Skocz do zawartości

Re: jak długo z 1.6 16V


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc wszystkim. Mam ten felerny silnik 16xel z przebiegiem 157 tys . Oczywiście bierze 1l/1000km . Zalany 15W-40 olejem Opel od Madrego. Narazie nierobie zadnego remontu bo szkoda kasy.Jak myslicie do jakiego przebiegu bedzie pobierał tyle oleju?.Przy jakim przebiegu może sie zwiekszyc . Jak narazie niema typowych dolegliwosci (drobne poprawki lakiernicze) a sam niewiem czy w razie czegos warto wkłądac kase za rok, dwa czy sprzedac.

---------------

Astra 95r 1.6 16V HB

157kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat: x14xe, przebieg 170kkm, polyka ok 1l/2kkm 10W40 opla, lekko rdzewieje klapa i drzwi kierowcy.

nie wiem czy wymieniac uszczelniacze i pierscienie czy jeszcze jezdzic, na nowszy brakuje kasy....

palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się przejmujesz, ma brac to bierze. Fabryka przewiduje normę do 0.75l na 1000km więc prawie sie miesci w normie. Jeśli się nie psuje nic innego i spaliny są w normie to lej Lotos(lub inny tani olej) i dolewaj od czasu do czasu.

Mój wziął 0,5l na 2000km więc wychodzi 0,25 na 1000km ale mam lekka nogę. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam podobny dylemat: x14xe, przebieg 170kkm, polyka ok 1l/2kkm 10W40

> opla, lekko rdzewieje klapa i drzwi kierowcy.

> nie wiem czy wymieniac uszczelniacze i pierscienie czy jeszcze

> jezdzic, na nowszy brakuje kasy....

Witam!

Masz ten sam silnik. Jezdzilem na fabrycznym 5w40, przy zmiane oleju gostek poradzil mi zmane na 5w50 Mobil 1 i na miarce przestalo ubywac, ze 3-4 tys temu bylo na miarce minimalnie ponizej polowy, mialem w zapasie wiec wlalem okolo 0,3-0,4litra i do dzisiaj mam max na miarce. Moj silnik przekroczyl 109kkm.

Za okolo 200km czeka mnie wymiana a ztego wynika ze na tym oleju przestal brac, bo wczesniej miedzy wymianami co 15kkm bral dobry litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bylo na miarce minimalnie ponizej polowy, mialem w zapasie wiec wlalem okolo 0,3-0,4litra i do

> dzisiaj mam max na miarce

Tylko żeby nie było że się czepiam. Jestem po prostu dokładny wink.gif Od "minimalnie poniżej polowy" do "max na miarce" jest ponad 0,5 litra a nie okolo 0,3-0,4 bo między MIN a MAX jest 1 litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko żeby nie było że się czepiam. Jestem po prostu dokładny Od

> "minimalnie poniżej polowy" do "max na miarce" jest ponad 0,5

> litra a nie okolo 0,3-0,4 bo między MIN a MAX jest 1 litr.

Dalem dupy, bo zapalilem pochodzil chwile ale nie moglem ja jechac ( 20.GIF) zgasilem a pochwili przypomnialo mi sie ze mialem sprawdzic. Wiec maska do gory a tu ponizej, wiec wlalem to co bylo w 1litrowej flaszce, a tam bylo te 0.3-04l. A teraz czy zimny czy cieply mam na full ale nie powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześc wszystkim. Mam ten felerny silnik 16xel z przebiegiem 157 tys

> . Oczywiście bierze 1l/1000km . Zalany 15W-40 olejem Opel od

> Madrego. Narazie nierobie zadnego remontu bo szkoda kasy.Jak

> myslicie do jakiego przebiegu bedzie pobierał tyle oleju?.Przy

> jakim przebiegu może sie zwiekszyc . Jak narazie niema typowych

> dolegliwosci (drobne poprawki lakiernicze) a sam niewiem czy w

> razie czegos warto wkłądac kase za rok, dwa czy sprzedac.

> ---------------

> Astra 95r 1.6 16V HB

> 157kkm

no ja mam 1.6 16v i bierze olej w normie jakies 0.3 - 0.4l/1000km zależy jeszcze jak go butuje przebieg 154kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja mam 1.6 16v i bierze olej w normie jakies 0.3 - 0.4l/1000km

> zależy jeszcze jak go butuje przebieg 154kkm

To co radzicie . Niby mam 157tys km jezdzic na tym mineralnym dalej czy zalac inny olej .Tylko jak mineralny jest gesty juz i tyle bierze to zmiana chyba nic nieda frown.gif

-----------------

Astra 95r 1.6 16V Hb

157kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześc wszystkim. Mam ten felerny silnik 16xel z przebiegiem 157 tys

> . Oczywiście bierze 1l/1000km . Zalany 15W-40 olejem Opel od

> Madrego. Narazie nierobie zadnego remontu bo szkoda kasy.Jak

> myslicie do jakiego przebiegu bedzie pobierał tyle oleju?.Przy

> jakim przebiegu może sie zwiekszyc . Jak narazie niema typowych

> dolegliwosci (drobne poprawki lakiernicze) a sam niewiem czy w

> razie czegos warto wkłądac kase za rok, dwa czy sprzedac.

> ---------------

> Astra 95r 1.6 16V HB

> 157kkm

A jesteś pewny że masz 157 tyś przejechane bo mój ma 260 tyś i bierze dużo mniej od twojego (około 0.2/1000 km) a nic nie było robione przy silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jesteś pewny że masz 157 tyś przejechane bo mój ma 260 tyś i bierze

> dużo mniej od twojego (około 0.2/1000 km) a nic nie było robione

> przy silniku

pewności to nigdy niebede miał . Jak kupowałem auto to miał kartke z poprzednia wymiana oleju 10W-40 w 2003r w grudniu z przeb. 139, kkm. Wychodzi z tego ze gośc zrobił rok przed sprzedaza 9 tys km bo kupiłem go w marcu 2005r. z 148kkm hmm.gif.Jezdzi dosc dobrze niemam z nim typowych problemów jak narazie .Blacha ,oczywiście malowana tu i tam nieda sie ukryc.

---------------

Astra 95r 1.6 16V

teraz 157kkm byc moze duzo więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój od początku kręci sie na M 5/50 i pomiędzy wymianami co 10 kkm dolewam góra dwie setki. W sumie od czego to zależy, że dwa bliźniacze silniki na takim samym oleju, przy zbliżonym przebiegu potrafią zachowywać sie tak różnie ? Pomijam oczywiście gorliwy wkład ciężkiej nogi właściciela wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój od początku kręci sie na M 5/50 i pomiędzy wymianami co 10 kkm

> dolewam góra dwie setki. W sumie od czego to zależy, że dwa

> bliźniacze silniki na takim samym oleju, przy zbliżonym

> przebiegu potrafią zachowywać sie tak różnie ? Pomijam

> oczywiście gorliwy wkład ciężkiej nogi właściciela

Zazwyczaj jezdze po miescie z lekka nogą . Owszem zdarza sie popedzic troche. .Dzis tez zagladam pod maske i 0,5l na 600km crazy.gif pozdro.

-------------

Astra 95r 1.6 16V Hb

157kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.