Skocz do zawartości

Czy można na tym jeżdzić


woox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupić auto, które jest sprowadzone z niemiec i aktualnie posiada jakieś dziwne tablice. Sprzedający twierdzi ,ze na tym moge smiało jeździć i nikt sie nie przyczepi ponieważ jest komplet dokumentów , wykupione ubezpieczenie itd. Druga sprawa to w moim mieście urząd gdzie sie rejestruje samochody prowadzi jakieś zapisy i jak kupie jutro to zarejestrować bede mógł dopiero 17 sierpnia, co do tego czasu , auto do stodoły czy jak. W ubezpieczalni powiedzieli ,ze ubezpieczą auto na tych tablicach a jak dostane już właściwe polskie to tylko sie zmieni w polisie nr rejestracyjny, ale sam juz nie wiem omu wierzyć. Moze ktoś z sie orientuje jak to wygląda prawnie. A bym zapomniał sprzedający twierdzi ,ze zapłacił juz opłate za złomowanie a podobnież opłaca sie ją dopiero podczas rejestracji. Jak to wyglada. Bedę wdzięczny za oswiecenie w tych kwestiach.

277235572-Schowek01.jpg

post-21939-14352472499279_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam zamiar kupić auto, które jest sprowadzone z niemiec i aktualnie

> posiada jakieś dziwne tablice. Sprzedający twierdzi ,ze na tym

> moge smiało jeździć i nikt sie nie przyczepi ponieważ jest

> komplet dokumentów , wykupione ubezpieczenie itd. Druga sprawa

> to w moim mieście urząd gdzie sie rejestruje samochody prowadzi

> jakieś zapisy i jak kupie jutro to zarejestrować bede mógł

> dopiero 17 sierpnia, co do tego czasu , auto do stodoły czy jak.

> W ubezpieczalni powiedzieli ,ze ubezpieczą auto na tych

> tablicach a jak dostane już właściwe polskie to tylko sie zmieni

> w polisie nr rejestracyjny, ale sam juz nie wiem omu wierzyć.

> Moze ktoś z sie orientuje jak to wygląda prawnie. A bym

> zapomniał sprzedający twierdzi ,ze zapłacił juz opłate za

> złomowanie a podobnież opłaca sie ją dopiero podczas

> rejestracji. Jak to wyglada. Bedę wdzięczny za oswiecenie w tych

> kwestiach.

te "dziwne" blachy to sa to tablice wywozowe np. niemieckie, w tej pomaranczowej ramce masz date do kiedy sa wykupione i do kiedy mozesz na nich jezdzic, jesli termin sie skonczy to samochod raczej powinien stac i oczekiwac przerejestrowania, jednak jesli jest wykupione ubezpieczenie na te numery i jest przeglad to przeczytalem ze jakis gostek tak zrobil i przeszedl kontrole bez problemu no wiec jesli te blachy sa wazne to mozesz nimi sie poruszac po drogach smile.gif

--

dodam ze jesli juz sa nie wazne ot duzo zalezy tez od policjanta podczas kontroli, jedni przepuszczaja inni nie.

podsumuwujac, jesli blachy juz "wygasly" to lepiej czekac do tego 17 sierpnia i nie jezdzic, bo i po co ryzykowac.

jesli sie myle to mnie poprawcie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie nie myle to te tablice, które widac na zdjeciu dostaje auto, które samo nie moze sie poriszac o wlasnych silach ( nie jedzie ) to znaczy ze takie auto na takich tablicach przywozi sie na lawecie, są te tablice takie na ktorych zamiast tego zóltego jest kolor czerwony i one pozwalają sie poruszac autem ale tez do pewnego momentu, mianowicie na tych tablicach jest data, która określa do kiedy mzoe sie auto na tych tablicahc poruszać

nie wiem czy dobzre to wszystko opisalem, niech mnie ktoś poprawi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee "wywozowe" to byly z tego co pamietam czerwone tablice, a zolte nie mialy prawa przejechac przez granice - mialy jakies ograniczeniia typu "Waznosc" tylko w jednym landzie czy jakas tak?

ALe przyznaje, ze moglem cos namieszac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli sie myle to mnie poprawcie

No, niestety mylisz się. Z zółtym paskiem to nie są tablice wywozowe, a zwyczajne, tymczasowe.

Wywozowe są z czerwonym.

Na takich jak na zdjęciu teoretycznie nie wolno wyjechać z Niemiec

bo poza Niemcami jest nieubezpieczone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeee "wywozowe" to byly z tego co pamietam czerwone tablice, a zolte

> nie mialy prawa przejechac przez granice - mialy jakies

> ograniczeniia typu "Waznosc" tylko w jednym landzie czy jakas

> tak?

> ALe przyznaje, ze moglem cos namieszac

no ale to co gosc klamal by mu w zywe oczy i mowil ze moze jezdzic, jesli nie moze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, niestety mylisz się. Z zółtym paskiem to nie są tablice wywozowe,

> a zwyczajne, tymczasowe.

> Wywozowe są z czerwonym.

> Na takich jak na zdjęciu teoretycznie nie wolno wyjechać z Niemiec

> bo poza Niemcami jest nieubezpieczone!

i nie da rady ich ubezpieczyc w Polsce tak?

no to sorki ze namieszalem, u mnie pod blokiem parkuje typ na takich blachach skonczyly mu sie 06.06.06 zeby.GIF wiec grubo ponad miesiac temu i normalnie sie na nich porusza, tylko sek w tym ze nie spojrzalem jaki maja kolorek czy zolty czy czerowny, ale raczej czerwony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na takich jak na zdjęciu teoretycznie nie wolno wyjechać z Niemiec

> bo poza Niemcami jest nieubezpieczone!

Racja - te tablice "maja" ubezpieczenie obowiazujace tylko na terenie Niemiec, wiec zdaje sie, ze mozna je przewiezc przez granice, pod warunkiem, ze po Polsce bedzie juz jechac na lawecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Racja - te tablice "maja" ubezpieczenie obowiazujace tylko na terenie

> Niemiec, wiec zdaje sie, ze mozna je przewiezc przez granice,

> pod warunkiem, ze po Polsce bedzie juz jechac na lawecie.

oooo dokladnie, dokladnie to mialem napisac, ino lekko sie zakrecilem, ale o to mi chodzilo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Racja - te tablice "maja" ubezpieczenie obowiazujace tylko na terenie

> Niemiec, wiec zdaje sie, ze mozna je przewiezc przez granice,

> pod warunkiem, ze po Polsce bedzie juz jechac na lawecie.

nop i wszystko jasne, sprzedawca nie klamal, mozesz jezdzic z tymi blachami tyle ze na lawecie grinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie z zoltym paskiem jezdzic nie mozna, ale bardzo duzo ludzi jezdzi wlasnie na takich tablicach i.. jakos zyja wink.gif Nie dosc ze zolty pasek zamiast czerwonego, to jeszcze data na tablicach najczesciej przekroczona o pare miesiecy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.