Skocz do zawartości

Zmiana starego kompa na nowy


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

> Za samą robociznę to zdecydowanie za drogo.

dokładnie za drogo, inni mówią tez "niechętnie" i nie chcą nawet tego robić. Dlatego w moim przypadku zrobiłem sam. Nie było trudne, ale zajmuje spory kawałek czasu, stąd już sie domyślam czemy tyle kroją albo nie za bardzo sie tego podejmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie za drogo, inni mówią tez "niechętnie" i nie chcą nawet tego

> robić. Dlatego w moim przypadku zrobiłem sam. Nie było trudne,

> ale zajmuje spory kawałek czasu, stąd już sie domyślam czemy

> tyle kroją albo nie za bardzo sie tego podejmują.

Oczywiste że tobie zajeło to sporo czasu, bo ty się tym nie zajmujesz na codzień. Musiałes wyczaić który kabelek do czego służy itp. Gdy już masz doświadczenie to robisz to samo znacznie szybciej. 200zł to jest robocizna na co najmniej 1 dzień pracy, a przez dzień to jeden doświadczony pracownik potrafi całą instalację gazową w aucie zamontować i jeszcze w nosie podłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 200zł to jest robocizna na co najmniej 1 dzień pracy, a przez

> dzień to jeden doświadczony pracownik potrafi całą instalację

> gazową w aucie zamontować i jeszcze w nosie podłubać.

Zapominasz, ze cena zawiera VAT, ZUSy, podatki i koszty stałe. Max na rękę mechanik "na swoim" dostanie z tego połowę. Czyli gdyby miał klienta non stop, 20 dni w miesiącu po 8 godzin dziennie (a gdzie urlop czy choroba??) to zarobiłby 2000PLN. Dużo? Oczywiście zarobić też trzeba. Szkolić też się trzeba. I tu żal - bo większość autokącikowych znawców danego tematu zjada na śniadanie 99% fachowców - sam, mało znając się słabo na LPG spowodowałem wytrzeszcz oczu u 2 gazowników pytając o Cut-off i przełączanie na LPG przy opadających obrotach. I co z tego, że mieli ręce pełne roboty, dosyć niskie ceny i rewelacyjną (sic!) opinię? Więcej do nich nie pojadę. Wolę pojechać do fachowca, co za pół godziny weźmie tyle, co tamten za dwie - ale i tak się opłaci, bo temu drugiemy zajęłoby pół dnia a i tak tak dobrze by roboty nie wykonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na twoim miejscu becelowalbym 200 zl i nie tracil czasu

Dla niektórych 200 zł netto to kilka godzin pracy, a dla innych prawie tydzień - zobacz jaka jest płaca minimalna.

Człowiek zarabiający średnią krajową ma 90 zł /dzień, więc 200 zł to ponad dwa dni roboty frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla niektórych 200 zł netto to kilka godzin pracy, a dla innych

> prawie tydzień - zobacz jaka jest płaca minimalna.

> Człowiek zarabiający średnią krajową ma 90 zł /dzień, więc 200 zł to

> ponad dwa dni roboty

to prawda ale znajac zycie kolega sam tego nie zrobi, objezdzi kilka warsztatow wypali 50 zlociszy na paliwko znajdzie warsztat gdzie zrobia mu 20 zl taniej a itak bedzie w plecy 30 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Człowiek zarabiający średnią krajową ma 90 zł /dzień, więc 200 zł to

> ponad dwa dni roboty

Chyba podajesz netto? Pracodawcę to wychodzi 2x więcej - średnia (wliczając urlopy, zwolnienia itd). Czyli musiałby wziąć 3x90 za dzień, żeby coś jeszcze zarobić i utrzymać narzędzia pracy. Płaca w czerwcu wyniosła 2624,93 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba podajesz netto? Pracodawcę to wychodzi 2x więcej - średnia

> (wliczając urlopy, zwolnienia itd). Czyli musiałby wziąć 3x90 za

> dzień, żeby coś jeszcze zarobić i utrzymać narzędzia pracy.

> Płaca w czerwcu wyniosła 2624,93 PLN.

Przecież piszę, że netto i od strony płacącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie za drogo, inni mówią tez "niechętnie" i nie chcą nawet tego

> robić. Dlatego w moim przypadku zrobiłem sam. Nie było trudne,

> ale zajmuje spory kawałek czasu, stąd już sie domyślam czemy

> tyle kroją albo nie za bardzo sie tego podejmują.

Też kiedyś zmieniałem sam kompa na al-700 , więc wiem o czym piszesz.

Jak ktoś trochę się orientuje i ma czas , to zrobi to na pewno dokładniej a ta kasa przyda się na coś innego .

- - - - - - - - - - - - - - -

Pozdrawiam Sławek

Nubira I sedan 1,6 99r. LPG Stag 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapominasz, ze cena zawiera VAT, ZUSy, podatki i koszty stałe. Max na

> rękę mechanik "na swoim" dostanie z tego połowę. Czyli gdyby

> miał klienta non stop, 20 dni w miesiącu po 8 godzin dziennie (a

> gdzie urlop czy choroba??) to zarobiłby 2000PLN. Dużo?

Nie wiem jak w twoich stronach, ale w moich 2000 to całkiem nieźle. Poza tym pokaż mi takiego mechanika, który każdego klienta wpisze w księgę, wyda mu rachunek czy fakturę i odprowadzi podatek. Tak to tylko w Erze i w ASO pracują.

> ...sam, mało znając się słabo na LPG

> spowodowałem wytrzeszcz oczu u 2 gazowników pytając o Cut-off i

> przełączanie na LPG przy opadających obrotach. I co z tego, że

> mieli ręce pełne roboty, dosyć niskie ceny i rewelacyjną (sic!)

> opinię? Więcej do nich nie pojadę. Wolę pojechać do fachowca, co

> za pół godziny weźmie tyle, co tamten za dwie - ale i tak się

> opłaci, bo temu drugiemy zajęłoby pół dnia a i tak tak dobrze by

> roboty nie wykonał.

To już zupełnie inny problem - kompetencji i wiedzy mechaników. Ale sam stwierdzasz że w efekcie wolisz zapłacić TAK samo za lepszą i szybszą usługę. Nawet totalny mechaniczny lamer wymienił by kompa przez cały dzień roboczy. I co? Powinien za to otrzymać 200zł? Moim zdaniem nie powinien. Dobry fachowiec wymieni 3, skasuje po 100-150 od łba i po potrąceniu kosztów zostanie mu więcej niż 200. Poza tym nie zapominajmy, że 80-90% części do LPG, które montuje taki mechanik wychodzi z jego warsztatu i ma inną cenę w hurcie, a inną w detalu w warsztacie. Nie samą robocizną żyje warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.