Skocz do zawartości

Panele do PI zakupione


gandzik

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu po ponad 3 tyg. oczekiwania odebrałem dzisiaj w ASO za "jedyne" 157,72zł 2 teczki na dokumenty z ozdobami busted.gifczyli po naszemu panele na drzwi z maskownicami. hahaha.gifKolorystyka idealnie pasująca a i rozstaw śrub na pierwszym przymierzeniu wyszedł taki sam waytogo.gifTeraz tylko pytanie - jak najprościej puścić wiązkę kabli z autka do drzwi przez tą harmonijkę... hmm.gifWprawdzie poczekam z tym na lepszą pogodę, ale wiedzieć warto wcześniej tuptup.gifpanele.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej puścić wiązkę

> kabli z autka do drzwi przez tą harmonijkę...

Musisz sobie kupic w ASO koncowki do tej kostki. Sa takowe bo ja kupowalem i wkladalem w te kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W końcu po ponad 3 tyg. oczekiwania odebrałem dzisiaj w ASO za

> "jedyne" 157,72zł 2 teczki na dokumenty z ozdobami czyli po

> naszemu panele na drzwi z maskownicami. Kolorystyka idealnie

> pasująca a i rozstaw śrub na pierwszym przymierzeniu wyszedł

> taki sam Teraz tylko pytanie - jak najprościej puścić wiązkę

> kabli z autka do drzwi przez tą harmonijkę... Wprawdzie

> poczekam z tym na lepszą pogodę, ale wiedzieć warto wcześniej

nie moge przebolec ze mam szybki na korbke frown.gif nie moge sobie pozwolic na taka przyjemnosc frown.gif

Gratuluje zakupu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba będzie ciąć tapicerkę aby zamontować głośniki? hmm.gif Chodzi o głębokośc osadzenia. Jeżeli trzeba będzie (a tak przeczuwam) buu.gifto czy przypadkiem nie będzie pod spodem akurat szkieletu z blachy? screwy.gif Bo mierząc pobieżnie w domu, wychodzi, że głębokość montażu głośnika to ok. 50mm boje_sie.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno bawiłem się w takową sprawę. Otóz tapicerkę trzeba ciąć, w drzwiach nic nie trzeba robić. Ja kabelek przeprowadziłem wiercąc dziurkę w tych wtyczkach i przeprowadziłem kabelek przez kosteczkę. Pytałem w profesjonalnym zakładzie car audio ipowiedzieli mi że tak robią.

Wszystko gra jak talala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Gdzies to dostał? To do SX'a? Jaki numer czesci? Czy te panele nie sa za krotkie do 3D?

A co do kabli, pusc je przez harmonijke ale ja radze zrobic do porzadnie... Owa harmonijka to jest zlacze wielostykowe... jak rozkrecisz to zobaczysz. Przy odrobinie checi da sie dorobić do tego kabelki (w aso sa zlaczki do tej harmonijki za jakies grosze). Ja tak robiłem jak montowałem domykacz do szyb.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

A miales w tej kostce dziurki? Bo u mnie sa w jednej czesci... druga jest zalana i musialem dziurki wywiercać a potem koncowki osadzać na goraco...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzies to dostał?

W ASO - ponad 3 tyg. czekałem, bo ponoć nie było w Polsce i musieli z Europy sprowadzać busted.gif

To do SX'a?

Cały wątek długaśny był temu niedawno poświęcony wink.gifDzięki kolegom (przede wszystkim KJO, PunTomas'owi i MARCINOLO) wyszło, że to chyba do GT ale najlepiej pójść do nich od razu z numerami katalogowymi, bo w ZG nawet nie wiedzieli gdzie tego szukać i o co chodzi screwy.gifhahaha.gif

Jaki numer czesci?

maskownice (wg katalogu - ozdoby): 711418061 i 711419061 a panele (wg katalogu - teczki na dokumenty) 718388061 i 718389061 waytogo.gif

Czy te panele nie sa

> za krotkie do 3D?

Z tego co przymierzałem, to nie - czy Ska czy SX, ELX czy GT to 3D mają takie same długosci drzwi... (chyba) uzbroj_zlo.gifZresztą jak masz czas to TUTAJ - KLIK masz wszystko waytogo.gif

> A co do kabli, pusc je przez harmonijke ale ja radze zrobic do

> porzadnie... Owa harmonijka to jest zlacze wielostykowe... jak

> rozkrecisz to zobaczysz. Przy odrobinie checi da sie dorobić do

> tego kabelki (w aso sa zlaczki do tej harmonijki za jakies

> grosze). Ja tak robiłem jak montowałem domykacz do szyb.

Czyli rozumiem, że jest szansa, że same kable są pociągnięte przez harmonijkę, tylko muszę kupić kostkę podpinającą się do nich, tj. między głośnik a wiązkę w harmonijce? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY kable są pociągnięte przez harmonijkę i trzeba tylko dokupić kostkę podpinającą kable od głośników do harmonijki czy też trzeba fizycznie ciągnąć kable przez ową harmonijkę? Jeśli tak, to kupuje się gotowe wiązki czy też kupić po prostu kable go głośników (płaski dwużyłowy na głośnik) i je dziargać przez harmoniję hmm.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łodkręciłem złączkę w harmonijce i ... zdziwko boje_sie.gifSądziłem, że są puszczone w niej przewody, a co widzę ... okrągłe gniazdo - meskie chyba w drzwiach a żeńskie od strony auta (lub odwrotnie) i nie da się tam nic dodatkowego przeciągnąć, ani kabelka... wrrr.gifJakieś sugestie z Waszej strony? Kto to rozbierał? cfaniaczek.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łodkręciłem złączkę w harmonijce i ... zdziwko Sądziłem, że są

> puszczone w niej przewody, a co widzę ... okrągłe gniazdo -

> meskie chyba w drzwiach a żeńskie od strony auta (lub odwrotnie)

> i nie da się tam nic dodatkowego przeciągnąć, ani kabelka...

> Jakieś sugestie z Waszej strony? Kto to rozbierał?

Ehh to lipa nie wiem za bardzo jak to wygląda ale jutro mogę rozebrac swoje i wrzucę jakieś fotki, ewentualnie nowe dziurki małe zrobić założyć jakąś małą uszczeleczkę gumową tak aby nie rdzewiało i też będzie

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łodkręciłem złączkę w harmonijce i ... zdziwko Sądziłem, że są

> puszczone w niej przewody, a co widzę ... okrągłe gniazdo -

> meskie chyba w drzwiach a żeńskie od strony auta (lub odwrotnie)

> i nie da się tam nic dodatkowego przeciągnąć, ani kabelka...

> Jakieś sugestie z Waszej strony? Kto to rozbierał?

Ja rozbieralem.trzeba wiercić otwory pod przewody w tym gnieżdzie.tak robi kazdy zakład caraudio.eksperymenty z dokładaniem blaszek i wykorzystaniem styków gniazda są raczej bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ehh to lipa nie wiem za bardzo jak to wygląda ale jutro mogę rozebrac

> swoje i wrzucę jakieś fotki, ewentualnie nowe dziurki małe

> zrobić założyć jakąś małą uszczeleczkę gumową tak aby nie

> rdzewiało i też będzie

Z tego co widziałem u siebie, chyba NIC z tego. Jeśli nie jest puszczona jakaś "zapasowa" nieuzywana wiązka, to kiepsko to widzę buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> wykorzystaniem styków gniazda są raczej bezsensowne.

A niby czemu. Ja to zrobiłem u siebie z powodzeniem. Zlacza do tych kostek kosztuja grosze w ASO.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A niby czemu. Ja to zrobiłem u siebie z powodzeniem. Zlacza do tych

> kostek kosztuja grosze w ASO.

> Krawiec

bo ktos kto poważnie traktuje budowaną przez siebie instalacje audio nie puści sygnalu audio przez takie złącze

(chyba że montujemy głosniki fabryczne lub o zblizonej jakości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Nie ma sie co załamywać.

To jest wszystko rozbieralne tylko trzeba sie troche napocić.

1. Trzeba zdobyć w ASO komplet blaszek - koszt ok. 4 PLNów za 4 komplety (czeka sie z tydzień).

2. Trzeba rozebrać tapicerke drzwi.

3. Trzeba rozpiac zlacza (skrecane)

4. Potem wyjac wszystko od strony drzwi i od srodka samochodu.

5. Z jednej strony wystarczy wlozyc blaszki w odpowiednie wolne miejsca we wtyczce i po sprawie

6. Z drugiej strony jest niestety wiekszy problem bo otwory sa zalane, ale od czego jest lutownica.

Walczyłem z tym przy okazji zakładania domykacza i da sie bez problemu. Jak miałbym robić jeszcze raz to nie zdecydowałbym sie na wiercenie tych wtyczek i pchanie kabli... Aha złącza sa firmy Amphenol i nawet chcialem kupic identyczne nie pozalewane i poprzekładać ale niesety jest to produkcja tylko do fiata i nie sa dostepne nigdzie indziej.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę wyjaśnia beksa.gifTylko szkoda, że pacany w Fiacie nie pomyśleli i nie puścili w każdym modelu maksymalnej liczby kabli przez złącze aby ułatwić potem innym (i sobie) montaż dodatkowych gadżetów screwy.gifczerwona.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo ktos kto poważnie traktuje budowaną przez siebie instalacje audio

> nie puści sygnalu audio przez takie złącze

> (chyba że montujemy głosniki fabryczne lub o zblizonej jakości).

No i w tym troche racji też niestety jest oink.gifQrna - a wydawało się, że będzie tak pięknie 001.giffoch.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To trochę wyjaśnia Tylko szkoda, że pacany w Fiacie nie pomyśleli

> i nie puścili w każdym modelu maksymalnej liczby kabli przez

> złącze aby ułatwić potem innym (i sobie) montaż dodatkowych

> gadżetów

No bo to są idioci do potęgi, dokładnie trza było kostke uzbroić w kompletne miejsca na kable tzn. przynajmniej wypuścić wtyki do tych kabli i przy dokładaniu głośników, szybek elektrycznych, lusterek elektrycznych wpinało by się tylko kable w kostkę i po sprawie ale głupota i partactwo nie zna granic, z drugiej strony Włosi to pół inteligenci, wierzcie wiem coś o tym no.gifno.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj popatrzyłem dokładniej i w złączkach w drzwiach lewych i prawych jest po 9 pin'ów. Tak się zastanawiam ile z nich wykorzystanych jest dla el. podnoszenia szyb i centralnego zamka hmm.gifW lewych drzwiach chyba wszystkie ale w prawych może z 2 będą wolne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie Tylko problem będzie z tą wiązką do drzwi i

> wytłumieniem . Z cięciem tapicerki ciut mniejszy

A do aso dzwoniłeś czy nie mają tych dzynksów do drzwi ? (nie wiem jak to nazwać hehe.gif ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A do aso dzwoniłeś czy nie mają tych dzynksów do drzwi ? (nie wiem

> jak to nazwać ) ?

W Zielonej na telefon to chyba tylko o pogodzie można z nimi pogadać. screwy.gif Wybieram się już tam od kilku dni osobiście, ale aż się nie chce jak mam znowu gostkom tłumaczyć godzinę o co mi chodzi i jak mi się uda wyjaśnić, to jest 90% prawdopodobieństwo, że zamówią i tak co innego

sciana.gifAle nie ma wyjścia - chyba, że na płytce sosik znajdę i znowu z gotowymi numermi podjadę busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap "przygotowań" za mną. Nie chcę aby cokolwiek mnie zaskoczyło jak sią zabiorę do roboty. W garażu lub na własnym ogródku to nie problem ale pod blokiem - wszystko musi zamknąć się w dobrym czasie wink.gif

wiazka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko umieszczę wkrótce w "fotorelacji" ze szczegółowym opisem dla nstępców (m.in. KJO busted.gif) ale teraz chcę tylko napisać, że nie jest i nie będzie lekko sciana.gif

Otwory nowych kieszeni są minimalnie przestawione, ale to nie jest większy problem. Nawiercenie 3 małych nowych - też no problem. Zrobienie "większej" dziurki w tapicerce na 1 gniazdo wkręta - da się, ale... wysokość montażowa głośnika bez robienia otworu w tapicerce to 25mm beksa.gifOczywiście wywalenie otworu na magnes w tapicerce to też małe piwko, ale po zrobieniu go osadzenie zwiększy się jedynie o 10mm, a więc w sumie max. 35mm sciana.gifsciana.gifsciana.gifDlaczego? Bo przy głębszym szyba będzie haczyć

wrrr.gifJedyne wyjście jakie widzę na chwilę obecną to trafić takie głośniki (ale będzie ciężko) lub zapodać obręcz dystansową - tylko wówczas głośnik będzie brzydko wystawał i odpada montaż zakupionych maskownic (stracona kasa) czerwona.gifA co do przejścia kabelka przez drzwi... czekam na zamówione złączki (za tydzień powinny być) i będę je "wciskał" w te okrągłę "gówna". Sympatyczny blacharz z ASO powiedział, że są 2 sposoby "przejścia". Albo wypalić dziurę na kabel i bez złączek przeciągnąć go do auta albo bawić się w złączki (mówił, że bawił się kiedyś i to dziadowska robota).

zolta.gifAudiofile twierdzą, że bez złączek lepiej bo nie traci się na jakości dźwięku ala dla mnie lepiej złączkami, bo jak coś stanie się (odpukać) i trzeba będzie demontować drzwi, to przynajmniej instalacja zostanie cała i nie trzeba będzie kabla ruszać oink.gifOgólnie najbardziej martwi mnie osadzenie głośników boje_sie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko umieszczę wkrótce w "fotorelacji" ze szczegółowym opisem

> dla nstępców (m.in. KJO ) ale teraz chcę tylko napisać, że nie

> jest i nie będzie lekko

> Otwory nowych kieszeni są minimalnie przestawione, ale to nie jest

> większy problem. Nawiercenie 3 małych nowych - też no problem.

> Zrobienie "większej" dziurki w tapicerce na 1 gniazdo wkręta -

> da się, ale... wysokość montażowa głośnika bez robienia otworu w

> tapicerce to 25mm Oczywiście wywalenie otworu na magnes w

> tapicerce to też małe piwko, ale po zrobieniu go osadzenie

> zwiększy się jedynie o 10mm, a więc w sumie max. 35mm

> Dlaczego? Bo przy głębszym szyba będzie haczyć

> Jedyne wyjście jakie widzę na chwilę obecną to trafić takie

> głośniki (ale będzie ciężko) lub zapodać obręcz dystansową -

> tylko wówczas głośnik będzie brzydko wystawał i odpada montaż

> zakupionych maskownic (stracona kasa) A co do przejścia

> kabelka przez drzwi... czekam na zamówione złączki (za tydzień

> powinny być) i będę je "wciskał" w te okrągłę "gówna".

> Sympatyczny blacharz z ASO powiedział, że są 2 sposoby

> "przejścia". Albo wypalić dziurę na kabel i bez złączek

> przeciągnąć go do auta albo bawić się w złączki (mówił, że bawił

> się kiedyś i to dziadowska robota).

> Audiofile twierdzą, że bez złączek lepiej bo nie traci się na

> jakości dźwięku ala dla mnie lepiej złączkami, bo jak coś stanie

> się (odpukać) i trzeba będzie demontować drzwi, to przynajmniej

> instalacja zostanie cała i nie trzeba będzie kabla ruszać

> Ogólnie najbardziej martwi mnie osadzenie głośników

No i trzeba było troche poczekać i dozbierać środki na porządne panele(basser MDF).Z montażem nie byłoby kłopotu bo one bardziej odsuwaja głosnik(moje głośniki maja około 60 mm głębokosci).Jednak żeby to wszystko porządnie grało trzeba w punto i tak troszke pociąc drzwi żeby głośnik miał czym oddychać.I jeszcze jedno-głośniki 165 bardzo nie lubia jak je sie wkłada w plastikowe panele(mała stabilność takiego rozwiazania.energia głośnika zamiast poruszać powietrze tracona jest na poruszanie panelem) jednak żeby sie o tym przekonac musiałbyś posłuchać punto na panelach MDF i z przygotowanymi drzwiami(podcięcie + mata).Taki montarz pozwala wycisnąc wszystko z nawet tańszych głośników.przy niestabilnym mocowaniu mozna sobie pomarzyc o fajnym graniu nawet z głośnikow za 1 tys i więcej.pisze to z wlasnego doświadczenia bo troche musiałem sie napracować przy drzwiach punciaka żeby osiagnać zadowaląjący efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniczki mają być tylko uzupełnieniem tego co już gra, aby w razie pasażerów z tyłu było czego słuchać - nie muszą powalać na nogi wink.gifA MDF - fajna rzecz, tylko wizualnie nie pasuje do plastików Puntka skromny.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.