Skocz do zawartości

Poduszka silnika


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

jakis tydzien temu zauwazylem mala plamke pod autem. Byla to przezroczysta maź konsystencji miodu. Zbagatelizowalem sprawe - napewno zaden z płynów ekspoatacyjnych auta - pomyslalem. Dzis to samo mala plamka miodu pod silnikiem. wjechalem na kanal i badam - przednia poduszka pod silnikiem - z niej saczy sie ta maź. teraz pytanie czy moge jezdzic z tym jeszczce jakies 2500km (bedzie wymiana oleju i filtra wiec przy okazji mozna to zrobic) czy na gwalt juz teraz trzeba sie brac do roboty?

P.S. silnikiem nic nie szarpie chodzi rowniutko ok.gif

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, ale to nie zmienia faktu, że cięzko je wymieniać parami jak są

> np 3 to tylko taka drobna dygresja

moze tak: prawa i lewa - to para, a trzecia tylna nie do pary zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, ale to nie zmienia faktu, że cięzko je wymieniać parami jak są

> np 3 to tylko taka drobna dygresja

ok wiec wymieniamy wszystkie i nie wazne czy sa 2 czy jest ich 118 sztuk

parami mialem na mysli komplet no ale tu zawsze sie znajdzie jakis madrala od 7 bolesci hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok wiec wymieniamy wszystkie i nie wazne czy sa 2 czy jest ich 118

> sztuk

> parami mialem na mysli komplet no ale tu zawsze sie znajdzie jakis

> madrala od 7 bolesci

a skad take info. przyznam ze rozmawialem z kilkoma os. (mechanikami) i nie potwierdzaja tego. mowia ze to zbyteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poduszki wymienia sie parami i wazne zeby kupic prawa i lewa!!! bo

> one maja swoja charakterystyke

No mają charakterystykę ale raczej nie wymienia się ich parami... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a skad take info. przyznam ze rozmawialem z kilkoma os. (mechanikami)

> i nie potwierdzaja tego. mowia ze to zbyteczne

skoro tak mowia..... hahaha

jesli jedna padla to druga szybko padnie bo jest o wiele slabsza od tej nowej-logiczne prawda?

ty masz automata to silnik tak nie wyskakuje ale na manualnej przy strzelaniu ze sprzegla poduszki maja straszne obciazenie

jesli chcesz to oszczedzaj i wymien jedna mnie juz nie stac na takie oszczednosci zreszta eksperymentowalem w ten sposob 10 lat temu bo 1 poduszka kosztowala 250zl co bylo dosc kosztowne hahaha ale wiem ze szkoda dwa razy wchodzic dop kanalu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli chcesz to oszczedzaj i wymien jedna mnie juz nie stac na takie

> oszczednosci zreszta eksperymentowalem w ten sposob 10 lat temu

> bo 1 poduszka kosztowala 250zl co bylo dosc kosztowne hahaha ale

> wiem ze szkoda dwa razy wchodzic dop kanalu....

Nie zapomnij przy okazji całego silnika wymienić....... Szkoda dwa razy do kanału schodzić...... jump.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro tak mowia..... hahaha

> jesli jedna padla to druga szybko padnie bo jest o wiele slabsza od

> tej nowej-logiczne prawda?

to nie jest argument.

przy takim podejsciu mozna odrazu wymienic pol auta.

jezeli chodzi o amortyzatory to sie zgodze - wymienia sie parami - zmiana charakterystyki tluminia z czasem. ale jezeli chodzi o poduszki silnika to pierwsze slysze. dlatego pytam i chcialbym jakiego logicznego wytlumaczenia a nie odpowiedzi "bo tak"

> ty masz automata to silnik tak nie wyskakuje ale na manualnej przy

> strzelaniu ze sprzegla poduszki maja straszne obciazenie

> jesli chcesz to oszczedzaj i wymien jedna mnie juz nie stac na takie

> oszczednosci zreszta eksperymentowalem w ten sposob 10 lat temu

> bo 1 poduszka kosztowala 250zl co bylo dosc kosztowne hahaha ale

> wiem ze szkoda dwa razy wchodzic dop kanalu....

koszt poduszki (dobrej klasy zamienik) to ~70PLN wiec rzczywiscie nie duzy. porusze temat w "szerszym kregu" i jezlei jeszczce ktos powierdzi Twoja opinie o koniecznosci wymiany calego kompletu to tak zrobie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i nie intresuje mnie to , napisz mi co mam zrobić jak ma 3 poduszki bo nadal nie uzyskałem odowiedzi , napisałeś że trzeba wymieniać parami więc skąd taki argument i co zrobić jak ma się 3 biglaugh.gif

a co do :

>znajdzie jakis madrala od 7 bolesci

to jak narazie to Ty jesteś mądrala od 7 boleści bo piszesz głupoty screwy.gif - piszesz że parami ( czyli 2 , 4 , 6 ) co jest bez sensu w moim przypadku , a to że miałeś na myśli kpl to wiesz - kiepskie wytłumacznie no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poduszki wymienia sie parami i wazne zeby kupic prawa i lewa!!! bo

> one maja swoja charakterystyke

> ja jezdzilem nieswiadomie bardzo dlugo z rozwalona i nic sie zlego

> nie stalo

Jakoś zamotana ta Twoja wypowiedź zlosnik.gif Bo wymieniać parami, ale jeździłeś długo z rozwalaną i nic się nie stało.

To. ile poduszek należy wymienić, zależy od rodzaju uszkodzenia i czasu przez jaki z nim jeździłeś.

a) Jeżeli wyrwałeś poduszkę na skutek "zdarzenia" (na przykład 'strzał" ze sprzęgła), to jeżeli wymienisz ją względnie szybko, wcale niekoniecznie musisz wymieniać drugą. Jeżeli z nią pojeździsz długo, to pozostałe poduszki będą ciężej pracowały i mogą też polecieć. Ale nie muszą - to trzeba ocenić, a daje się dosyć prosto.

b) Jeżeli poduszka Ci umarła ze starości, a mówimy tu o przebiegach setek tysięcy kilometrów (w samochodach, a nie współczesnych taczkach na kółkach zlosnik.gif), to rzeczywiście warto rozważyć wymianę kompletu, bo zjawisko starzenia dotyczy wszystkich poduszek w podobnym zakresie.

Wymienianie wszystkich poduszek "na zaś" nie jest najmądrzejsze, bo części zamienne (także ASO), są zdecydowanie gorszej jakości, niż części fabryczne na "pierwszy montaż", przekonałem się o tym niejednokrotnie.

Co do jeżdżenia "i nic się nie stało". Bo to już nie czasy Syrenek i 125p, gdzie rozwulkanizowanie poduszki mogło spowodować wypadnięcie całego zespołu napędowego. Teraz poduszki są konstruowane tak, że nawet jakbyś je całkowicie opalił z gumy i żelu, to nie nastąpi rozłączenie mechaniczne zespołu napędowego z karoserią - to wynika z wymogów bezpieczeństwa. Będą po prostu tłukły. "Odrywanie" napędu od karoserii od lat realizuje się stosując odpowiednie "łapy" mocujące pomiędzy poduszką a zespołem - to one przy zderzeniu pękają (najczęściej są z duralu lub innego g...metalu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpisze do wszystkich:

hudro poduszki wymienie zawsze parami/komplet czy jak to zwal ale kazdy wie o co chodzi

osobiscie poprzez zerwana poduszke na ktora szkoda mi bylo kasy bo wymienilem jedna to silnik na rajdzie offroadowym przerwal mi instalacjie do chlodnicy atf-efekt: auto prawie nie splonelo o braku moizliwosci jazdy nie wspominam hahah

koledze silnik polecial do przodu i wisko znalazlo sie w chlodnicach-auto juz tez nie pojechalo. co prawda udalo sie sklechtac ale to jzu nie jazda

Jadac na wyprawe i bedac np.2 lub 3tys km od domu w dzikim bezludnym terenie gdzie czasmi nie ma sieci GSM niebede ryzykowal i oszczedzal 300zl na poduszke-logicznme???

nie oszczedzam na takich sprawch i nie jestem druciarzem! skoro decyduje sie na zakup auta musi byc mnie stac na dobre serwisowanie-nie mam na myski ASO itp tylko chodzi mi o dobre czesci i sensowna ich wymiana - najczesciej osobiscie w mojej firmie bo do siebie mam najwieksze zaufanie

Ppmarian-jesli auto ma nascie lat to te poduszki juz swoje zrobily i jesli piszesz ze koszt nowej 70zl to nawet bym sie nie zastanawial-generalnie smieszne sa te ceny do popularnych aut

ta rade slyszlale od kilu ludzi co byli w temacie-znaczy maja praktyke a nie opowiadaja tylko bzdety

Lucyfer- chodzi mi o przypadek z punktu "b" bo o tym tu dyskutujemy

co do mechanicznego rozlaczenia silnika z kasty to tak dla przykladu

citroen bx 1.4,audi 2.3 B3, jeep XJ a wiec auta moze nie nowe ale technologiocznie bardziej zaawansowane niz nadmieniona syrenka wink.gif

to wszystko co mialem do powiedzenia jak ktos lubi "oszczedzac" to nie moja sprawa ja dbam i upalam bez wiekszych awari

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> b) Jeżeli poduszka Ci umarła ze starości, a mówimy tu o przebiegach

> setek tysięcy kilometrów (w samochodach, a nie współczesnych

> taczkach na kółkach ), to rzeczywiście warto rozważyć wymianę

> kompletu, bo zjawisko starzenia dotyczy wszystkich poduszek w

> podobnym zakresie.

auto ma juz swoje lata ('92 i 180kkm) wiec wymieniam komplet ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto ma juz swoje lata ('92 i 180kkm) wiec wymieniam komplet

Lata ma, ale przebieg jeszcze "młody". Moje Audi z 89 roku ma ponad 300 i poduszkę musiałem wymienić, gdy dostałem w kufer na początku lat 90tych - została zerwana.

Uno z 94 dobija 200 tkm i poduszkę wymieniłem w zeszłym tygodniu, ale całkowicie nie potrzebnie - na skutek błędnej diagnozy źródłą stuków dokonanej przez warsztat. Nie ustały, a stara poduszka jest w niezłym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lata ma, ale przebieg jeszcze "młody". Moje Audi z 89 roku ma ponad

> 300 i poduszkę musiałem wymienić, gdy dostałem w kufer na

> początku lat 90tych - została zerwana.

ale VW dal du...y bo do ciezkiego VR6 zastosowal przednia poduszke indentyczna jak w wersji 2.0 16V screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i o to mi choidzilo

Patrz wyżej na moją odpowiedź autorowi wątka. To nie jest duży przebieg dla porządnego samochodu, jeżeli chodzi o te poduszki.

Ale być może teraz faktycznie pogorszono gumy. Słyszę wciąż, że opony po 5 latach tracą parametry i trzeba je wymieniać. W oryginalnych Michelinach robionych we Francji takiego problemu nie zauważyłem (i to w dwóćh samochodach). Natomiast faktycznie w Uno 3 lata temu założyłem Nokiany. Juz po dwóch latach zaczęły się z nimi problemy - odkształcanie, powodujące ściąganie pojazdu i "tupanie" jednej z opon, mimo że nie była przycięta ostrym hamowaniem i przy bardzo dokładnych ogledzinach nie dawało się nawet określić, która to. A problem znikał przy przekłądce kół na zimowe. Wczoraj zmieniłem Nokiany (wciąż z bardzo przyzwoitym bieżnikiem) na najzwyklejsze Dębice i różnica jest kolosalna, także w przyczepności - Nokianami było bardzo łatwo zapiszczeć, podczas gdy nowymi Dębicami jest bardzo trudno. Ciekaw jestem, ile te wytrzymają.

Ale coś jest na rzeczy z ową trwałością - jest wyraźnie gorsza, niż dawniej. Jeżeli to ma być "postęp", to ja czniam. Wcale nie zaczynam jeździć coraz bardziej rajdowo - wręcz przeciwnie- więc hipotetyczne "5% poprawienie parametrów trakcyjnych" w zamian za znaczne zmniejszenie trwałości dla mnie jest zwykłym wyciąganiem pieniędzy z kieszeni. Jakbym jeździł rajdowo, to po prostu bym sobie kupił opony z najwyższej półki. Natomiast do zwykłej jazdy te "usprawnienia" mi są na chust, a pieniądze mi wyciągają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale VW dal du...y bo do ciezkiego VR6 zastosowal przednia poduszke

> indentyczna jak w wersji 2.0 16V

Nie dał du..., tylko "wprowadził optymalizację" zlosnik.gif

W skrócie polega ona na tym, że nie podrażając sobie kosztu produkcji o mocniejszą poduszkę, zyskuje sprzedając auto znacznie drożej, tak jakby miało tę poduszkę znacznie wzmocnioną (a takich elemento jest tam znacznie więcej). A do tego musisz ją wcześniej wymienić (ale na pewno po gwarancji), więc zarobią dodatkowo na kolejnym egzemplarzu. Nawet jeżeli kupisz zamiennik i zmienisz ją sam. Bo zarobi "ekosystem motoryzacyjny", który obejmuje już nie tylko samych producentów samochodów.

Zauważ jak reklamują się operatorzy komórkowi - "wprowadzamy nowe korzystniejsze taryfy". Każdy błędnie uważa, że one muszą być korzystniejsze dla abonenta. A to nie jest nigdzie napisane i specjalnie sprawdziłem, że idąc tą drogą płaciłem coraz wyższe rachunki za to samo. Bo one zawsze były korzystniejsze dla peratora. Owszem, gdybym nagle zaczął dwa razy tyle gadać, to przy nowej taryfie płaciłbym mniejszą fakturę, niż przy starej. Ale i tak per saldo bym zostawiał operatorowi znacznie więcej pieniędzy. Dopiero kiedy płacąc 'karniaka" zszedłem na taryfę "zdecydowanie dla pana niekorzystną", to od razu zmniejszyłem sobie faktury o połowę, nawet gadając nieco więcej zlosnik.gif I teraz znowu mnie zaczęli molestować "nowymi korzystnymi taryfami", a ja ich z pełną kulturą zlewam, przedtem przemaglowawszy do suchej nitki "konsultanta" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dał du..., tylko "wprowadził optymalizację"

> W skrócie polega ona na tym, że nie podrażając sobie kosztu produkcji

> o mocniejszą poduszkę, zyskuje sprzedając auto znacznie drożej,

> tak jakby miało tę poduszkę znacznie wzmocnioną (a takich

> elemento jest tam znacznie więcej). A do tego musisz ją

> wcześniej wymienić (ale na pewno po gwarancji), więc zarobią

> dodatkowo na kolejnym egzemplarzu. Nawet jeżeli kupisz zamiennik

> i zmienisz ją sam. Bo zarobi "ekosystem motoryzacyjny", który

> obejmuje już nie tylko samych producentów samochodów.

tylko ze to auto jeszcze bylo zaprojektowane przez inzynierow a nie ksiegowych jak jest obecnie. co prawda w VR6 wiele jest wspolnych elementow z slabszymi werjami wiec jak potrafili wzmocnic np zawieszenie i hamulce to mogli tez zadbac o zawieszenie silnika smirk.gif

P.S. moze wiesz co to za substancja w jest w tych poduszkach - bardzo ciekawa - bezwonna, bezbarwna, kleista ale latwo schodzi z plytek pod silnym prumieniem wody zlosnik.gif i nie zostawia sladow ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko ze to auto jeszcze bylo zaprojektowane przez inzynierow a nie

> ksiegowych jak jest obecnie. co prawda w VR6 wiele jest

> wspolnych elementow z slabszymi werjami wiec jak potrafili

> wzmocnic np zawieszenie i hamulce to mogli tez zadbac o

> zawieszenie silnika

Bo to już był etap walki księgowych z inżynierami. I księgowi wygrali - zakosili im poduszki zlosnik.gif

> P.S. moze wiesz co to za substancja w jest w tych poduszkach - bardzo

> ciekawa - bezwonna, bezbarwna, kleista ale latwo schodzi z

> plytek pod silnym prumieniem wody i nie zostawia sladow

Wiem jak to wygląda, ale nie wiem, co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.