lubisz ?

Jak bardzo lubisz jeździć zastępczakami ?

I czy jesteś gotowy w razie czego wymienić silnik w samochodzie ?

Acha to nie wina sprzedającego żebyś nie próbował używać rękojmi.

Ile masz zamiar nim jeździć w sensie kilometrów i lat? :)

 

Jeżeli teraz miał wymieniany pierwszy raz rozrząd i nie ma faktur za poprzednie wymiany to  życzę powodzenia ale nie wróże sukcesu w użytkowaniu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2024 o 06:19, Maciej__ napisał(a):

 

Ten silnik to niestety loteria, ja bym uzywki z przebiegiem prawie 100kkm nie kupil...

Szanse, ze zrobisz kolejne 50-100kkm bez problemow sa raczej nieduze.

I to mimo, ze mamy takie auto w domu i zona jest bardzo zadowolona.

Jeżeli ktoś bierze samochód w wynajm i nie zamierza go wykupować. Ma pełny serwis i usługi to nowy bym rozważył ze względu na to co oferuje a auta są stosunkowo tanie i ładne. W innym wypadku nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rudobrody napisał(a):

Jeżeli ktoś bierze samochód w wynajm i nie zamierza go wykupować. Ma pełny serwis i usługi to nowy bym rozważył ze względu na to co oferuje a auta są stosunkowo tanie i ładne. W innym wypadku nie...

 

Ja mimo wszystko nadal az tak sceptycznie nie podchodze do tych silnikow, pod pewnymi warunkami ;] 

Zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie z nasza C3, bardzo mozliwe ze zmienie zdanie za jakis czas ;)

Wg mnie jesli ktos nie jezdzi duzo (<10kkm rocznie), bedzie pilnowal wymiany oleju raz do roku oraz paska co 50-60kkm to jest to opcja do rozwazenia :ok:

Szczegolnie, ze tak jak piszesz auta sa ladne i tansze niz konkurencja z podobnym wyposazeniem.

Przy czym to sie dotyczy jedynie zakupu nowego egzemplarza, gdzie znamy historie od poczatku i bedziemy pilnowac serwisow w ASO.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Przy czym to sie dotyczy jedynie zakupu nowego egzemplarza, gdzie znamy historie od poczatku i bedziemy pilnowac serwisow w ASO.

Albo historia jest bardzo dobrze udokumentowana.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.